God of War: Ragnarok – Osiągnięcia i Trofea – Poradnik


W God of War: Ragnarok, podobnie jak w prawie każdej grze, która wychodzi w momencie premiery ekskluzywnie na konsole Playstation 5 będziemy mogli zdobyć osiągnięcia oraz platynę, która będzie oznaczała, że w grze zrobiliśmy już wszystko lub też prawie wszystko. A czasami nawet i więcej.

Nie oszukujmy się, poprzedni God of War pod względem trofeów nie był trudny do ukończenia i zdobycia platyny. Największym wyzwaniem były wtedy zdecydowanie Walkirie, a ostatnia z nich była zdecydowanie najtrudniejszym z bossów w grze. Jak to będzie wyglądało przy God of War: Ragnarok? Powiem szczerze, że dosyć podobnie, ale wszystko zostanie opisane za chwilę. Musicie jedynie wiedzieć, że twórcy gry projektując osiągnięcia (i nie tylko zresztą) dbali o jak największą dostępność. Co to oznacza? Przeskoczmy szybko FAQ?

Czy żeby zdobyć wszystkie osiągnięcia w God of War Ragnarok, muszę ukończyć grę więcej niż raz?

Nie, wszystkie osiągnięcia zostały skonstruowane tak, żeby można było je zdobyć przy jednym przejściu gry. Nie musicie też grać na żadnym konkretnym poziomie trudności, a jeżeli nawet okaże się, że któreś wyzwanie jest dla Was za trudne, to możecie śmiało zmniejszać poziom trudności.

Czy w God of War Ragnarok są pomijalne osiągnięcia?

W God of War Ragnarok nie ma pomijalnych osiągnięć, co więcej możecie wszystko zrobić po ukończeniu kampanii fabularnej, więc pierwsze przejście możecie traktować na luzie, bez lizania ścian i szukania sekretów. Nie ma w grze żadnej lokacji, w której znajdują się przedmioty lub osiągnięcia, które później mogą być niedostępne.

Ile czasu potrzeba na zdobycie platyny w God of War Ragnarok?

Splatynowanie gry powinno się zamknąć w 40 – 50 godzin w zależności od ogrywanego poziomu trudności oraz tego, jak wiele rzeczy znajdziecie od razu, a po ile będziecie musieli się cofać do poprzednich lokalizacji.

To chyba wszystkie najważniejsze pytania, jakie możecie sobie zadawać w sprawie osiągnięć i trofeów w God of War Ragnarok. Tradycyjnie przejdziemy teraz do podziału na sekcje, dzięki którym dokładnie będziecie wiedzieli, ile osiągnięć jest automatycznych, związanych z fabułą, ile ze  zbieractwem, a ile jest specyficzna.

Kampania i Fabuła

Osiągnięcia: 11/36

Aż 11 osiągnięć w God of War Ragnarok jest powiązana z przejściem gry, to oznacza, że wszystkie z nich osiągnięcie po prostu przechodząc kampanię. Nie będziemy więc ich opisywać.

A Grizzly Encounter / Miś był bardzo niegrzeczny dziś

Blood Debt / Dług Krwi

Backyard Brawl

How it Started / Tak to się zaczęło

Spartan Ways / Spartańskie Tradycje

Root of the Problem

The Cauldron

Off the Leash

Comeuppance

Better Together

Ragnarök

Zadania dodatkowe

Osiągnięcia: 24/36

Kolejne osiągnięcia są powiązane z zadaniami dodatkowymi, czyli tak zwanymi przysługami. Niektóre z nich są krótsze, inne dłuższe, a jeszcze inne można zrobić dopiero po ukończeniu głównej gry. Podobnie jak wyżej, opisywanie ich nie ma większego sensu, gdyż żadne z tych wyzwań nie jest w grze ukryte i rozmawiając z poznanymi NPC będziecie mieć dostęp do wszystkich z tych questów.

Rebel Leader

Funeral for a Friend

New Friends

Full Gufa

Making Amends

It Was a Good Day

Besties

Invasive Species

Rightful Place

Pure of Hart

Trials by Fire

Grave Mistake

The True Queen

Zbieractwo

Osiągnięcia 30/36

Sześć osiągnięć w grze jest powiązana bezpośrednio ze zbieraniem różnych rzeczy, znajdziek czy też innych broni.

The Florist

W każdym z dziewięciu odwiedzanych światów znajdziesz przynajmniej jeden kwiatek. Żeby odblokować to osiągnięcie musisz znaleźć jeden kwiatek w każdym ze światów. Będzie też powiązane z tym zadanie dodatkowe.

The Librarian / Bibliotekarz

Musisz odnaleźć 13 poematów, które odnajdziesz także w ramach kolejnego osiągnięcia.

The Curator / Kustosz

W grze znajduje się 38 artefaktów i musisz je zdobyć wszystkie, by odblokować to osiągnięcie.

Full Belly / Pełen Brzuch

W grze znajduje się 35 skrzyń Norn, które po otworzeniu będą zawierały przedmiot potrzebny do zwiększenia punktów życia lub punktów szału. Co ciekawe, zawartość skrzyni jest zmieniana w zależności od tego, ile skrzyń otworzyłeś do tej pory, a nie jest przypięta do danej lokalizacji na stałe. Musisz otworzyć wszystkie skrzynie by zdobyć to osiągnięcie.

Phalanx / Falanga

Musisz odnaleźć wszystkie trzy tarcze – jedną dostaniesz w ramach kampanii, jedną znajdziesz w legendarnej skrzyni po pokonaniu bossa Garm w Helheim, a trzy z nich załatwisz u kowala.

Collector / Kolekcjoner

Musisz odblokować wszystkie 14 reliktów (rękojeści) do broni. Te dają Tobie specjalne umiejętności, więc warto się za nimi rozglądać.

Różne

Osiągnięcia: 35/36

Ostatnie pięć osiągnięć jest tradycyjnie trudna do sklasyfikowania, dlatego wylądowały na końcu, żebyście mieli na nie szczególną uwagę.

Spit Shine / Wypolerowane

Musisz ulepszyć jeden pancerz o jeden poziom, czyli w sumie osiągnięcie automatyczne. Chyba, że komuś przyszło do głowy nie ulepszanie przedmiotów, to dodaje to osiągnięcie tutaj.

Knock off the Rust / Powrót do formy

Musisz kupić jedną umiejętność. Też osiągnięcie w sumie automatyczne, bo serio, nie wyobrażam sobie niekupowania umiejętności w tej grze przy pierwszym przejściu. Chyba że robisz jakiś challenge, ale jest to co najmniej dziwne.

Dragon Slayer / Smokobójca

Musisz stworzyć zbroję z łusek smoków, a jest na to powiązane oddzielne zadanie dodatkowe, które i tak musisz zrobić. Zbroja jest podzielona na trzy elementy i będziesz potrzebować materiałów, które zdobędziesz oczywiście pokonując smoki.

How it’s Going / A tak jest teraz

Musisz naprawić amulet, który otrzymasz po pokonaniu bossa w szóstym akcie gry. Aby naprawić amulet u kowala, będziesz musiał odblokować sześć slotów w tym przedmiocie na dziewięć możliwych (trzy są już odblokowane).

Ready for Commitment / Dobre przygotowanie

Musisz ulepszyć cały zestaw pancerza do 9 poziomu. Musisz szczególnie zwrócić uwagę na to, że chodzi o cały zestaw pancerza, a nie losowe przedmioty.

Platyna

Osiągnięcia: 36/36

The Bear and the Wolf / Niedźwiedź i Wilk

Gratulacje, masz to! Ogarnąłeś Ragnarok, dokopałeś Nordyckim Bogom i ukończyłeś grę robiąc w niej wszystko, co miała do zaoferowania. Jesteś prawdziwym Bogiem Wojny i zasłużyłeś na to odznaczenie żołnierzu.

Pamiętajcie, jeżeli macie pytania to śmiało dawajcie znać w komentarzach lub też na naszym kanale discord. Całą grę God of War Ragnarok ukończyliśmy też na naszym kanale YouTube, a filmy są opisane w ramach odcinków lub pokonywanych bossów, więc możecie tam zaglądać, jeżeli potrzebujecie pomocy na danym etapie gry.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Final Fantasy XVI jest, według ostatniej reklamy, wyłącznie na PlayStation 5 przez sześć miesięcy
Następny Indie World Showcase 2022 - Nintendo Switch