Co obejrzeć na majówkę? Kwietniowe premiery na HBO Max, Netflixie i Prime Video!


Sprawdźmy jak prezentują się kwietniowe premiery na HBO Max, Netflixie, Disney+, Prime Video i w kinie z tego tygodnia. Co warto obejrzeć w długi weekend majowy?

NETFLIX

ALIAS

AKA | Official Trailer | Netflix

Przepełniony akcją thriller. Młody agent specjalny musi dołączyć do struktury grupy przestępczej i zebrać niezbędne informacje. Zetknie się tam z niemałą zagwozdką, ponieważ zaprzyjaźni się z najmłodszym dzieckiem szefa gangu.  Czy taki kryzys moralny można w jakiś sposób rozwiązać? W filmie można zobaczyć też Erica Cantonę, czyli absolutną legendę i ikonę futbolu.

ŁASUCH

Kwietniowe premiery na HBO Max

Drugi sezon serialu opartego na komiksach wydawanych przez DC. Akcja osadzona jest w postapokaliptycznym świecie, w którym ludność została zdziesiątkowana a w zamian pojawiły się dzieci – hybrydy, połączenie człowieka i zwierzęcia. Młody Gus także jest hybrydą i mimo nieustającego zagrożenia postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć swoją matkę w Colorado.

PIELĘGNIARKA

Kwietniowe premiery na HBO Max

To serial fabularnie zbliżony do netflixowego filmu The Good Nurse, także oparty na faktach. Jedną z postaci będzie Christina Aistrup Hansen – pielęgniarka oskarżona o zamordowanie trzech osób a ostatecznie skazana za czterokrotne usiłowanie zabójstwa.

DOBRA ZŁA MATKA

To południowokoreański serial dramatyczny, ale z nutką komedii. Young Soon jest matką, która przez całe życie poświęcała się swojemu synowi. Ten obecnie jest prokuratorem, jednak w wyniku wypadku doznaje amnezji i rozwojowo cofa się do dzieciństwa. Jak poradzi sobie z tym jego matka?

HBO MAX

MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ

Kwietniowe premiery na HBO Max

Serial kryminalny z Elizabeth Olsen w roli głównej. Jego historia oparta została na prawdziwych wydarzeniach i faktach dotyczących Candy Montgomery, kobiety oskarżonej o zamordowanie w 1980 roku Betty Gore – żony swojego kochanka. Co ciekawe, ofiara została znaleziona w swoim domu,  uderzona toporem 41 razy. Z kolei Montgomery zarzekała, że działała w samoobronie a badanie poligrafem potwierdziło, że mówiła prawdę. Ostatecznie Candy została uznana…za niewinną, jednak nie oznacza to, że wszyscy zgadzają się z tym wyrokiem.

DOM HAMMERÓW – MROCZNE TAJEMNICE

To miniserial dokumentalny o tytularnej rodzinie Hammerów, głównie jednak koncentruje się na Armie’m Hammerze. Na początku 2021 roku aktorowi postawiono mu zarzuty przemocy, niewłaściwego zachowania seksualnego i molestowanie. W rezultacie zrezygnował z kilku projektów filmowych i praktycznie zniknął z życia publicznego.

DE PALMA

Kwietniowe premiery na HBO Max

To film dokumentalny, który zgłębia życie i karierę Briana De Palmy, reżyseria m.in. Carrie. Produkcja zawiera obszerne wywiady z samym De Palmą, a także fragmenty z wielu jego filmów oraz komentarze innych filmowców, którzy z nim pracowali lub byli pod jego wpływem.

DISNEY+

PIOTRUŚ PAN I WENDY

Kwietniowe premiery na HBO Max

Adaptacja bajki z lat pięćdziesiątych XX wieku. To historia przygód Wendy, Piotrusia Pana i innych dzieci, które podróżują do Nibylandii, gdzie spotykają piratów, syreny i niesławnego Kapitana Haka. Przygoda ta całkowicie odmieni życie Wendy.

AMAZON PRIME VIDEO

CYTADELA

Kwietniowe premiery na HBO Max

Nowy serial szpiegowski. Syndykat Manticore prężnie rozwija się po tym, jak światowa agencja szpiegowska Citadel upadła, a pamięć jej pracowników została wyczyszczona. Agenci będą musieli jednak przypomnieć sobie wydarzenia z przeszłości i stanąć do walki przeciwko rosnącemu w siły wrogowi.

NOC OCZYSZCZENIA: ŻEGNAJ AMERYKO

Piąta i finalna część w serii The Purge, czyli serii filmów o Ameryce przyszłości, gdzie przez jedną noc w roku wszystkie przestępstwa są legalne. W Żegnaj Ameryko, po zakończeniu Czystki, grupa rabusiów postanawia stale ją kontynuować, co prowadzi do nowej, jeszcze bardziej niebezpiecznej ery przemocy i chaosu.

DEAD RINGERS

Kwietniowe premiery na HBO Max

Miniserial z gatunku thrillerów psychologicznych, oparty na filmie o tym samym tytule z 1988 roku. To historia dwóch bliźniaczek dzielących ze sobą wszystkie elementy życia, w tym narażenie się na naruszenie etyki lekarskiej po to, by odejść od starych praktyk lekarskich i zmienić sposób, w jaki kobiety rodzą dzieci.

KINO

KONSEKRACJA

Pozycja dla fanów horrorów. Kobieta udaje się do klasztoru na szkocką wyspę Sky, aby poznać prawdę o śmierci swojego brata księdza, który rzekomo popełnił samobójstwo. W tym odizolowanym od świata miejscu Grace odkrywa, że jej brat był podejrzanym w innej sprawie o morderstwo, jednak badając sprawę zauważa też nieścisłości w wersji wydarzeń przedstawionej przez Kościół.

SISU

Kwietniowe premiery na HBO Max

Fińsko-amerykański historyczny film akcji, którego akcja rozgrywa się w fińskiej Laponii za czasów II wojny światowej. Koncentruje się wokół poszukiwacza złota, który próbuje chronić swoje zdobycze przed nazistowskim plutonem egzekucyjnym dowodzonym przez oficera Schutzstaffel (tj. SS)

 

Tak prezentują się kwietniowe premiery na HBO Max, Netflixie, Disney+, Prime Video i w kinie z tego tygodnia. Macie wśród nich faworytów?

 

Zobacz też: Kwietniowe premiery na VOD. Co obejrzeć w weekend?

Poprzednio Jak wypłacić Bitcoin z giełdy kryptowalutowej
Następny Tłumaczenia gier na język Polski na Steam - Parę ciekawych liczb