Co obejrzeć w przerwę Świąteczną na VOD?


Zastanawiacie się co obejrzeć w przerwę Świąteczną? Zapraszam do listy nowości z tego tygodnia na Netflixie, HBO Max, Disney+ oraz Prime Video!

NETFLIX

MAESTRO

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Film jest dramatem biograficznym, który eksploruje złożoną relację między amerykańskim kompozytorem Leonardem Bernsteinem a jego żoną, Felicią Montealegre Cohn Bernstein. W rolach głównych występują Bradley Cooper jako Bernstein i Carey Mulligan jako Felicia. Film opowiada historię Bernsteina i Felicii od ich pierwszego spotkania w 1946 roku do ich rozwodu w 1978 roku. Bernstein był jednym z najbardziej utalentowanych i wpływowych kompozytorów i dyrygentów XX wieku. Felicia była piękną i inteligentną kobietą, która wspierała karierę Bernsteina. Ich związek był burzliwy, ale także pełen miłości i pasji. Film został wyreżyserowany przez Bradleya Coopera, który również napisał scenariusz. Cooper stworzył dogłębny i poruszający portret związku Bernsteina i Felicii. Jego rola Bernsteina jest szczególnie godna pochwały. Cooper uchwycił zarówno geniusz, jak i słabości Bernsteina.

FANTASTYCZNY MATT PAREY

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Film opowiada o Macieju Parowskim, redaktorze naczelnym magazynu „Nowa Fantastyka” w latach 1982-2007. Parowski był kluczową postacią w rozwoju polskiej fantastyki naukowej, i to dzięki jego pracy magazyn „Nowa Fantastyka” stał się jednym z najważniejszych czasopism literackich w Polsce. Film śledzi karierę Parowskiego od jego początków jako młodego redaktora w latach 80. XX wieku, przez trudne czasy PRL, aż po transformację ustrojową i rozwój Internetu. Parowski wspomina swoje spotkania z czołowymi polskimi pisarzami fantastyki, takimi jak Janusz A. Zajdel, Andrzej Sapkowski, czy Jacek Dukaj. Opowiada również o swoich osobistych doświadczeniach, takich jak uzależnienie od alkoholu i rozwód.

KRÓL ARTUR: LEGENDA MIECZA

Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnym świecie, który jest inspirowany średniowieczem. Artur jest młodym mężczyzną, który mieszka na ulicach Londinium. Jego prawdziwa tożsamość jest mu nieznana. Pewnego dnia Artur wyciąga magiczny miecz Excalibur ze skały. To wydarzenie czyni go prawowitym królem Anglii. Artur musi stawić czoła wyzwaniu, jakim jest pokonanie swojego wuja, Vortigerna, który uzurpował sobie tron. Vortigern jest okrutnym władcą, który rządzi Anglią żelazną ręką. Arturowi pomagają jego przyjaciele, Bedivere, Percival i Mag.

THE ROPE CURSE 3

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

The Rope Curse 3 owiada historię młodego człowieka o imieniu Xiao-Jian, który pochodzi z rodziny egzorcystów.  Jest utalentowanym parkouristą i marzy o zostaniu influencerem w mediach społecznościowych. Pewnego dnia Xiao-Jian dostaje propozycję, aby wziąć udział w sesji zdjęciowej w opuszczonym hotelu. Xiao-Jian zgadza się, ale szybko zdaje sobie sprawę, że hotel jest nawiedzony. W hotelu bohater spotyka grupę młodych ludzi, którzy również zostali uwięzieni w nawiedzonym miejscu. Grupa musi współpracować, aby przetrwać i znaleźć sposób, aby uciec z hotelu. W trakcie filmu Xiao-Jian odkrywa, że jego rodzina ma związek z tajemnicą nawiedzonego hotelu. Xiao-Jian musi zmierzyć się ze swoimi lękami i uratować swoich przyjaciół.

POWRÓT

Polski serial komediowy z 2022 roku w reżyserii Piotra Wereśniaka. Serial opowiada historię Jana Starosteckiego, który umiera na zawał serca, a następnie zmartwychwstaje. Początkowo euforyczny, odkrywa, że jego śmiercią nikt się nie zmartwił, a jego dotychczasowe życie szybko trafiło na śmietnik.

POTWÓR Z GYEONGSEONGU

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Serial koreański, który opowiada historię dwóch młodych ludzi, którzy walczą o przetrwanie w mrocznej i ponurej wiosną 1945 roku. Młody mężczyzna, Tae-san Jang, i młoda kobieta, Che-ok Yoon, zostają uwięzieni w mieście, które zostało opanowane przez potwory. Potwory są narodzone z ludzkiej chciwości i żądzy władzy. Tae-san i Che-ok muszą znaleźć sposób, aby uciec z miasta i ocalić siebie i innych.

REBEL MOON – CZĘŚĆ 1: DZIECKO OGNIA

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnym świecie, który jest inspirowany Grecją starożytną. Na odległej kolonii na krawędzi galaktyki, grupa mieszkańców zostaje zaatakowana przez oddziały armii tyrana zwanego Balisariusem. Aby ocalić siebie i swoją kolonię, mieszkańcy wysyłają młodą kobietę o imieniu Kora, aby znalazła wojowników, którzy pomogą im walczyć z Balisariusem. Kora podróżuje przez galaktykę, szukając wojowników, którzy pomogą jej. W końcu spotyka grupę rebeliantów, którzy są gotowi walczyć z Balisariusem. Kora i rebelianci łączą siły, aby stawić czoła armii Balisariusa.

HBO MAX

ZAKOCHANY SZEKSPIR

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Film opowiada historię Williama Szekspira, który szuka inspiracji do napisania swojej najsłynniejszej sztuki, „Romeo i Julii”. Akcja filmu rozgrywa się w Londynie w 1593 roku. Szekspir jest młodym, utalentowanym dramaturgiem, który szuka inspiracji do napisania swojej najnowszej sztuki. Pewnego dnia spotyka Violę De Lesseps, młodą kobietę, która marzy o występie na scenie, ale w tamtych czasach kobiety nie miały prawa występować w teatrze. Viola przebiera się za chłopca i przystępuje do przesłuchania do nowej sztuki Szekspira. Szekspir jest zauroczony Violą i oboje zakochują się w sobie. Miłość Szekspira i Violi zostaje wystawiona na próbę, gdy Viola zostaje wydana za mąż za Lorda Wessexa. Szekspir musi znaleźć sposób, aby uratować swoją miłość i napisać swoją najsłynniejszą sztukę.

SPIDER-MAN: POPRZEZ MULTIWERSUM

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Kontynuacja filmu Into the Spider-Verse. To animowany Spider – Man, ale z Milesem Moralesem – chłopakiem z Brooklynu, który przez ugryzienie pająka zyskał swoje moce. Razem z Gwen Stacy przenoszą się do multiwersum, gdzie nie tylko spotykają różne wersje Spider – Mana, ale muszą też walczyć z zagrażającymi Ziemi niebezpieczeństwami. Miles będzie musiał odnaleźć sposób, aby ochronić tych, których kocha.

NOC 12 PAŹDZIERNIKA

Francuski film kryminalny z 2022 roku w reżyserii Dominika Molla, na podstawie scenariusza opartego na książce non-fiction z 2020 roku autorstwa Pauline Guéna. Akcja filmu rozgrywa się w Grenoble, we Francji, i opowiada o śledztwie w sprawie zabójstwa młodej kobiety, do którego doszło w nocy 12 października. Śledztwo prowadzi kapitan Yohan Vivès, który jest przekonany, że sprawca to ktoś z otoczenia ofiary.

PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Hiszpański dramat psychologiczny na podstawie powieści Od cienia Juana Joségo Millasa. Film opowiada historię Damiána, który po 20 latach pracy traci pracę. Zdezorientowany i wściekły, rusza przed siebie i przypadkiem trafia do domu rodziny, która właśnie przeżywa kryzys. Damián zaczyna obserwować domowników przez dziurkę od klucza i stopniowo zaczyna się z nimi identyfikować.

BARBIE

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Jeden z głośniejszych filmów 2023 roku! To historia Barbie, która jest wyrzucona z Barbielandu, ponieważ nie jest wystarczająco idealna. Wyrusza w podróż do rzeczywistego świata, gdzie odkrywa, że ​​jest tam więcej sposobów, aby być idealną.

Zobacz też: Barbie – recenzja – różowa walka z patriarchatem?

DISNEY+

PERCY JACKSON I BOGOWIE OLIMPIJSCY

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Serial telewizyjny Percy Jackson i bogowie olimpijscy na platformie Disney+ oparty na popularnej serii powieści pod tym samym tytułem autorstwa Ricka Riordana opowiada o przygodach Percy’ego Jacksona, 12-letniego chłopca oskarżanego przez greckiego boga Zeusa o kradzież jego pioruna. Bohater musi go odnaleźć i przywrócić porządek na Olimpie.

PRAWDZIWE KŁAMSTWA

Serial opowiada o Helen Tasker, domu mężatki i matce dwojga dzieci, która odkrywa, że ​​jej mąż Harry jest tajnym agentem CIA. Helen musi teraz nauczyć się walczyć i stać się tajnym agentem, aby uratować męża i świat.

SMOKI Z WONDERHATCH

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Smoki z Wonderhatch to serial hybrydowy, łączący akcję na żywo z anime. Akcja serialu rozgrywa się w dwóch światach: świecie realnym i świecie, w którym żyją smoki. Opowieść śledzi Nagi, uczennicę liceum w świecie realnym, która ma specjalną umiejętność pozwalającą jej wizualizować kolory, gdy słyszy dźwięki. Pewnego dnia zaczyna mieć powtarzające się marzenia o lataniu w powietrzu. Tymczasem w innym świecie, Tyme to chłopiec, który mieszka w świecie, w którym smoczy jeźdźcy mogą komunikować się z mitycznymi stworzeniami. Aspiruje do zostania smoczym jeźdźcem, ale zmaga się, ponieważ nie może usłyszeć krzyków smoków. Pewnego dnia dwa światy przecinają się, gdy Nagi i Tyme się spotykają. Odkrywają, że obaj są inni niż ci wokół nich i że mają specjalną więź ze smokami.

A GDYBY…?  – SEZNON 2

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Co jeśli…? to serial animowany eksplorujący alternatywne rzeczywistości Marvel Cinematic Universe. Drugi sezon What If…? kontynuuje eksplorację nieskończonych możliwości wieloświata, a każdy odcinek koncentruje się na innej alternatywnej rzeczywistości. Niektóre z odcinków drugiego sezonu obejmują „co jeśli” wygrał Ultron, Thor został agentem SHIELD, Czarna Wdowa miała moc Czerwonej Sonji i zombie!

PRIME VIDEO

OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Film przygodowy z gatunku fantasy w reżyserii Tima Burtona i według scenariusza Jane Goldman, na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Ransoma Riggsa. Film opowiada historię Jacoba Portmana, nastolatka, który odkrywa, że jego dziadek był członkiem tajnego stowarzyszenia dzieci o nadzwyczajnych zdolnościach, a ich tajemniczą opiekunką jest Pani Peregrine, która chroni ich w domu zamkniętym w czasoprzestrzeni. Kiedy Jacob podąża za zagadkowymi wskazówkami dziadka na wyspę, na której znajduje się dom Pani Peregrine, staje w obliczu monstrualnego złoczyńcy, który poluje na osobliwe dzieci.

PRZYPŁYW WIARY

Film został napisany przez Granta Nieporte na podstawie chrześcijańskiej książki „The Impossible”, relacji prawdziwych wydarzeń napisanej przez Joyce’a Smitha i Ginger Kolbabę. Opowiada historię Joyce Smith, matki adoptowanego syna Johna, który wpada do lodowatej wody na zamarzniętym jeziorze w Missouri. John leży bez życia w szpitalu, ale Joyce nie poddaje się. Jej niezachwiana wiara porywa wszystkich dookoła do modlitwy za uzdrowienie Johna, mimo iż nauka jest bezsilna, a lekarze nie dają mu żadnych szans.

ZAJADŁOŚĆ

co obejrzeć w przerwę Świąteczną

Thriller psychologiczny opowiadający historię Melindy, która dorastała w biedzie i marzyła o lepszym życiu. Spotyka Roberta, który jest utalentowanym muzykiem, i szybko się w nim zakochuje. Melinda i Robert zakładają rodzinę i zaczynają karierę muzyczną. Jednak ich związek zaczyna się rozpadać, gdy Robert zaczyna odnosić sukcesy. Melinda czuje się zaniedbana i zgorzkniała. Po latach kobieta postanawia zemścić się na Robercie. Zaczynają się między nimi zacięte przepychanki prawne, które prowadzą do tragedii.

 

 

 

Jeżeli szukasz innych filmów, to dobrą wyszukiwarką jest Bestflix.pl, który jest świetnym sposobem do wyszukiwania nowych filmów i seriali na platformie Netflix. Dodatkowo warto zainteresować się VPN, zwłaszcza kiedy wybrany przez Ciebie film na wieczór nie posiada polskiego wydania!

Zobacz też: Grudniowe premiery na Netflixie, HBO Max i Prime Video!

 

Poprzednio Disney Dreamlight Valley - Recenzja - Nostalgiczna Wycieczka
Następny Przed nami świąteczny update Pokémon Scarlet i Violet oraz Pokémon UNITE!