Książki fantasy z motywem enemies to lovers! – top 10!


Lubicie książki fantasy z motywem enemies to lovers? Jeśli tak, mam dla Was 10 powieści, które warto przeczytać!

Szóstka wron – Leigh Bardugo

Powieść fantasy osadzona w tym samym świecie, co cykl Grishaverse. Szóstka wron wprowadza nową obsadę postaci i skupia się na napadzie, a nie na wielkich zmaganiach politycznych znanych z innych książek autorki. Fabuła kręci się wokół ekipy, której zaproponowano pozornie niemożliwy do wykonania napad: włamanie się do nieprzeniknionej fortecy znanej jako Lodowy Dwór i porwanie potężnej Grishy. Bohaterowie muszą pokonać swoje różnice, dawne urazy i własne wewnętrzne zmagania, aby dokonać napadu i zapewnić sobie pokaźną nagrodę. Chociaż wątek wrogów kochanków nie jest głównym tematem Szóstki wron, istnieją jego elementy w relacjach pomiędzy dwoma głównymi bohaterami, Inej i Kazem. Pomimo dzielących ich różnic, zmuszeni są współpracować w grupie odpowiedzialnej za napad. Stwarza to sytuację, w której muszą na sobie polegać i niechętnie rozwijać szacunek dla swoich umiejętności.

Krew i Popiół – Jennifer L. Armentrout

fantasy z motywem enemies to lovers

Krew i Popiół to pierwszy tom cyklu autorstwa Jennifer L. Armentrout. Jest to wciągająca historia o młodej dziewczynie o imieniu Poppy, która zostaje wytypowana na Pannę Wybraną i ma zostać poświęcona bogom. Poppy jednak nie chce poddać się swojemu przeznaczeniu i walczy o wolność. W powieści motyw enemies to lovers odgrywa istotną rolę w relacji między dwoma głównymi bohaterami, Poppy i Casteelem. Początkowo bohaterowie darzą się nienawiścią i wzajemną niechęcią. Poppy wywodzi się z niskiej kasty i postrzega Casteela jako aroganckiego i okrutnego władcę. Z kolei Castiel uważa Poppy za naiwną i głupią dziewczynę, która nie zna prawdziwego świata.

Divine Rivals. Pojedynek bogów –  Rebecca Ross

fantasy z motywem enemies to lovers

Historia przedstawia dwóch głównych bohaterów, Iris Winnow i Romana Kitta, którzy są początkującymi dziennikarzami ubiegającymi się o tę samą pracę w prestiżowej gazecie „Oath Gazette”. Te postacie nie mogą być bardziej różne –  Iris pochodzi z bidnej rodziny, nieustannie borykającej się z trudnościami. Ciężko pracuje, aby przetrwać, podczas gdy Roman pochodzi z zamożnej rodziny i Rywidocznie jest bardziej uprzywilejowany. Rywalizacja podsyca ich początkową wrogość, prowadzi do ciągłych kłótni i prób prześcignięcia się nawzajem. Sprawy przybierają inny obrót, gdy Iris odkrywa magiczny sposób komunikowania za pośrednictwem listów, które uważa, że pisze do swojego zaginionego brata. Bez jej wiedzy listy te trafiają w ręce Romana. Dzięki tej tajnej korespondencji zaczynają nawiązywać więź i dzielić się swoimi słabościami.

Okrutny książę – Holly Black

Okrutny Książę to powieść, która opowiada historię Jude Duarte, śmiertelnej dziewczyny, która mieszka w królestwie Faerie ze swoim starszym bratem i ludzkimi rodzicami. Kraina Faerie to niebezpieczne i piękne miejsce, pełne potężnych stworzeń i intryg politycznych. Jude jest zdeterminowana znaleźć dla siebie miejsce na tym świecie, nawet jeśli oznacza to stanie się kimś, kim nigdy nie spodziewała się, że będzie. Okrutny książę rozwija wątek enemies to lovers, ale z małym twistem! Jude gardzi Cardanem, złośliwym i okrutnym księciem Faerie, który ciągle dręczy ją i jej rodzinę. Postrzega Cardana jako aroganckiego, manipulującego i symbolizującego wszystko, czego nienawidzi w świecie Faerie. Ich dynamikę napędza dodatkowo stała konkurencja i walka o władzę. Jude, mimo że jest człowiekiem, jest niezwykle zdeterminowana i zaradna. Nieustannie próbuje przechytrzyć Cardana i chronić rodzinę przed jego okrucieństwem. Czy z tej relacji może wyłonić się głębsze uczucie?

Dotyk Julii / cykl Dotknij Mnie – Tahereh Mafi

Dystopijna historia Juliette – 17-letniej dziewczyny, która została zamknięta na lata w specjalnym ośrodku, ponieważ jej dotyk może zabić każdego, kto ją dotknie. Kiedy zostaje przydzielona do nowego, tajemniczego nowego rekruta o imieniu Adam, wszystko się zmienia. Okazuje się, że ten jest odporny na dotyk Juliette. Motyw wrogów do kochanków odgrywa jednak centralną rolę w relacji pomiędzy Juliette i Aaronem Warnerem. Ich początkowe interakcje są pełne strachu, podejrzeń i wrogości. Warner postrzega Juliette jako broń i traktuje ją chłodno, podczas gdy Juliette boi się jego kontroli i manipulacji. W miarę jak kolejne książki zagłębiają się w ich emocje i motywacje, ich więź wzmacnia się, a granica między miłością a nienawiścią zaciera się.

Bezsilna – Lauren Roberts

fantasy z motywem enemies to lovers

Bezsilna to powieść fantasy, która opowiada historię Paedyn – dziewczyny nieposiadającej magicznych zdolności, żyjącej w świecie, gdzie osoby pozbawione takich zdolności taktowane są jak obywatele drugiej kategorii. Pae jest zdeterminowana, aby udowodnić swoją wartość i znaleźć miejsce w swoim świecie, nawet jeśli oznacza to przeciwstawienie się wszystkiemu, czego kiedykolwiek uczono. Bohaterka jest odważną i zaradną młodą kobietą, która nie boi się podejmować ryzyka. Pae oraz Książę Kai należą do kompletnie przeciwnych stron. On jest przyszłym egzekutorem króla –  reprezentuje system, któremu ona nie ufa. Pomimo odmiennych stanowisk, od samego początku między Pae i Kaiem rodzi się iskrzące uczucie, które kreuje ciekawą dynamikę pełną przekomarzania się i licznych, do bólu uroczych, scen.

Bezsilna – recenzja książki Lauren Roberts – udany debiut?

Fourth Wing. Czwarte Skrzydło – Rebecca Yarros

Książka opowiada historię dwudziestoletniej Violet Sorrengail ,która całe życie szkoliła się na skrybę – jedną z historyków uczelni odpowiedzialnych za dokumentowanie wydarzeń – i planuje dołączyć do szkolnego Kwadrantu Skrybów. Jednak jej matka, generał i komendantka uczelni, zmusza ją do wejścia do niebezpiecznego Kwadrantu Jeźdźców smoków. W Czwartym Skrzydle Kwadrantu Jeźdźców Violet musi stawić czoła serii coraz bardziej niebezpiecznych wyzwań, w tym nawiązania więzi ze smokiem i szkolenia, aby stać się wojownikiem na pierwszej linii toczącej się wojny.

Znacząca pozycja jej matki i jej drobna budowa czynią ją celem, zwłaszcza dla Xadena Riorsona, przywódcy skrzydła Violet – jego ojciec przewodził bunt i został zabity przez matkę Violet. Pochodzenie Violet i Xadena oraz ich osobowości w naturalny sposób się  ze sobą zderzają. Violet nie podoba się arogancja Xadena i dostrzegalny brak szacunku dla tradycji, podczas gdy Xaden postrzega ją jako chronioną osobę z zewnątrz, która nie pasuje do jego grupy. Ich interakcje są pełne rywalizacji, która wkrótce zmienia się w coś wiecej.

Żmija i skrzydła nocy – Carissa Broadbent

fantasy z motywem enemies to lovers

Współistnienie w tym książkowym świecie jest kłamstwem. Oraya jest człowiekiem wychowywanym przez króla wampirów, Zrodzonego z Nocy. Od dziecka prowadzi życie w królestwie, które pragnie jej śmierci. Jej jedyna nadzieja? Kejari, czyli legendarny turniej organizowany przez samą boginię śmierci. Jednak droga do zwycięstwa wymaga poświęceń, w tym zawarcia niełatwego sojuszu z Raihnem, zniewalająco niebezpiecznym rywalem. Coś zaczyna iskrzyć a wymuszona współpraca rozpala zakazany romans. Oraya i Raihn igrają z losem, muszą poruszać się po niebezpiecznym polu bitwy Kejari a jednocześnie nie mogą zapomnieć o indywidualnych celach, ponieważ zwycięzca turnieju może być tylko jeden. Czy to może się udać?

Księga Azraela – Amber V. Nicole

fantasy z motywem enemies to lovers

Pierwsza książka z serii Bogowie i Potwory, romans fantasy opowiadający historię Dianny, która oddaje życie na pustyniach Eorii, aby ocalić umierającą siostrę. Robiąc to, nieświadomie przywołuje potwora znacznie gorszego niż jakikolwiek koszmar. Lojalność Dianny jest podzielona – jednocześnie związana z Kadenem, ale nadal troszczy się o świat, któremu zagraża. Samkiel szuka odkupienia i ochrony ludzi, których kiedyś porzucił. Ich relacja była początkowo bardzo wroga. W miarę gdy wyruszają w podróż i są zmuszeni pozostać razem, stopniowo zaczynają się przed sobą otwierać. Rozwijają głębokie zrozumienie i powoli zaczynają budować zaufanie i przyjaźń. Wkrótce oboje są więcej niż chętni do spalenia dla siebie świata.

Dwór Cierni i Róż oraz Dwór Mgieł i Furii – Sarah J. Maas

fantasy z motywem enemies to lovers

Dwór Cierni i Róż oraz Dwór Mgieł i Furii to książki z serii ACOTAR, w których motyw enemies to lovers są najbardziej rozwinięte (i najbardziej chwytają za serce)  Feyre zostaje skazana na życie wśród Fae – magicznej, ponętnej rasy, której obawiała się przez całe życie.  Zmuszona do odpokutowania winy przestępstwo, zostaje uwikłana z Tamlinem, Księciem Dworu Wiosny, co tworzy historię rodem z Pięknej i Bestii. W miarę rozwoju serii świat Feyry się rozszerza, a temat wrogów-kochanków przybiera nowe formy. Złożone relacje rozkwitają, przeciwstawiając się oczekiwaniom i wywołując ekscytujące napięcie. Romans staje się wątkiem wplecionym w gobelin mistrzowskiego dzieła Sarah J. Maas. Seria oferuje rozbudowany świat pełen niebezpieczeństw, intryg politycznych i urzekających postaci.

Relacja Feyre i Rhysanda w ACOTAR to złożona i wyboista droga kończąca się na niezaprzeczalnej namiętności. Ich pierwsze spotkania są pełne podejrzeń, nieufności, a nawet wrogości. Feyre postrzega Rhysanda jako niebezpiecznego drapieżnika, podczas gdy Rhysand postrzega Feyrę jako własność Tamlina i osobę z zewnątrz w jego świecie. W miarę jak Feyre staje się coraz bardziej świadoma prawdziwej natury Tamlina i złożoności świata Fae, zaczyna kwestionować swoje początkowe założenia na temat Rhysanda. Jest świadkiem jego dobroci wobec niej i jego ukrytych głębin pod ponurą powierzchownością. Tej dwójki nie można nie lubić!

 

Jakie są wasze ulubione książki fantasy z motywem enemies to lovers?

 

Egzemplarz Dworów oraz Bezsilnej dostaliśmy do recenzji od Wydawnictwa Uroboros! Dziękujemy!

Zobacz też: Książki Dark Academia – 10, które warto przeczytać!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Master Chief i Najlepsze cytaty z Halo
Następny Men of War 2 - Recenzja - Tego jeszcze nie widziałem!