Resident Evil 4 Remake – Osiągnięcia – Jak zdobyć platynę?


Resident Evil 4 Remake kontynuuje tradycję serii, czyli dostarcza nam szereg najróżniejszych, bardzo złożonych osiągnięć, które zdobędą jedynie najbardziej gorliwi i dokładni gracze. Co musisz zrobić, by zdobyć upragnioną platynę?

Uwielbiam to, w jaki sposób seria Resident Evil ma zaprojektowane osiągnięcia. Jest to totalne odejście od obecnie panującej mody, gdzie 90% osiągnięć jest robiona mniej lub bardziej automatycznie, a jedynie pozostałe z nich są bardziej dokładne. Z czego często jest tak, że przynajmniej jedno jest takie, by gracz musiał przejść grę jeszcze raz. Albo nawet cztery razy, jak to jest w przypadku Hogwarts Legacy. Tam wszystkie osiągnięcia są zdobywane za pierwszym przejściem i nawet nie są trudne. Ale za to jest jedno osiągnięcie na dom, które zdobywamy po 3 – 4 godzinach gry. W ten sposób, żeby zdobyć platynę, musimy kombinować, bo oprócz tych pojedynczych questów, wybór domu nie daje nam nic ciekawego. Resident Evil 4 Remake idzie jednak drogą wyznaczoną przez poprzedników. Gra posiada sporo osiągnięć, które będą od nas wymagały specyficznego przejścia gry oraz speed runów.

Ile razy trzeba przejść Resident Evil 4 Remake by zdobyć platynę?

Jeżeli jesteś wymiataczem i dobrze znasz serię, to jesteś w stanie przejść grę cztery razy by zdobyć platynę. W praktyce jednak najbardziej optymalnie będzie grę ukończyć ponad 6 razy, z czego najtrudniejsze osiągnięcia takie jak speed run w 8 godzin czy przejście na hardcore z rangą S+. Ogólnie radzę traktować grę, jako produkcję, która posiada po prostu olbrzymią regrywalność. Pomimo liniowości gry, produkcja jest tak zróżnicowana jeżeli chodzi o walkę, że za każdym razem możemy się bardzo dobrze bawić.

Ile zajmuje przejście Resident Evil 4 Remake?

Teoretycznie pierwsze przejście powinno Tobie zająć około 10 godzin, o ile będziesz grać spokojnie, bez przyspieszania i w swoim tempie. W zależności też od robionego wyzwania, kolejne przejścia mogą trwać mniej lub więcej.

Czy Resident Evil 4 Remake posiada pomijalne osiągnięcia?

 Z wyjątkiem pierwszych sześciu osiągnięć, które polegają na pokonywaniu bossów, każde osiągnięcie w grze jest pomijalne, nie możemy też wybierać rozdziałów. Ogólnie zdobycie platyny w Resident Evil 4 Remake, podobnie jak w innych grach serii wymaga od gracza naprawdę wiele cierpliwości.

Jeżeli wyjaśniliśmy te podstawy, to przejdźmy teraz do właściwych osiągnięć.

Bossowie – niepomijalne osiągnięcia w Resident Evil 4

Osiągnięcia: 6/40

Pierwsze szczęść osiągnięć jest niepomijalna, jeżeli chcemy ukończyć grę. Polegają one na pokonywaniu kolejnych głównych bossów.

Harpoon Hurler

Grilled Big Cheese

Wave Goodbye, Right Hand

No Thanks, Bro!

You Used to Be a Good Guy

You’re Small Time!

Bossowie – pomijalne

Osiągnięcia: 9/40

Kolejne trzy osiągnięcia polegają na pokonaniu bossa (lub minibossa) za pomocą specyficznych sposobów lub też wykonując określone akcje.

Never Heard It Coming

Garradora w 7 rozdziale musisz pokonać jedynie za pomocą noży. Jest to uwięzione w podziemiach zamku monstrum z ostrzami zamiast rąk. Jako, że boss jest ślepy, to wystarczy poczekać aż się uspokoi, podejść od tyłu i użyć ataku R2 jak się pojawi podpowiedź. Powtórz, jak boss się uspokoi.

Two Bugs, One Stone

W rozdziale 13 trafisz na regeneratorów. Po uzyskaniu karty dostępu poziomu trzeciego, a w jednym z pokojów przy ulepszaniu odnajdziesz lunetę termiczną. Zamontuj ją do karabinu snajperskiego i znajdź jakiegoś regeneratora. Musisz tak strzelić ze snajperki, żeby trafić dwa pasożyty w środku.

You Talk Too Much!

W rozdziale 12 będziesz walczyć z Salazarem. Kiedy otworzy paskudną gębę, to wrzuć do niej granat 🙂

Walka i sprzęt

Osiągnięcia: 17/40

Poniższe osiągnięcia są związane ze sprzętem w grze. Trochę skłamałem na początku, bo parę z nich zdobędziesz łatwo podczas gry.

Knife Basics

Musisz pierwszy raz sparować atak wroga. Możesz to zrobić kiedy pojawi się odpowiednia informacja przy walce wręcz lub też wciskając L1 przed atakiem wroga. Możesz także spróbować wciskać R2 podczas ataku przeciwnika i swoim atakiem odbić atak wroga. Raczej automatyczne osiągnięcie, ponieważ w drugim rozdziale jest tutorial parowania.

My Preferred Piece

Musisz ulepszyć broń po raz pierwszy.

A Masterpiece

Musisz wykupić ekskluzywne ulepszenie broni – możesz to zrobić albo wydając 30 spinels na specjalny kupon (nie polecam), albo ulepszyć w pełni broń i kupić ulepszenie, które będzie dostępne od 7 rozdziału gry.

Nice One, Stranger!

Musisz wykonać pierwszy request u kupca. Np. zestrzelić wszystkie niebieskie znaczki.

Jack of All Trades

Musisz wykonać wszystkie request dla kupca. Ciężko to zrobić przy pierwszym przejściu gry, bo część z nich jest dosyć mocno ukryta.

Shield Your Eyes

Musisz zabić trzech wrogów za pomocą granata błyskowego. Możesz to zrobić w trzecim rozdziale, zaraz przy wejściu do Quarry wrzucając granat w grupę kruków.

Astute Appraiser

Musisz sprzedać skarb za 100000 ptas. Możesz to zrobić jedynie wsadzając pięć różnych kamieni do korony w 11 rozdziale. Drugą koronę odnajdziesz w 13 rozdziale.

Gun Fanatic

Musisz zdobyć wszystkie bronie dostępne w grze.

Skarby

Osiągnięcia: 20/40

Poniższe osiągnięcia związane są z odnajdywaniem skarbów na mapie, którą kupisz od kupca.

Bandit

Musisz zdobyć wszystkie skarby w wiosce podczas jednego przejścia gry.

Raider

Musisz zdobyć wszystkie skarby w zamku podczas jednego przejścia gry.

Burglar

Musisz zdobyć wszystkie skarby na wyspie podczas jednego przejścia gry.

Strzelnica

Osiągnięcia: 23/40

Trzy osiągnięcia są związane także ze strzelnicą.

Amateur Shooter

Musisz ukończyć dowolną strzelnicę z dowolną rangą.

Real Deadeye

Musisz zdobyć rangę S we wszystkich wyzwaniach na strzelnicach. Jest łącznie 12 wyzwań, a każde kolejne staje się dostępne w rozdziale 3, 11, 14 i 15.

Trick Shot

Musisz trafić pięć celów jednym strzałem. Łatwo to zrobić podczas wyzwania 4C za pomocą karabinu snajperskiego.

Przejścia gry Resident Evil 4

Osiągnięcia: 32/40

I czas na najważniejsze, czyli osiągnięcia związane z przejściem gry.

Promising Agent

Ukończ Resident Evil 4 na standardowym lub wyższym poziomie trudności.

Mission Accomplished S+

Ukończ Resident Evil 4 na standardowym poziomie z rangą S+.

Proficient Agent

Ukończ Resident Evil 4 na poziomie trudności Hardcore lub wyższym.

S+ Rank Investigator

Zdobądź rangę S+ w trybie Hardcore. UWAGA! Nie może to być New Game+!

Peerless Agent

Musisz przejść gry w trybie Professional

Sprinter

Ukończ grę w 8 godzin, czyli speedrun. I tak zdobędziesz to automatycznie polując na rangi S.

Frugalist

Musisz ukończy grę bez używania mikstur i przedmiotów leczących.

Minimalist

Musisz ukończyć grę korzystając jedynie z noży i broni ręcznej (pistoletów).

Silent Stranger

Musisz ukończyć grę bez rozmawiania z kupcem ani razu.

Pozostałe

Osiągnięcia: 39/40

Ostatnie osiągnięcia to takie, które nie wiedziałem gdzie wrzucić.

Talk About Near-Death Experience!

Musisz pierwszy raz uratować Ashley kiedy będzie niesiona przez wroga. Automatyczne osiągnięcie, to się zdarzy prędzej czy później.

Revolt Against the Revolting

Musisz zniszczyć pierwszego Clockwork Castellan. Usłyszysz klikanie kiedy będziesz blisko.

Revolution Wind-up

Musisz zniszczyć wszystkie Clockwork Castellan.

Overkill

Musisz użyć działa by zabić zelotę. Możesz to zrobić w siódmym rozdziale, po prostu zabijając jednego z wrogów za pomocą tego działa.

Hope You Like Thrill Rides!

Musisz w 11 rozdziale przejść sekwencję z wózkami bez utraty punktów życia. Jeżeli otrzymasz obrażenia, to po prostu wczytaj autozapis.

Capacity Compliance

Musisz dotrzeć windą w 12 rozdziale bez zatrzymywania się, aby to zrobić musisz zabić wszystkich wrogów zanim skoczą na windę. Na szczęście jest autozapis, ale nie wracaj się do kupca, kiedy zatrzymasz się, bo to nadpisze zapis i będziesz mógł zrobić to osiągnięcie w kolejnym przejściu.

Smooth Escape

Musisz uciec w 16 rozdziale bez otrzymywania obrażeń. Podobnie jak wcześniej, jak otrzymasz obrażenia to wczytaj grę i nie spiesz się – nie musisz pędzić.

Platyna

Osiągnięcia: 40/40

Cuz Boredom Kills Me

Gratulacje! Teraz jesteś mistrzem rozwalania mutantów Umbreli i należysz do naprawdę niewielkiego grona właścicieli platyny w grach z serii Resident Evil!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Fortnite - kody do wysp powstałych dzięki Unreal Editor
Następny W jakiej kolejności oglądać filmy i seriale z uniwersum Star Wars / Gwiezdne Wojny?