Alone in the Dark – Jak ukończyć grę w trzy godziny? – I Don’t Got All Night


Minęło ledwie kilka tygodni od premiery odświeżonego Alone in the Dark, a już gracze rzucają sobie wyzwania. Jednym z nich jest ukończenie gry w jak najkrótszym czasie. Choć tytuł „I don’t got all night” brzmi groźnie, okazuje się, że przy odrobinie wprawy całość da się ukończyć w około półtorej godziny. Jak tego dokonać? Oto kilka porad, które pozwolą ci zobaczyć napisy końcowe w mniej niż 3 godziny.

Czujesz dreszczyk emocji na myśl o ukończeniu Alone in the Dark w mgnieniu oka? Chcesz zmierzyć się z wyzwaniem i dołączyć do grona mistrzów speedrunu? Ten poradnik jest właśnie dla ciebie! W mrocznych zakamarkach Derceto Manor kryją się sekrety, które czekają na odkrycie. Ale czas nagli – masz tylko 3 godziny, by ujść z życiem i ocalić świat przed szaleństwem. Przygotuj się na intensywną rozgrywkę, gdzie liczy się każdy krok i każdy moment. Opanuj sztukę walki, rozwiązuj skomplikowane zagadki i eksploruj mroczne korytarze z chirurgiczną precyzją.

Chociaż obie kampanie w Alone in the Dark opowiadają tę samą historię, to Emily Hartwood ma pewną przewagę. Podczas jej gry możesz pominąć badanie biura Dr. Graya. Po zakończeniu wspomnień w pokoju Ruth, Emily pojawi się w piwnicy z już odblokowanymi drzwiami klatki schodowej, niezależnie od tego, czy wcześniej je otworzyłeś. To pozwoli ci zaoszczędzić kilka cennych minut.

Alone in the Dark Recenzja - 2
Czasami wrogów jest naprawdę sporo, ale wąskie gardła będą naszym przyjacielem.

Cutscenki, choć klimatyczne, wydłużają rozgrywkę. Pamiętaj, że ich czas jest liczony do twojego końcowego wyniku. Chcesz sprawdzić coś w telefonie? Zrobić sobie przerwę? Zamiast pauzować grę, lepiej ją zapisz i wyjdź do menu głównego. W ten sposób zatrzymasz licznik czasu. Większość przeciwników w Alone in the Dark można po prostu ominąć. Przeciśnij się obok nich, a w razie konieczności przyjmij cios i później się wylecz. Zatrzymuj się do walki tylko wtedy, gdy nie da się inaczej, na przykład w rozdziale 3 po rozwiązaniu zagadki z laserami.

Alone in the Dark nie wymaga zbierania wszystkich znajdziek do ukończenia gry. Pomiń je, by nie tracić czasu. Skup się tylko na kluczowych przedmiotach potrzebnych do dalszego przejścia. Szukasz strategii na szybką i bezpieczną walkę z bossami? Zajrzyj do poradnika „Teetotaller„, gdzie ukończyliśmy grę bez leczenia. Dzięki niemu pokonasz przeciwników sprawnie i bez zbędnego ryzyka.

Jeśli udało ci się już zebrać zestaw znajdziek to możesz zakończyć grę w rozdziale 5. Wystarczy porozmawiać z Grace, pomijając walkę z finałowym bossem. Kluczem do szybkiego przejścia gry jest dobra znajomość rozgrywki. Dlatego przed próbą ukończenia jej w 3 godziny warto ją ukończyć przynajmniej raz (a jeżeli chcesz mieć wszystkie pamiątki to i dwa razy). Dzięki temu poznasz optymalne ścieżki, rozwiązania zagadek i będziesz lepiej przygotowany na wyzwanie. Ćwicz, planuj i przede wszystkim – baw się dobrze! Szybkie przejście gry to świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności, ale najważniejsza jest sama rozgrywka i odkrywanie tajemnic Derceto.

Uff, udało się! Pokonałeś mroczne siły Derceto Manor i ukończyłeś Alone in the Dark w imponującym czasie. Gratulacje! Ale to nie koniec. Twoja przygoda z tą mroczną opowieścią może trwać dalej. Eksperymentuj z różnymi strategiami, odkryj sekrety, które ominąłeś podczas speedrunu i poznaj wszystkie ścieżki tej mrocznej historii. Alone in the Dark to gra pełna tajemnic i wyzwań. Podróż Emily Hartwood może stać się twoją obsesją, a bicie rekordów speedrunu – pasją, która pochłonie cię bez reszty. Spróbuj swoich sił w innych trybach gry oraz przy innych wyzwaniach i udowodnij, że jesteś mistrzem Alone in the Dark! Pamiętaj – strach to tylko iluzja. Prawdziwą siłę czerpiesz z determinacji i umiejętności. Nie bój się wyzwań i staw czoła mrocznym siłom! A jeżeli szukasz więcej o grze Alone in the Dark, to koniecznie sprawdź nasz poradnik osiągnięć oraz recenzję omawianej gry.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Nadchodzi darmowe DLC do The Sims 4!
Następny Nowości Hasbro Pulse - Ghostbusters x Transformers oraz Star Wars!