Starfield ma mniej graczy na Steamie niż Skyrim


Pomimo całkiem niezłego sukcesu, który ogłosił CEO Microsoftu jeżeli chodzi o premierę gry Starfield, to popularność tej ciągle spada. Obecnie gra ma mniej graczy niż duchowy poprzednik, Skyrim.

Mimo ciągłych aktualizacji i wsparcia społeczności, popularność Starfielda na Steamie spadła, spadając za jego poprzednika Skyrima zaledwie dwa miesiące po premierze. Ten spadek odzwierciedla wykluczenie gry z nominacji do Gry Roku na The Game Awards. Mimo starań o utrzymanie popularności  oraz zwiększenie atrakcyjności poprzez mody, komendy konsoli i kody, Starfield nie zdołał prześcignąć Skyrima, szeroko uznanego RPG Bethesdy, pod względem liczby graczy na Steamie. Mimo że został wydany zaledwie dwa miesiące temu, Starfield przyciągnął mniejszą bazę aktywnych graczy niż Skyrim, grę dostępną od ponad dekady. W dniu 14 listopada Starfield przyciągnął maksymalnie 26 705 graczy na Steamie, podczas gdy Skyrim, obejmujący zarówno oryginalną wersję, jak i Special Edition, zgromadził łącznie 26 793 graczy. Sugeruje to, że trwały urok Skyrima przewyższył niedawne wydanie Starfielda.

Liczba graczy Starfield na Steamie spadła o 92% od czasu premiery gry. Gra osiągnęła szczyt 330 723 jednocześnie grających graczy 10 września, ale od tego czasu liczba ta spadła do 26 705. Ten spadek jest prawdopodobnie spowodowany tym, że Starfield jest grą dla jednego gracza i wielu graczy już ukończyło głównej historii. Jednak wielkość spadku jest nadal zaskakująca i sugeruje, że mogą istnieć inne czynniki. Możliwe, że jednak przejście na generyczne, podobne planety, zamiast unikalnych podziemi i jaskiń wcale nie było najlepszym pomysłem. Starfield też ma problem z wieloma błędami, nawet po tak długim czasie od premiery i jeżeli Bethesda zachowa się po swojemu, to dopiero gracze naprawią grę jak należy. Starfield jest dostępny poprzez Game Pass, co oznacza, że ​​liczby Steam nie odzwierciedlają w pełni całej bazy graczy gry. Nominacje do Game Awards w kategorii Game of the Year zostały ogłoszone, a Starfield nie znalazł się wśród nich, co może oznaczać, że tylko Microsoft uważa grę za wielki sukces i całość wypada bardzo słabo w porównaniu do innych produkcji 2023 roku. Jeśli nadal grasz w Starfield, możesz wypróbować niektóre z najlepszych gier podobnych do Starfield, takich jak na przykład Baldur’s Gate 3 i The Outer Worlds.

 

Poprzednio Komedie romantyczne anime - co warto obejrzeć?
Następny Age of Empires 2 Definitive Edition - Jak obracać budynki oraz bramy?