Anime na Netflixie – co warto obejrzeć?


Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Hinokami Chronicles

Dział anime na Netflixie jest dość rozbudowany i co jakiś czas dochodzą do niego nowe tytuły. Co warto obejrzeć?

Miecz zabójcy demonów – Kimetsu no Yaiba

anime na Netflixie

Fabuła opowiada o młodym chłopcu o imieniu Tanjiro Kamado, którego rodzina zostaje zamordowana przez demony, a jego siostra Nezuko, choć zamieniona w demona, jest jedyną ocalałą. Zdeterminowany, by zamienić swoją siostrę z powrotem w człowieka i pomścić swoją rodzinę, Tanjiro dołącza do Korpusu Zabójców Demonów. Kolejne odcinki tego anime pokazują drogę bohatera do osiągnięcia celu, liczne walki z silnymi demonami i mordercze wyzwania, przed którymi stają Tanjiro i jego przyjaciele.

Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu

anime na Netflixie

Yakuza w fartuszku w genialny sposób obala stereotypy dotyczące yakuzy, czego efektem jest jeden z najzabawniejszych seriali Netflix w historii. Śledząc życie Tatsu, byłego gangstera, który stał się „kurą domową”. Serial przedstawia jego wysiłki mające na celu pogodzenie swojej pełnej przemocy przeszłości z wyzwaniami codziennego życia rodzinnego. Ta urocza komedia oferuje odświeżające spojrzenie na męskość we współczesnej Japonii, płynnie łącząc absurd z szczerymi chwilami, które rzucają światło na radości i trudy bycia „mężem domowym”. Chociaż animacja odbiega od tradycyjnych standardów anime, wielu postrzega ją jako bardziej zbliżoną do „mangi z elementami animowanymi”.

Dorohedoro

Dorohedoro przedstawia mroczną narrację fantasy skupioną wokół Caimana, mężczyzny z głową jaszczurki, który wyrusza w podróż mającą na celu odkrycie siebie pośród niezliczonej liczby dziwacznych i często niepokojących miejsc. To anime może pochwalić się wyjątkowym połączeniem czarnego humoru i emocjonującej akcji rzadko spotykanych gdzieś indziej, osadzonych w niezwykle pomysłowym świecie.

Black Butler

anime na Netflixie

Black Butler misternie splata elementy mrocznej intrygi o zjawiskach nadprzyrodzonych i wyrafinowania epoki wiktoriańskiej, tworząc urzekający obraz tajemnicy i napięcia. Serial skupiający się wokół młodego chłopca imieniem Ciel Phantomhive i jego demonicznego lokaja Sebastiana Michaelisa śledzi ich misję mającą na celu odkrycie prawdy stojącej za morderstwem rodziców Ciela. Dzięki wciągającej fabule i wyczuwalnemu poczuciu oczekiwania Black Butler zyskał znaczne uznanie.

Vinland Saga

anime na Netflixie

Na pierwszy rzut oka japońska narracja skupiona wokół nordyckich wikingów może wydawać się kiczowata, ale Vinland Saga przeciwstawia się takim oczekiwaniom. Zagłębia się w tematykę zemsty, akceptacji i istoty życia, nawet w trudnych i bezlitosnych warunkach średniowiecznej Skandynawii. Z czasami przerażającym Thorfinnem można się utożsamiać jednak seria rozwija się dzięki różnorodnej gamie fascynujących postaci, których rozwój wzbogaca narrację.

Kengan Ashura

anime na Netflixie

Kengan Ashura to trzymająca w napięciu akcja osadzona w podziemnym królestwie walk w stylu gladiatorów. Dzięki ekscytującym bójkom, różnorodnym technikom walki i strategicznej głębi seria zaspokaja nienasycony apetyt wielu entuzjastów anime. Jednak pod powierzchnią intensywnych bitew kryje się warstwa komentarzy społecznych, ujawniających brutalność nieodłącznie związaną z pracą „białych kołnierzyków” (określenie osób pełniących zawody niewymagające pracy fizyczne). Poprzez wyrazisty portret krwawych konfrontacji, Kengan Ashura służy zarówno jako ekscytująca rozrywka, jak i prowokująca do myślenia krytyka dynamiki władzy społecznej.

Komi Can’t Communicate

Komi Can’t Communicate opowiada historię uroczej dziewczyny z lękami społecznymi, która stara się nawiązać przyjaźnie, mimo że początkowo wydaje się ostatnią osobą, która miałaby problemy w tej dziedzinie. To ujmujące anime utrzymuje delikatną równowagę pomiędzy humorem i szczerymi chwilami, ukazując piękno i często komediowy charakter przezwyciężania lęków społecznych.

Blue Period

anime na Netflixie

Blue Period oferuje odświeżającą alternatywę dla widzów poszukujących anime o głębokim rezonansie emocjonalnym, a nie sekwencji pełnych akcji, co jest powszechniejszym tematem. Poprzez transformacyjną podróż Yatora Yaguchi, ucznia szkoły średniej, który odnajduje swoją pasję do sztuki po braku entuzjazmu w innych zajęciach, serial zagłębia się w tematykę odkrywania siebie, kreatywności i pogoni za marzeniami.

Tokyo Ghoul

anime na Netflixie

Opowiada historię Kena Kanekiego, studenta college’u, który nagle staje się półghulem. Od teraz zmaga się ze swoją nowo odkrytą tożsamością i trudami życia jako ghul w Tokio. Szybko zostaje też uwikłany w konflikty pomiędzy ghulami a ludźmi. Anime prezentuje intensywne sekwencje akcji, elementy horroru psychologicznego oraz tematy tożsamości, moralności i zacierających się granic między dobrem a złem. Eksploruje mroczny i często brutalny podziemny świat Tokio, gdzie ghule polują na ludzkie mięso, ukrywając się na widoku wśród ludzi.

 

 

Zobacz też: Najlepsze anime o samurajach – TOP 10 redakcji

 

Poprzednio Horizon: Forbidden West - 10 podobnych gier które powinieneś sprawdzić
Następny Poczuj potęgę krasnoludzkiej technologii - poznaj First Dwarf!