Fortnite – Unreal Engine edytor jest już dostępny


Fortnite - Unreal Engine edytor już dostępny

Unreal Editor dla Fortnite (UEFN) jest nową aplikacją na PC przeznaczoną do projektowania, tworzenia i publikowania gier oraz przygód bezpośrednio w Fortnite. Z biegiem czasu UEFN będzie ewoluować tak, by ostatecznie zawierać większość narzędzi z Unreal Engine. Dostępna publiczna beta UEFN pozwala stworzyć najrozmaitsze gry i przygody: od stylizowanych walk zespołowych z cel-shadingiem, po ultrarealistyczne symulacje – wszystkie grywalne w posiadanym już przez Was Fortnite.

UEFN współdziała z istniejącymi narzędziami z trybu kreatywnego, a zespoły i twórcy mogą współpracować ze sobą na konsolach i komputerach PC, projektując i testując wyspy w czasie rzeczywistym.

Unreal Editor to kluczowa funkcja Unreal Engine – zestawu narzędzi Epic, wykorzystywanych przez profesjonalnych twórców gier do tworzenia fantastycznych gier na PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, urządzenia mobilne i komputery PC oraz Mac.

To oprogramowanie prawdopodobnie nie zwiastuje żadnego wielkiego nowego dodatku do Fortnite natychmiast po uruchomieniu. Jednak z biegiem czasu przekształci Fortnite w zaawansowaną platformę dla niestandardowych gier i doświadczeń – na której możesz udostępnić niemal każdą kreację stworzoną na silniku Unreal Engine dla wbudowanej, wielomilionowej publiczności.

Fortnite od lat oferuje własny tryb kreatywny, w którym można łączyć mapy i tryby, korzystając z gotowych modeli i ograniczonego zestawu opcji.

Unreal Editor for Fortnite, który jest dostępny tylko na PC, przenosi to na wyższy poziom. Pozwoli ci to dodawać niestandardowe zasoby, animacje i dźwięk, zaawansowane efekty wizualne, a jeśli lubisz takie rzeczy, bezpośrednio zaprogramować nową logikę gry za pomocą języka kodowania Epic Verse.

Pomysł polega na tym, że będziesz w stanie tworzyć doświadczenia Unreal Engine, które mają tą samą jakość, co wszystko, co Epic Games może opracować samodzielnie – znacznie wyprzedzając opcje, co oferuje teraz tryb kreatywny gry.

Swoją premierę miał też program Wsparcie Twórców 2.0, w ramach którego wypłaty zależne od zaangażowania fanów trafiają do wszystkich, którzy mają swój udział w globalnym sukcesie Fortnite, zarówno twórców indywidualnych, jak i firmy Epic.

Wypłaty za zaangażowanie fanów oznaczają, że 40% dochodów netto ze sklepu Fortnite oraz większość zakupów za prawdziwe pieniądze w każdym miesiącu będą proporcjonalnie rozdzielane pomiędzy wszystkich twórców publikujących wyspy. Wypłaty będą zależeć od tego, co spodoba się graczom. Pod uwagę brane są popularność wyspy, zaangażowanie fanów i przyciąganie nowych graczy.

Aby dowiedzieć się więcej o programie Wsparcie Twórców 2.0 i wypłatach za zaangażowanie fanów albo o tym, jak dołączyć do programu dla twórców wysp, odwiedźcie Portal Twórcy.

Unreal Editor dla Fortnite jest już dostępny

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Maui – recenzja – z rodziną na wakacjach!
Następny John Wick 4 - recenzja - genialne kino akcji!