Jak wybrać prezenty dla fanów planszówek?


Co kupić osobom grającym w planszówki? W związku z rozwojem gier tego typu sytuacja stała się bardziej skomplikowana. Najgorsze co możesz zrobić, to zostawić zakupy na ostatnią chwilę. Gorączka przedświątecznych zakupów i problemy logistyczne, z którymi producenci mierzą się w 2021 r. mogą sprawić, że najlepsze pozycje będą niedostępne. Oszczędź sobie stresu i daremnych poszukiwań. Z naszymi propozycjami raz-dwa wybierzesz prezent dla rodziny, dzieci i znajomych.

Zakupy dla graczy mogą być jeszcze trudniejsze niż dla wielbicieli książek czy muzyki. Każdy fan planszówek ma swój uwielbiony rodzaj rozgrywki. Dlatego też warto zainwestować w najlepiej oceniane tytuły dopasowane do preferencji i charakteru danej osoby. Można to sprawdzić podglądając jakie gry ma na półce lub o jakich pozycjach lubi opowiadać. Warto też przejrzeć powiązane i podobne tytuły. Tego typu porównywarki są dostępne w wielu sklepach internetowych.


Poniżej znajdziesz kilka propozycji prezentowych na święta 2021 jak również podobnych im tytułów. Gracze, którzy posiadają jeden z nich, z pewnością będą zadowoleni z otrzymania któregoś z pozostałych.

  • Proste, szybkie, zabawne – Gra Kto kłamie?

Gra interaktywna Kto kłamie? to nowa pozycja dla młodszych graczy. Jeśli spędzacie święta 2021 w większym gronie w obecności dzieci lub młodzieży, ta pozycja jest właśnie dla Was! Kto kłamie? zapewnia dużo interakcji i polega na zagadkach słownych z wykorzystaniem zabawkowego wykrywacza kłamstw. Sprawdź czy umiecie oszukać maszynę, inaczej Twoje tajemnice ujrzą światło dzienne. Kto kłamie? to świetny pomysł na spędzenie zimowych wieczorów w gronie rodziny lub znajomych.

Podobne tytuły: Tajniacy, Jednym słowem, Spektrum

W grze Carcassonne gracze rozbudowują swoją twierdzę i tereny wokół niej. Rozgrywka polega na rozkładaniu podwładnych na traktach, polach czy w klasztorach. Osoby, które zrobią to najlepiej, zdobędą punkty niezbędne do zwycięstwa. Proste zasady pozwalają grać nawet z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, podczas gdy bardziej zaawansowani gracze znajdą dla siebie mnóstwo rozrywki w zaciętej rywalizacji i planowaniu.

Podobne tytuły: Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata, Carcassonne Junior, 7 Cudów Świata

Wraz z premierą nowego rozszerzenia Terraformacja Storage Box nie można nie wspomnieć o prawdopodobnie najlepszej grze dla fanów strategii i ekonomii. W Terraformacji przejmujecie kontrole nad korporacjami i jako ich zarządcy będzie kupować i zagrywać karty w celu rozwinięcia Czerwonej Planety. Zazwyczaj projekty będą wymagać odpowiedniego planowania zasobami i zdobywania nowych terenów. Dzięki temu rozgrywka wymaga główkowania i planowania na kilka tur. Prostota zasad i odpowiednie opisanie zapewnia jednak dobrą dynamikę i nie powoduje zmęczenia, dzięki czemu można skupić się na ekscytującej rozgrywce.Podobne tytuły: Scythe, Catan, Teotihuacan

Święta Bożego Narodzenia za pasem. To nie tylko czas otrzymywania prezentów, ale również i ich dawania. Dlatego za prezentami dla graczy warto rozejrzeć się już dziś. Tutaj znajdziesz być może najlepsze gry planszowe na święta. A jeśli się dobrze przygotujesz, może uda Ci się znaleźć dla obdarowanego planszówkę w świecie jego lub jej ulubionej gry komputerowej. Wraz z rozwojem branży, takich pozycjo pojawia się coraz więcej!

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Syrus - Descent Legendy Mroku - Raport z malowania
Następny Spór o bór - recenzja - wielki pojedynek o tytuł króla puszczy