Resident Evil 4 Remake – Jak zdobyć bronie z nieograniczoną amunicją?


Nie ma nic lepszego, niż rozpędzanie złych kultystów i pasożytniczych sługusów za pomocą nigdy nie kończącej się wyrzutni rakiet w „triumfalnym momencie”. Oto jak odblokować wszystkie nieograniczone ulepszenia amunicji w remake’u Resident Evil 4.

Większość gier survival horror z serii, nagradza graczy, którzy przeżyją więcej niż jedno przejście. Najlepsze bronie i ulepszenia są zwykle ukryte za surowymi wymaganiami ukończenia gry, a Resident Evil 4 Remake nie jest wyjątkiem. Zobacz także koniecznie poradnik osiągnięć do Resident Evil 4.

Resident Evil 4 Remake aktualizuje klasyczny system gry, zachowując jednocześnie wiele powodów, dla których Resident Evil 4 był tak uwielbiany, takich jak funkcja odblokowania nieograniczonej amunicji. To dlatego, że termin „nieograniczona amunicja” oznacza, że każdy pistolet w RE4 Remake może zostać przekształcony w maszynę do zabijania Ganados z bezdennym magazynkiem. W rzeczywistości istnieją tylko trzy bronie z nieograniczoną amunicją: Nieskończona Wyrzutnia Rakiet, Nieskończone Działko Ręczne i Nieskończona Maszyna do Pisania na z Chicago. Poniżej pokazujemy, jak je zdobyć.

Resident Evil 4 remake: jak odblokować Wyrzutnię Rakiet z Nieskończoną Amunicją

Stosunkowo najłatwiejszą do zdobycia nieskończoną bronią jest Infinite Rocket Launcher. Wystarczy ukończyć grę na dowolnym poziomie trudności, aktywować New Game Plus, a następnie zakupić ją u handlarza za 2 miliony peset. Broń jest identyczna jak standardowa wyrzutnia rakiet, z tą różnicą, że posiada nieograniczoną amunicję. Pociągnij za spust, a zobaczysz lecące na ciebie fragmenty Las Plagas. W oryginalnym Resident Evil 4, Infinite Rocket Launcher kosztował tylko milion peset. Aby ją zdobyć, musisz jednak zagrać w New Game Plus.

Jak odblokować Ręczne Działko z nieograniczoną amunicją?

W przeciwieństwie do Infinite Rocket Launcher, Infinite Handcannon nie jest samodzielną bronią, ale unikalnym ulepszeniem Handcannon. Sam Handcannon jest zablokowany dla trybu trudności Professional, który można odblokować poprzez jednokrotne ukończenie Resident Evil 4 Remake. Jeśli ukończysz trudność Professional bez użycia bonusowej broni (takiej jak Primal Knife czy Chicago Sweeper), możesz zakupić Hand Cannon za 1,000 CP w Extra Content Shop. Gratulacje, jesteś w połowie drogi.

Aby przekształcić Hand Cannon w Infinite Hand Cannon, musisz odblokować ekskluzywne ulepszenia dla tej broni u Merchanta. Aby to zrobić, musisz najpierw kupić wszystkie standardowe ulepszenia Ręcznej Armaty: moc, amunicja, prędkość przeładowania i szybkostrzelność. Wszystkie ulepszenia, łącznie z nieskończoną amunicją, kosztują 540 000 peset, ale możesz od razu przejść do nieskończonej amunicji, kupując bilet na ulepszenie za 30 spineli. Masz teraz przenośną bazookę, która może powstrzymać szał El Gigante.

Proces ten brzmi zniechęcająco, ale w rzeczywistości jest łatwiejszy niż uzyskanie Nieskończonej Armaty Ręcznej z oryginalnej gry. W tamtej grze trzeba było opanować tryb „Mercenaries” i ukończyć wszystkie cztery etapy pięcioma postaciami (wszystkie z pięcioma gwiazdkami). Ale to tylko tyle, potem można kupić broń za milion peset. I w przeciwieństwie do Chicago Sweeper, Chicago Typewriter jest standardowo wyposażony w nieskończoną amunicję (nie wymaga ulepszeń).

Jak odblokować Chicago Sweeper z nieograniczoną amunicją?

Ze wszystkich broni w Resident Evil 4 Remake, Nieskończona Zamiatarka Chicago jest prawdopodobnie najtrudniejsza do zdobycia. Podobnie jak Nieskończona Armata Ręczna, Nieskończony Wymiatacz Chicago jest raczej w pełni zmodyfikowaną bronią palną niż darmową bronią. Jeśli jednak myśleliście, że droga do Hand Cannon była trudna, to jeszcze nic nie widzieliście.

Tym razem musisz ukończyć Resident Evil 4 Remake z rangą A (w ciągu siedmiu godzin) na poziomie trudności „Professional”. Jeśli ci się uda, możesz kupić bazową Chicago Sweeper za dodatkowe 1000 CP. Jednak, podobnie jak w przypadku Hand Cannon, musisz wyposażyć tę broń zanim magazynki z amunicją zaczną przeczyć prawom fizyki.

Tak jak poprzednio, musisz odblokować wszystkie ulepszenia dla Chicago Sweeper w Merchant, zanim będziesz mógł kupić ostateczne ulepszenie Chicago Sweeper (tj. oszustwo nieskończonej amunicji). Kosztuje to 660,000 peset, ale podobnie jak w przypadku Hand Cannon, możesz odblokować nieskończoną amunicję bez żadnych innych ulepszeń, kupując bilet na ulepszenie za 30 spineli. Nieskończona amunicja nie tylko zastępuje magazynek Chicago Sweepera bębnem, ale także pozwala mu wysadzić w powietrze każdego mooka, którego zobaczy bez zdejmowania palca ze spustu. Capish?

W Resident Evil 4, Chicago Sweeper pojawia się pod nazwą Chicago Typewriter. Obie bronie są jednak funkcjonalnie identyczne, do tego stopnia, że w połączeniu ze specjalnym strojem pinstripe, wyświetlają unikalną animację „przeładowania”. W przeciwieństwie do Chicago Sweeper, Chicago Typewriter jest bardzo łatwy do zdobycia, gdyż wystarczy pokonać Assignment Ada w wersji na GameCube oraz Separate Ways w późniejszych wersjach. Potem wystarczy już tylko kupić broń za milion peset. Ponadto, w przeciwieństwie do Chicago Sweeper, Chicago Typewriter jest standardowo wyposażony w nieskończoną amunicję (nie wymaga ulepszeń).

Resident Evil 4 remake: jak odblokować nieograniczoną amunicję dzięki kocim uszom

Wreszcie, akcesorium Kocie Uszy można kupić, aby odblokować nieograniczoną amunicję do większości broni w grze; nie można go używać w grach RPG, ale gdy jest noszone, zapewnia nieograniczoną amunicję do wszystkich innych broni.

Aby odblokować Kocie Ucho, musisz najpierw zagrać w grę w trybie Profesjonalnym na randze S+. Będziesz mógł wtedy zakupić ten noszony kod cheat w Extra Content Shop za 2000 CP.

Pamiętaj, że jeżeli masz problem z grą Resident Evil 4 Remake, to możesz zobaczyć nasz gameplay na YouTube.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Resident Evil 4 Remake DLC odkryte przez dataminera
Następny The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - 10 minutowy zwiastun z rozgrywki