Diablo 4 – World Bosses / Bossowie Świata – Jak ich pokonać i odnaleźć?


Czas na pokonanie bossów świata w Diablo 4 jest ograniczony. Zebraliśmy dla Was wszystkie niezbędne informacje, kiedy i gdzie można znaleźć te postacie w najnowszej grze akcji RPG od Blizzarda.

Czy jesteś absolutnie zdeterminowany, aby odnaleźć wszystkich bossów świata w Diablo 4? Bossowie różnej trudności pojawiają się na otwartym świecie Sanctuary i nagradzają każdego gracza, który odważy się ich pokonać. Przemierzyliśmy głębiny piekieł, aby odkryć, gdzie i kiedy można znaleźć wszystkich bossów.

Przewodnik po bossach świata w Diablo 4?

Odkąd Diablo 4 zostało wydane, mamy pełną swobodę do eksploracji. Dzięki temu przewodnikowi będziesz mógł odnaleźć wszystkich bossów świata w Diablo 4 bez zbędnego wysiłku. Trudność bossów jest zróżnicowana, ale dołączyliśmy również kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci pokonać każdego z nich.

Jak odblokować bossów świata w Diablo 4?

Inaczej niż w betach, bossowie świata w Diablo 4 pojawiają się tylko po ukończeniu głównej kampanii. Po tym czasie pojawiają się w określonych miejscach i czasach, więc zwróć uwagę na informacje o każdym z bossów, aby wiedzieć, kiedy i gdzie możesz ich znaleźć.

Jak pokonać bossa świata w Diablo 4?

Walki z bossami świata w Diablo 4 składają się z kilku etapów, a poziom potwora każdego bossa określa trudność, która skaluje się w miarę postępu w walkach. Bossowie mają też swoje własne słabości i poziomy tarczy, które mogą zmusić Cię do zmiany swoich zestawów w końcówce Diablo 4. Jeśli chcesz zniszczyć bossa świata w Diablo 4 i przetrwać, musisz podejść do walki z najskuteczniejszymi umiejętnościami i ekwipunkiem. Jeżeli nadal nie jesteś pewien, czy preferujesz Barbarzyńcę czy Czarodzieja, przygotowaliśmy przewodnik po klasach w Diablo 4, który może pomóc Ci wybrać swoją specjalizację. Pamiętaj, że poszukiwanie i pokonywanie bossów świata to jedna z najważniejszych części Diablo 4. Miej oczy szeroko otwarte, a nagrody na pewno się pojawią!

World Bosses w Diablo 4

Gdzie i kiedy znajdziemy Ashavę, plugawą w Diablo 4?

Ashava, plugawa to jeden z najbardziej brutalnych bossów świata w Diablo 4, ale oferuje wartościowy łup, dlatego podajemy jej lokalizację i czasy pojawiania się, abyś mógł się odpowiednio przygotować.

Ashava jest bez wątpienia jednym z najtrudniejszych przeciwników na początku gry. Ten straszliwy demon bez trudu odbiera życie błądzącym poszukiwaczom przygód za pomocą swoich koszących szponów – ale nie znajdziesz jej na końcu lochu. Zamiast tego, piekielny portal Ashavy pojawia się tylko w określonych czasach. Może Ci umknąć, ale jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci ją zlokalizować i pokonać.

Chociaż Ashava jest tylko jednym z wielu bossów świata w Diablo 4, jest jednym z pierwszych, z którymi się zetkniesz, ponieważ pojawia się na obszarze Fractured Peaks na mapie Diablo 4. Choć technicznie jest jednym z najłatwiejszych, jej trudność jest proporcjonalna do Twojego poziomu, więc będziesz ją traktować jako trudnego przeciwnika na zalecanym poziomie 25 lub poniżej, niezależnie od wybranej klasy w Diablo 4.

Lokalizacja Ashavy w Diablo 4

Ashava the Pestilent znajduje się w The Crucible, najbardziej wschodnim obszarze regionu Fractured Peaks, i pojawia się co trzy godziny.

Na szczęście, nie musisz tracić czasu na czekanie na pojawienie się Ashavy. Na 15 minut przed pojawieniem się bossa, pojawia się podpowiedź, sugerując Ci przeniesienie do oznaczonego miejsca na mapie.

Łupy od Ashavy

Możesz oczekiwać typowych nagród po pokonaniu Ashavy, takich jak złoto i mikstury zdrowia. Możesz również mieć szczęście i otrzymać legendarny przedmiot, więc warto spróbować pokonać Ashavę kilka razy, aby zdobyć więcej sprzętu i złota.

Najcenniejszym łupem od Ashavy są Scattered Prisms, które służą do dodawania gniazd do Twojego ekwipunku. Możesz umieścić je w swojej najlepszej zbroi, broni i biżuterii, aby dodać klejnoty Diablo 4, a w przyszłości również runy i runewords D4.

Koordynacja i strategia

W walce możesz koordynować działania z 11 innymi graczami, więc z pewnością warto skorzystać z opcji crossplay i co-op w Diablo 4, aby przyprowadzić kilka znajomych. Jeżeli byłeś na tyle szczęśliwy, że udało Ci się pokonać Ashavę podczas serwerowego slamu i otrzymałeś jako nagrodę trofeum Cry of Ashava, nie zapomnij zgłosić się po nie podczas startu gry i pokazać je każdemu, kto przetnie Twoją drogę.

Dzięki temu przewodnikowi, nie powinieneś mieć żadnych problemów z odnalezieniem i pokonaniem niełatwej Ashavy.

Gdzie i kiedy znajdziemy Avarice, Przeklętego Złotem w Diablo 4?

Avarice, Przeklęty Złotem w Diablo 4, to jeden z nielicznych bossów świata, które stanowią najtrudniejsze wyzwanie w Sanctuary. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak go znaleźć i pokonać.

Jak pokonać Avarice’a, Przeklętego Złotem w Diablo 4?

Zgodnie z jego nazwą, ten olbrzymi demon nosi ogromny złoty skrzynię w jednej ręce, a w drugiej kolczasty młot – jeśli masz pecha znaleźć się na jego drodze, to może oznaczać natychmiastowy koniec. Na szczęście, mamy wszystkie niezbędne porady, które pomogą Ci go zlokalizować i pokonać.

Avarice, Przeklęty Złotem, zachowuje się dokładnie tak samo jak inni bossowie świata w Diablo 4, regularnie pojawiając się w Sanctuary, aby siać terror wśród przygód. Kluczowe jest przygotowanie się do tej walki poprzez ulepszenie miksturki leczącej w Diablo 4 i odwiedzenie wszystkich świątyń i Altarów Lilith, aby zdobyć dodatkowe buffy i zwiększenia statystyk dla najlepszych klas w Diablo 4. Po zrobieniu tego wszystkiego, nadszedł czas, aby pokonać Avarice’a, Przeklętego Złotem.

Lokalizacja Avarice’a w Diablo 4

Avarice, Przeklęty Złotem, znajduje się w Seared Basin, w północno-wschodnim rogu regionu Kehjistan.

Zdecydowanie zalecamy zebranie grupy co najmniej 12 osób jako część gildii, ale możesz również zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo z losową grupą, udając się do miejsca pojawienia się z najlepszymi buildami w Diablo 4. Warto również zebrać dużą ilość miksturek i eliksirów do wypicia tuż przed rozpoczęciem bitwy. Pamiętaj: masz tylko 15 minut, aby pokonać Avarice’a, zanim zniknie, więc weź ze sobą najlepsze bronie w Diablo 4, aby Twoje obrażenia były proporcjonalne do tego czasu.

Czasy pojawienia się Avarice’a w Diablo 4

Podobnie jak wszyscy bossowie świata, Avarice, Przeklęty Złotem, pojawia się w ustalonych czasach. Możesz oczekiwać, że na mapie Diablo 4 pojawi się odliczanie 30 minut przed chwilą, w której się pojawi. Upewnij się, że dotrzesz do Avarice’a przed jego pojawieniem się z odpowiednim wyprzedzeniem, czy to za pomocą szybkiej podróży, czy przemierzając mapę na swoim wierzchowcu w Diablo 4.

Avarice, Przeklęty Złotem, upuszcza losowy wybór broni i sprzętu na wyższych poziomach rzadkości. Zrzuci również Rozproszone Prizmy, rzadki materiał rzemieślniczy, który możesz użyć do tworzenia dodatkowych gniazd dla klejnotów Diablo 4. W trakcie walki Avarice przywołuje Gobliny Skarbowe – powinieneś je ignorować, ponieważ nagrody za pokonanie Avarice’a znacznie przewyższają złoto, które otrzymasz za pokonanie ich.

Avarice jest zaciętym bokserem na bliski dystans, ale jego ogromne rozmiary oznaczają, że najlepiej jest trzymać się jak najbliżej niego, aby uniknąć złapania w szerokim łuku jego ataków AoE. Czasami wypluwa roztopione złoto, karząc każdego, kto stoi bezpośrednio pod nim, więc na pewno unikaj, kiedy tylko zaczyna wymiotować.

Największym zagrożeniem dla Twojej pozycji jest jednak unikalna zdolność Avarice’a do przechodzenia przez portale w późniejszych fazach walki. Jego początkowy atak do portalu zadaje tylko przypadkowe obrażenia, ale stają się śmiertelne, kiedy się pojawi. Unikaj i na pewno omiń eksplodujące miny, kiedy wracasz na pozycję po jego pojawieniu się.

Z tymi wskazówkami, powinieneś bez problemu znaleźć i pokonać Avarice’a, Przeklętego Złotem w Diablo 4.

Gdzie i kiedy znajdziemy Wędrującą Śmierć w Diablo 4?

Boss świata w Diablo 4, Wędrująca Śmierć, to odrażający koszmar oparty na szkielecie, który upuszcza cenne łupy. Oto kiedy się pojawia i jak go pokonać. Wędrująca Śmierć w Diablo 4 to szkieletowa postać z zielono świecącą klatką piersiową.

Jak pokonać Wędrującą Śmierć w Diablo 4?

Ten szkieletowy potwór jest dużym wyzwaniem, nawet dla najbardziej doświadczonych graczy D4. Będzie biegać wokół Ciebie i nie zatrzyma się, dopóki go nie pokonasz. Nie jest łatwy do znalezienia, ale jesteśmy tu, aby pomóc Ci znaleźć jego lokalizację i pokonać go w wyznaczonym czasie dla ogromnych nagród.

Mimo że Wędrująca Śmierć to tylko jeden z wielu bossów świata w Diablo 4, pojawia się w wielu obszarach mapy Diablo 4, co oznacza, że może być trudno go zlokalizować. Spędziliśmy czas na dopracowaniu najlepszego buildu dla wszystkich klas, aby pokonać tego bossa i jesteśmy tu, aby pomóc Ci zniszczyć Wędrującą Śmierć, Życie Danych Śmierci na dobre. A przynajmniej do momentu jego następnego pojawienia się.

Lokalizacja Wędrującej Śmierci w Diablo 4

Wędrująca Śmierć, może pojawiać się w Sarran Caldera w Suchych Stepach lub na Polach Profanacji w Hawezar, w zależności od Twojego postępu w grze.

Warto zauważyć, że bossowie świata nie pojawią się, dopóki nie ukończysz kampanii. Na szczęście, nie musisz spędzać czasu na czekanie na pojawienie się Wędrującej Śmierci. Małe okienko UI pojawi się 30 minut przed samym bossem i pokieruje Cię do właściwej lokalizacji dla bossa świata.

Łupy z Wędrującej Śmierci w Diablo 4

Gracze mogą spodziewać się typowych nagród za pokonanie bossa świata, Wędrującej Śmierci. Zaliczają się do nich złoto, łupy i XP. Wędrująca Śmierć upuszcza jednak również Rozproszone Prizmy, które można użyć do dodawania gniazd do swojego sprzętu. To pozwala na dodanie klejnotów, które zwiększają statystyki twoich przedmiotów.

Poradnik do Wędrującej Śmierci w Diablo 4

Teraz, gdy już znalazłeś tą potworność, możesz zastanawiać się, jak ją pokonać. Wędrująca Śmierć to szkieletowa postać, której jedynym celem jest rozciąć Cię na kawałki. Ma wiele faz, oznaczonych strzałkami na swoim pasku zdrowia, a każda z nich ma nieco inne mechaniki. W miarę jak każda strzałka staje się szara, upadają mikstury zdrowia, które pomagają Ci przejść przez walkę z mniejszą liczbą zgonów. Zawsze pomocne.

Wędrująca Śmierć ma pasek oszołomienia, który jest napełniany przez efekty kontroli tłumu. Kiedy jest oszołomiona, Wędrująca Śmierć uwalnia dwie uwięzione dusze. Dąż do zniszczenia tych uwięzionych dusz, zanim Wędrująca Śmierć je pochłonie, aby zadać ogromne obrażenia bossowi świata.

Oto siedem mechanik, które boss świata Wędrująca Śmierć w Diablo 4 będzie stosować w walce:

Promień Śmierci – to najmocniejszy atak Wandering Death. Podczas powolnej rotacji, z każdej z jego dłoni wystrzeli promień. W miarę otrzymywania obrażeń od graczy, zostaną wystrzelone dodatkowe promienie. Staraj się pozostać pomiędzy dwoma promieniami i poruszać się w tym samym tempie co boss, aby uniknąć obrażeń.

Kratery Śmierci – Wandering Death stworzy duży krater, który eksploduje po pięciu sekundach, powodując ogromne obrażenia. Jeśli zostaniesz uwięziony w kraterze, nie marnuj swoich umiejętności, ponieważ wszystkie ataki będą blokowane. W miarę trwania walki, Wandering Death będzie tworzyć więcej Kraterów Śmierci.

Chwyt Śmierci – Wandering Death wystrzeli dwa haki pod ziemią, a następnie podnosi się i ciągnie haki do siebie, niszcząc każdego gracza, który zostanie złapany. Aby uniknąć tych ataków, zwróć uwagę na zmieniający się kolor ziemi i trzymaj się z dala. W miarę trwania walki, więcej haków będzie wypuszczane. Uważaj na nie w każdym momencie.

Uderzenie Śmierci – Wandering Death podwójnie uderzy w ziemię przed sobą, a następnie kolejne uderzenie za sobą. Każde uderzenie tworzy falę kolców. W miarę spadku zdrowia, ziemia staje się bardziej zabójcza.

Krzyk Śmierci – Szósty mechanizm bossa Wandering Death to Krzyk Śmierci. Wyda on krzyk, powodując fale uderzeniowe na całym polu bitwy. Unikaj tego, to boli.

Tornada Śmierci – Te trąby powietrzne sieją spustoszenie na arenie, powalając graczy na swojej drodze. W miarę spadku zdrowia Wandering Death, tornada stają się częstsze.

Teraz, gdy jesteś uzbrojony w wiedzę o mechanikach Wandering Death, a także o tym, gdzie go znaleźć i kiedy się pojawia, jesteś w pełni przygotowany do starcia z tym bossem.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Diablo IV - Osiągnięcia i Trofea - Jak zdobyć platynę?
Następny Diablo 4 Crossplay: Odkrywamy możliwości gry Co-Op na różnych platformach