Gry planszowe do 100 złotych – poradnik prezentowy


W DZISIEJSZYM PORADNIKU PREZENTOWYM POLECAM GRY PLANSZOWE DO 100 ZŁOTYCH! W TEJ CENIE MOŻNA ZAKUPIĆ interesujące PLANSZÓWKI, ZARÓWNO DLA początkujących, jak i doświadczonych graczy. Wybór jest spory!

Czy można kupić fajne gry planszowe do 100 złotych? Okazuje się, że to bardzo możliwe! Dzisiaj przedstawiam listę bestsellerów, a także tegorocznych planszówkowych nowości. Rozeznanie cenowe przeprowadziłam w Taniej Książce, bo tam najbardziej lubię kupować gry planszowe. Ceny mogą się nieco zmieniać, jednak na dzień wpisu wszystkie gry kosztują mniej niż stówkę i nie sądzę, żeby w tak gorącym sezonie szybko się zmieniły.

Ekosystem

Gry planszowe do 100 złotych

Ekosystem to karcianka dla całej rodziny-  o naturze, zwierzątkach i pięknych roślinach. Za pomocą mechaniki draftu będziemy budować przed sobą piękną krainę pełną hasających sarenek, łąk pełnych bujnej roślinności oraz po brzegi wypełnioną punktami. Mamy do wypełnienia maksymalnie dwadzieścia pól w siatce 5×4 i od nas zależy jak to zrobimy. Każda karta punktuje inaczej, więc mamy przed sobą całkiem przyjemną logiczną łamigłówkę z podbieraniem co lepszych kart oponentom. Gra dla maksymalnie sześciu graczy, na którą poświęcicie jakieś 20-30 minut.

Stranger Things. Attack of The Mind Flyer

Gry planszowe do 100 złotych

Gra Stranger Things. Attack of The Mind Flyer jest przedstawicielem gatunku imprezówek z blefem, ukrytymi tożsamościami i nieufnością wobec innych. Za pomocą kart będziemy wpływać na innych graczy i rozgrywać tury, aż do momentu gdy na placu boju zostanie dwóch graczy. Szybkie, proste i aż dla dziesięciu osób. Jeżeli jesteście fanami serialu, lubicie grupowe karcianki to powinniście się zainteresować tym tytułem.

Splendor. Pojedynek

Gry planszowe do 100 złotych

Splendor jest idealnym tytułem na rozpoczęcie zabawy z grami planszowymi. Nowa wersja tej gry, czyli Splendor: Pojedynek przeznaczona jest dla dwóch graczy, którzy wcielają się w jubilerów tworzących biżuterię przeznaczoną dla monarchii. Na horyzoncie pojawi się jednak konkurencja, z którą trzeba będzie zawalczyć o prestiż, uznanie oraz tytuł mistrza. Splendor jest grą euro o mało skomplikowanych zasadach, z prostą i powtarzalną mechaniką. Wymaga trochę główkowania, ale daje przy tym  frajdę.

Dinokalipsa

Dinokalipsa to strategiczna karcianka od twórców Odjechanych Nosorożców. Celem graczy – dinozaurów będzie… uniknięcie absolutnej zagłady w postaci spadających meteorytów, wrednych wiewiórek, wybuchów lawy czy  zwyczajnie, klęsk naturalnych. Porażka jest wpisana w ideę tej gry i trzeba się napocić, żeby jej uniknąć.  Ostatni dinozaur w grze, albo gracz, którem uda się jako pierwszemu zdobyć pięćdziesiąt punków, wygrywa.  To szybka i dynamiczna gra, która przyniesie masę śmiechu.

Little Factory

Gry planszowe do 100 złotych

Little Factory to gra od twórców jednego z moich planszówkach faworytów – Little Town. Na najbliższe 45 minut od 2 do 4 graczy staje się przedsiębiorcami i początkową, niewielką gotówkę, będziecie musieli mądrze inwestować, by wznosić budynki, zdobywać prestiż a ostatecznie tworzyć własne produkty.  W dość małym pudełku, znajdziemy całkiem przyjemny tytuł z gatunku szybkich i strategicznych karcianek.

Diuna. Sekrety Rodu

Diuna. Sekrety Rodu to gra kooperacyjna dla maksymalnie czterech osób, ale można także rozgrywać ją solo. Gracze przenoszą się na Arrakis, gdzie będą wspierać grupę rebeliantów, sprzeciwiających się działaniom Harkonnenów. Gra podzielona jest na kilka rozdziałów, w czasie którego wykonuje się misje. Trzeba jednak uważać, bo te ograniczone są czasowo i może nie wystarczyć czasu na rozpatrzenie każdej kwestii. W Sekretach Rodu należy podejmować właściwe decyzje, szybko rozwiązywać tajemnice i składać raporty, które mają wpływ na dalszą rozgrywkę.

Wild Space

Kiedy nowa Galaktyka zostaje odkryta, naturalnie wybierasz się na jej podbój! Wraz z załogą odrywasz wszystkie jej tajemnice, doprowadzasz do jej rozwoju – w tym celu możesz też wynająć robot. Wild Space to taktyczna gra karciana, w której celem jest efektywne łączenie kart w szalone kombinacje. Za każdym razem, gdy dodajesz nowe karty do swojej kolekcji, wzmacniasz swoją Załogę, zdobywając Kredyty i przygotowując kolejne combosy.

Tajemnicze Domostwo

Tajemnicze domostwo jest grą dla od dwóch do siedmiu osób, w której jeden z graczy wciela się w postać ducha, a reszta w detektywów. Ich zadaniem jest rozwiązanie śledztwa związanego z morderstwem sprzed wielu lat. Duch pomaga towarzyszom w śledztwie, kierując ich do przedmiotów, miejsc i osób związanych z prawie już zapomnianą zbrodnią. W grze musicie wykazać się logicznym myśleniem, szybkim kojarzeniem faktów i dobrą wyobraźnią.

Eksplodujące Kotki. Przepisy na Kotastrofę

Eksplodujące kotki to prosta gra w blef, w której będziemy ciągnąć karty do momentu, aż któryś z graczy nie eksploduje. Gra sprawdza się niezależnie od liczby graczy, a same zasady są dosyć proste, co bardzo sprzyja zabawie na imprezach plenerowych. Gra jest niezwykle dynamiczna, nieprzewidywalna, wybuchowa i oczywiście zawiera negatywną interakcję. Ma bardzo proste zasady, także nie trzeba ich długo tłumaczyć, wystarczy chwilka a już po kilku minutach wszyscy mogą się cieszyć rozgrywką. Im więcej graczy przy stole, tym weselej, ale w przypadku gry we dwoje, również są emocje. I to jakie!

Terraformacja Marsa. Ekspedycja Ares

Nowa Terraformacja to dynamiczna i zupełnie niezależna gra w uniwersum Terraformacji Marsa, oparta o budowanie silnika produkcyjnego. Podczas rozgrywki kierujemy międzyplanetarnymi korporacjami i staramy się zamienić Marsa w nadającą się do zamieszkania, dochodową planetę. Inwestujemy w karty projektów, które w różny sposób wpływają na terraformowania planety. Aby wygrać, gracze starają się osiągnąć wysoki współczynnik terraformacji i zgromadzić jak najwięcej punktów zwycięstwa.

Basilica

Basilica od Portal Games to kafelkowa gra opowiadająca o losach dwóch architektów, którzy delikatnie mówiąc, nie pałają do siebie sympatią. We Florencji buduje się nowa bazylika, a królowa i biskup mają zupełnie inne wizje co do jej wyglądu. Każde z nich zatrudnia własnego architekta i tu zaczyna się cała masa planszowej, negatywnej interakcji i temat przewodni gry. Mechanicznie tytuł jest niesamowicie wredny i pełen nieoczywistych decyzji oraz taktycznych rozwiązań. Dla fanów dwuosobowych abstraktów – warto sprawdzić!

Pacjent zero

Gry planszowe do 100 złotych

Pacjent Zero to gra opowiadająca o trudach walki z epidemią. Świat stoi na skraju zagłady – nowa choroba objawiła się w jednym z krajów, ale udało się zidentyfikować pierwszego nosiciela. Wcielamy się w naukowców mających za zadanie wyizolowanie patogenu w formie trzech konkretnych molekuł przy pomocy różnorakich narzędzi. Dzielimy się na dwa niezależne i niewspółpracujące laboratoria – w końcu to wyścig o chwałę i zaszczyty oraz o dobro ludzkości (ale tytuł najlepszego naukowca zobowiązuje). Przyjemna gra dedukcyjna fajnie działająca w dwie osoby, w której wykreślamy sobie różne informacje na dość sporej planszy podejrzanych molekuł w poszukiwaniu tych odpowiedzialnych za epidemię. Prosta do wytłumaczenia i szybka do rozegrania.

Niezwykłe Ogrody

Gry planszowe do 100 złotych

Pozycja dla fanów natury. Niezwykłe ogrody to z pozoru gra prosta, jednak okazuje się, że wymaga trochę umysłowego wysiłku. Gracze wcielają się w ogrodników i  muszą wykombinować jak na dostępnych 9 miejscach przeznaczonych na roślinki czy ozdoby ogrodowe ułożyć, pasujący do naszych kart punktowania, układ. Ostatecznie możemy wygrać prestiżowy konkurs na najwspanialszy ogród. Świetny, mały fillerek, który naprawdę potrafi umilić wyjazd.

 

Jakie są wasze ulubione gry planszowe do 100 złotych? Którą z planszówek chcielibyście otrzymać w prezencie?

 

 

Zobacz też: Gry planszowe do 50 złotych- poradnik prezentowy

1 komentarz

  1. Michał
    11 grudnia 2022
    Odpowiedz

    „Odjechane nosorożce”

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Elden Ring - oficjalny zwiastun darmowej aktualizacji oraz DLC
Następny Taniec z Serialu Wednesday Podbija Internet! Kto Go Stworzył?