Gry planszowe na imprezę! Gry imprezowe dla dobrej zabawy


Gry planszowe na imprezę? Dlaczego nie! Niektóre gry zwyczajnie potrafią przełamywać lody, niektóre zbliżają do siebie towarzystwo a jeszcze inne służą świetnej zabawie. W tym tygodniu przygotowaliśmy zestawienie naszych ulubionych gier imprezowych, które ożywią każdą domówkę.

Eksplodujące kotki

Gry planszowe na imprezę

Eksplodujące kotki to prosta gra w blef, w której będziemy ciągnąć karty do momentu, aż któryś z graczy nie eksploduje. Gra sprawdza się niezależnie od liczby graczy, a same zasady są dosyć proste, co bardzo sprzyja zabawie na imprezach plenerowych. Gra jest niezwykle dynamiczna, nieprzewidywalna, wybuchowa i oczywiście zawiera negatywną interakcję. Ma bardzo proste zasady, także nie trzeba ich długo tłumaczyć, wystarczy chwilka a już po kilku minutach wszyscy mogą się cieszyć rozgrywką. Im więcej graczy przy stole, tym weselej, ale w przypadku gry we dwoje, również są emocje. I to jakie! Ta gra po prostu wciąga. Nowi gracze uwielbiają ją, za małą złożoność, niski próg wejścia, dużo śmiechu, oraz towarzyszące tej grze napięcie, które sprawia, że chce się więcej i więcej. Dla starych wyjadaczy to klasyka w kategorii „gry planszowe na imprezę”.

Gwiezdny Fluxx

Gry planszowe na imprezę

Gwiezdny Fluxx to gra karciana od wydawnictwa Black Monk Games, a właściwie jedna z wielu gier z kategorii Fluxxa. Uwielbiam ją z uwagi na proste zasady, a właściwie przez brak zasad, gdyż całość rozpoczyna się od weź kartę i zagraj kartę. Dopiero potem w trakcie zabawy pojawiają się kolejne zasady, które zmieniają grę. Podobnie dotyczy to celów, które najczęściej polegają na zdobyciu określonego zestawu przedmiotów z jednej z aktywnych aktualnie kart. Całość jest niewiarygodnie prosta i emocjonująca, gdyż na prawie żadnym etapie gry nie widać, który z graczy posiada przewagę. Super opcja niezależnie od liczby graczy przy stole.

Tajniacy

Jest to gra zespołowa, gdzie każdy z zespołów próbuje odgadnąć hasła. Lider każdego zespołu rzuca słowo podpowiedzi, które doprowadzić mają do właściwej karty. W wersji Disneya karty z hasłami są obustronne – z jednej strony znajdują się obrazki z bohaterami ulubionych bajek, z drugiej słowa i nazwy ściśle związane z poszczególnymi filmami. Zasady bardzo proste, przy tym nieograniczona ilość frajdy. Ta wersja ucieszy nie jedno dziecko i pewnie także nie jednego dorosłego (np. mnie). Jeśli jednak nie jesteście „bajkowi” spokojnie znajdziecie coś dla siebie, gdyż gra oferowana jest w wielu różnych konfiguracjach.

Wiem lepiej

Gry planszowe na imprezę

Jeśli tak jak ja uwielbiacie wszystkiego rodzaju quizy, teleturnieje i testy a  czasem lubicie się (nie)potrzebnie powymądrzać,  Wiem Lepiej jest grą dla Was! Wystarczy podzielić się na od 2 do 4 grup, wylosować płytki z kategoriami i do dzieła!  Po wylosowaniu kategorii tematycznych przyporządkowuje się odpowiednią ilość punktów do każdej z tych kategorii. Żeby zbudować trochę dramaturgii i zupełnie odnieść się do teleturniejów, odpowiadamy na pytania rozpoczynając od kategorii najmniej wartościowej (z najmniejszą ilością przypisanych punktów). A te zdobywamy oczywiście w przypadku poprawnej odpowiedzi. Producent zapewnia, że gra oferuje możliwości taktyczne – możemy zagrać kartę aby odpowiedzieć na pytanie przeciwnika (jeśli obstawiamy, że on jej nie zna) albo inną kartą wprowadzić zmiany w ustalonych już kategoriach.

Karty dżentelmenów

Gry planszowe na imprezę

Karty Dżentelmenów to gra przede wszystkim imprezowa składająca się z samych kart. Karty wraz ze zminiaturyzowaną instrukcją są umieszczone w niewielkim kartonowym pudełku. Opakowanie jest na tyle małe, że bez problemu schowacie je do torebki bądź nawet do większej kieszeni by zabrać gdzieś grę ze sobą. Gra jest odpowiednia dla od trzech do piętnastu graczy, a rozgrywka trwa około 30 minut. Zasady gry są bardzo łatwe do opanowania, nie trzeba długo tłumaczyć reguł współgraczom i od razu można przejść do rozgrywki. Polecam grę osobom dorosłym, ze względu na specyfikę tekstów na kartach, oraz osobom posiadającym dystans do siebie i świata.

To ja go tnę!

 

To ja go tnę! jest prostą grą, w której gracze budują drużynę antropomorficznych zwierzęcych bohaterów w celu ścięcia 3 potworów lub spędzenia wolnego czasu we własnym gronie, ale tylko jeśli jest inkluzywnie i każdy heros ma inny znaczek przynależności. Podczas gry będziemy wystawiać ninjo-koty, misio-wikingów czy jednorożco-zbrojnych, wzmacniać ich przedmiotami albo osłabiać drużyny przeciwnika przeklętymi znajdźkami, polować na potwory, rzucać czary i przede wszystkim przeszkadzać innym w zrobieniu czegokolwiek co ma sens. Gra kończy się, jeśli zgromadzisz 6 bohaterów o różnych klasach lub zgładzisz 3 potwory. Jeśli lubisz Eksplodujące kotki i Odjechane Jednorożce, to gra powinna ci się spodobać.

(Nie) Powinieneś

Gry planszowe na imprezę

Kolejna gra, to arcydzieło od twórców Kart Dżentelmenów. W zasadzie (Nie) Powinieneś polega na tym samym co klasyka gier imprezowym, tylko że tutaj wybieramy to co nie powinieneś zrobić, a nie najlepszą odpowiedź na głupie pytanie. W zasadzie więc nic się nie zmienia, otrzymujemy jedynie pakiet nowych wrednych, chamskich i niepoprawnych politycznie odpowiedzi. Podobnie także jak Karty Dżentelmenów, omawiany teraz tytuł zyskuje tym więcej, im więcej osób siedzi przy stole.

 Loża Szyderców

Gry planszowe na imprezę

Loża Szyderców ma bardzo podobne zasady do znanych większości Kart Dżentelmenów. Jedyna różnica to olbrzymia ilość kart z bardzo ciekawymi tekstami, niektóre są nieco wulgarne, dlatego w Lożę najlepiej grać w znanym sobie towarzystwie posiadającym dystans do siebie i świata oraz duże poczucie humoru. To idealna pozycja na różnego rodzaju imprezy czy też domówki z przyjaciółmi, gwarantuje dużo śmiechu oraz dobrą zabawę. Loża jest odpowiednia dla od czterech do nawet dwunastu graczy, także nikt nie zostanie pominięty. Lożę polecam osobom z dużym poczuciem humoru, a przede wszystkim pełnoletnim.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio PS Plus wrzesień 2021 - w jakie darmowe gry zagramy?
Następny Genotype - Recenzja - jaki kolor ma Twój groszek ?