Transformers: War for Cybertron – Gramy Deceptikonami! – Gaming Diary


Gaming Diary to takie miejsce w którym będę dzielić się moimi dziełami które publikuję na YouTube i są związane z przejściem danej gry komputerowej. Obecnie nagrywamy głównie gaming, przejścia całych gier i opinie, będące zalążkiem recenzji na ich temat. W kilku tekstach umieszczałem już moje filmy, jak na przykład w recenzji Albion Online. Tym razem wpis w całości poświęcony temu co tworzę. Na pierwszy ogień zabieram was w podróż na odległą planetę Cybertron, do świata z gry komputerowe Transformers: War for Cybertron. Pierwsze filmy które zrobiłem, to raczej forma testu moich umiejętności tworzenia filmów oraz próba ich doskonalenia. Będę wdzięczny za feedback.

Całość będzie pisana w formie historii i opowiadania. W filmach będę natomiast marudzić na wieczny brak amunicji oraz ostrzał snajperów. A więc – zaczynamy?

Transformers: War for Cybertron – Kampania Deceptikonów

Chapter I: Dark Energon

Cybertron ogarnęła wojna. Brutalny lider Deceptikonów szuka sposobu na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Otrzymuje informacje że na stacji kosmicznej strzeżonej przez autobota Starcreama znajduje się tajemnicza, oraz potężna substancja zwana Dark Energon. Po samobójczym ataku na stację, Megatronowi udaje się pokonać siły autobotów oraz zdobywa dostęp do niewielkich zasobów Dark Energon, które już na początku przechylają szalę zwycięstwa na jego stronę. Starscream zdradza swoją nację i dołącza do Deceptikonów. Aby dowieść swojej przydatności, wraz ze swoimi sługusami wyrusza na zdobycie większej ilości Dark Energonu.

Chapter II: Fuel of War

Starscream, wraz ze swoimi sługusami wędruje do czeluści Cybertronu aby znaleźć większe pokłady Dark Energon. Tajemnicza maszyna znajduje się głęboko pod ziemią i jest chroniona przez potężny mechanizm obronny. Starscream wraz z pozostałymi deceptikonami pokonuje armie obrońców i wreszcie udaje mu się dotrzeć do komnaty, gdzie produkowany jest Dark Energon. Po bardzo wyczerpującej walce z mechanizmem obronnym, udaje mu się pokonać maszynę i otworzyć Energon Bridge, zapewniając Megatronowi nieograniczony dostęp do Dark Energon. Czas rozpocząć oblężenie stolicy autobotów.

Chapter III: Iacon Destroyed

Megatron nie próżnuje i wraz ze swoją armia rusza na Iacon – stolicę autobotów. Walka jest ciężka i wyczerpująca, jednak krok po kroku udaje się zepchnąć wrogów do obrony i przełamywać kolejne umocnienia autobotów. Celem Megatrona jest pokonanie Sentinela Prime, obecnego dowódcy, który sprawuje piecze nad bezpieczeństwem miasta Iacon oraz wszystkich mieszkających tam autobotów. Ukrytym celem Megatrona jest zdobycie tajemniczego urządzenia – Omega Key, które posłuży mu do dostania się do samego jądra planety. Po trudnej walce, która pochłonęła setki ofiar po obu stronach, udaje się pokonać Sentinela Prime. Megatron nie wie jednak że został oszukany. I kluczem do serca Cybertronu nie jest żadna zabawka, a potężny strażnik autobotów.

Chapter IV: Death of Hope

Megatron kontuje poszukiwania Omega Key, nie wie jednak że klucz który posiada to tak naprawdę nic znaczący kawałek metalu, pułapka która naprowadza prawdziwy klucz na pozycje Megatrona. Potężny Omega Supreme, strażnik cybertronu oraz ostatnia linia obrony autobotów, wściekły zmierza na pozycje Megatrona. Omega Supreme rozpoczyna swoją batalię niszcząc okręty Deceptikonów oraz wybijając dużą liczbę żołnierzy Megatrona. Oczywiście, Megatron nie przejął się problemem utraty sporej części swoich sił i ucieka od Omega Supreme w poszukiwaniu sposobu uszkodzenia olbrzymiego autobota.

Tylko dzięki szczęściu udaje mu się znaleźć ciężką okopaną formację wieżyczek które są w stanie uszkodzić pancerz potężnego Omega Supreme. Zostaje on zestrzelony i zmuszony do przyjęcia swojej prawdziwej formy. Megatron będzie potrzebować jeszcze wiele szczęścia zanim wojna się zakończy.

Chapter V: The Final Guardian

Ostateczna walka między Omegą Supreme oraz Megatronem. Potężny autobot, zmuszony przez obrażenia do przyjęcia swojej oryginalnej formy podejmuje walkę z deceptikonami Megatrona. Niestety, Omega Supreme znajduje się w niekorzystnej sytuacji i nie może w żaden sposób się wycofać. Posiada jednak na orędziu potężny arsenał broni którym próbuje powstrzymać Megatrona. Niestety, Megatron z pomocą Dark Energonu pokonuje Omegę Supreme, a przez skażenie nie pozwala mu dokonać autonaprawy. Będący w szachu Omega Supreme zostaje zmuszony przez Megatrona oraz Dark Energon do otworzenia wejścia do jądra Cybertronu. Sam Omega Supreme zostaje przekazany w ręce Soundwave w celu zatrzymania oraz badań nad potężnym autobotem.

W najgłębszych czeluściach planety Cybertron, Megatron doprowadza do skażenia całej planety. Nie wie jeszcze że doprowadzi tym wszystkie Transformery, zarówno Deceptikonów, jak i Autoboty, na skraj zagłady zmuszając większość Transformerów do ucieczki z rodzimej planety. Megatron ogarnięty szaleństwem nie zwraca uwagi na żadne zagrożenia. Jedyne czego szuka, to władza i potęga.

Poprzednio Kobiece kino akcji. Wonder Woman - Recenzja filmu
Następny Był Sobie Pies - Recenzja Filmu- Życie według psa