Nowości na VOD w końcówce października!


Jakie nowości na VOD pojawiły się w końcówce października? Zapraszam do przeglądu premier z tego tygodnia na Netflixie, HBO Max, Prime Video i Disney+! Przy okazji zobaczymy co grają w kinie!

NETFLIX

PLUTO

PLUTO | Official Trailer | Netflix

Jest to adaptacja mangi o tym samym tytule autorstwa Naoki Urasawy i Takashiego Nagasakiego, która została opublikowana w latach 1999-2000. Akcja serialu rozgrywa się w alternatywnym świecie, w którym roboty są niewolnikami ludzi. Pewnego dnia siedem najnowocześniejszych robotów i ich humanoidalni sojusznicy zostają zamordowane. Sprawę bada robotyczny detektyw Gesicht, który szybko zdaje sobie sprawę, że morderca jest kimś, kto chce wprowadzić chaos w świat.

LIGA SPRAWIEDLIWYCH

nowości na VOD

Serial animowany Liga Sprawiedliwych jest uważany za jeden z najlepszych seriali animowanych o superbohaterach. Został doceniony za wciągające historie, świetną animację i charyzmatycznych bohaterów. opowiada o grupie superbohaterów, którzy łączą siły, aby chronić świat przed zagrożeniami. W skład Ligi wchodzą m.in Superman, Batman, Wonder Woman, Flash i Aquaman. W pierwszym sezonie Liga walczy z różnymi zagrożeniami, takimi jak kosmici, złoczyńcy i naturalne katastrofy. W drugim sezonie Liga staje przed jeszcze większymi wyzwaniami, takimi jak wojna między Ziemią a kosmitami.

SIOSTRA ŚMIERĆ

Jest to prequel filmu Verónica z 2017 roku. W filmie w rolach głównych występują Aria Bedmar jako Narcisa, młoda zakonnica z nadprzyrodzonymi mocami, która przybywa do starego klasztoru w powojennej Hiszpanii, aby pracować jako nauczycielka. Wraz z upływem dni dziwne wydarzenia i coraz bardziej niepokojące sytuacje, które ją dręczą, ostatecznie doprowadzą ją do rozwikłania straszliwej plątaniny tajemnic, które otaczają klasztor i czyhają na jego mieszkańców.

RECEPTA NA PRZEKRĘT

nowości na VOD

Film Recepta na przekręt to thriller opowiadający o Lize, samotnej matce, która podejmuje pracę w upadającym start-upie farmaceutycznym. Dzięki swojemu urokowi, zapałowi i odwadze Liza szybko awansuje w firmie i staje się jej twarzą. Jednak sukces wiąże się z ryzykiem. Liza staje się uwikłana w nielegalną działalność firmy, która promuje nowy lek przeciwbólowy, który może być niebezpieczny dla zdrowia.

HBO MAX

ZAKONNICA 1 i 2

nowości na VOD

To horrory z uniwersum Obecności. Oba filmy opowiadają o demonicznej zakonnicy Valak, która terroryzuje ludzi.  Pierwsza Zakonnica została wydana w 2018 roku i opowiada o siostrze Irene, która wraz z ojcem Burke’iem wyjeżdża do Transylwanii, aby zbadać sprawę samobójstwa młodej zakonnicy. Wkrótce odkrywają, że w klasztorze zamieszkuje Valak. Zakonnica 2 została wydana w 2023 roku i opowiada o siostrze Irene, która ponownie staje twarzą w twarz z Valak. Tym razem Irene pomaga młodej dziewczynie, która jest opętana przez demona.

SERIA HOSTEL 1 – 3

nowości na VOD

Filmy Hostel to seria horrorów, które opowiadają o grupie ludzi, którzy są torturowani i zabijani przez bogatych klientów. Pierwszy Hostel  opowiada o grupie backpackerów, którzy podróżują po Europie i trafiają do tajemniczej wioski, w której oferowane są usługi zabójstwa na zamówienie. Bohaterowie filmu są porwani przez grupę wynajętych zabójców i poddawani makabrycznym torturom. Druga część to jego kontynuacja, która opowiada o grupie studentek, które podróżują po Europie i trafiają do tego samego miejsca, w którym wcześniej byli bohaterowie pierwszego filmu. Bohaterki filmu są również porwane i poddawane torturom.  Ostatni film z serii Hostel powiada o grupie ludzi, którzy są uwięzieni w domu tortur i muszą walczyć o swoje życie.

30 SREBRNIKÓW

nowości na VOD

Serial opowiada o ojcu Vergara, egzorcyście, bokserze i recydywiście, którego kościół wysłał na wygnanie do odległego hiszpańskiego miasta. Tam wkrótce zostanie zaatakowany nie tylko przez mroczną przeszłość, ale także przez starożytnych wrogów. Świat wokół niego powoli zaczyna tonąć w ciemności.

POZŁACANY WIEK – sezon 2

Serial z gatunku dramatów, który opowiada o młodej kobiecie, Marian Brook, która przeprowadza się z prowincji do Nowego Jorku w 1882 roku, aby zamieszkać ze swoimi bogatymi krewnymi. Marian szybko zostaje wciągnięta w świat bogactwa i snobizmu, ale jednocześnie jest zdeterminowana, aby znaleźć swoje miejsce w tym świecie.

DISNEY+

POTWÓR WE MNIE

nowości na VOD

Amerykański film grozy, który miał premierę w 2023 roku. Film opowiada o młodej kobiecie, która odkrywa, że ​​ma pasożytniczego grzyba w głowie. Grzyb stopniowo przejmuje kontrolę nad jej ciałem i umysłem, zmuszając ją do popełniania aktów przemocy.

NARODZINY GWIAZDY

Dramat muzyczny w reżyserii Bradleya Coopera, który występuje także w filmie u boku Lady Gagi. Jest to czwarty remake filmu z 1937 roku o tym samym tytule, opowiadający historię blaknącej gwiazdy muzyki country, Jacksona Maine’a, który odkrywa i zakochuje się w borykającej się z problemami piosenkarce Ally. W miarę jak kariera Ally nabiera rozpędu, Jackson stacza się w dół, a on stara się uporać z alkoholizmem i uzależnieniem.

WSPANIAŁA PETEY

nowości na VOD

Serial animowany, który opowiada o Petey, młodej kobiecie, która wychowała się w sekcie religijnej w małym miasteczku w Georgii. Jej ojciec, pastor, jest autorytarnym przywódcą sekty, który kontroluje każdy aspekt życia swoich członków. Petey jest sfrustrowana życiem w sekcie i marzy o ucieczce. Pewnego dnia Petey poznaje młodego mężczyznę o imieniu Noah, który pomaga jej uciec z sekty. Petey i Noah wyjeżdżają do Nowego Jorku, gdzie Petey zaczyna nowe życie. W Nowym Jorku Petey musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Musi nauczyć się samodzielności i radzenia sobie w świecie zewnętrznym. Musi również poradzić sobie z traumami z dzieciństwa i z tym, co stało się w sekcie.

PRIME VIDEO

SEBASTIAN FITZEK: TERAPIA

Sebastian Fitzeks Die Therapie - Trailer | Prime Video

Serial jest oparty na powieści Fitzeka o tym samym tytule. Opowiada o Niklasie, młodym mężczyźnie, który wraca do domu po długiej nieobecności. Po powrocie dowiaduje się, że jego żona, Anna, została zamordowana. Niklas jest podejrzany o morderstwo i zostaje aresztowany. Mężczyzna postanawia zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty, dr. Leona Berga. Ten pomaga Niklasowi zmierzyć się z traumą morderstwa i odkryć prawdę o tym, co się stało.

MAVKA I STRAŻNICY LASU

Ukraiński film animowany z 2023 roku inspirowany Pieśnią lasu Łesi Ukrainki i mitologią słowiańską. Fabuła filmu opowiada o Mavka, mitycznej strażniczce lasu, która musi bronić skrytego w puszczy źródła życia przed chciwością bezdusznej księżniczki. Mavka jest wróżką, która żyje w lesie i strzeże źródła życia. Pewnego dnia w lesie pojawia się księżniczka Kylina, która jest zachwycona pięknem lasu i chce go posiąść. Kylina postanawia wykraść źródło życia, aby na zawsze zachować młodość. Mavka musi powstrzymać księżniczkę i uratować las.

PET SEMATARY: BLOODLINES

nowości na VOD

Jest to prequel filmu Pet Sematary z 2019 roku, który był z kolei remakiem filmu o tym samym tytule z 1989 roku. Scenariusz został oparty na powieści Pet Sematary Stephena Kinga. Akcja rozgrywa się w 1969 roku, 50 lat przed wydarzeniami poprzedniego filmu, i opowiada o młodym Judze Crandallu, który odkrywa lokalny cmentarz, na którym zmarli mogą żyć ponownie. Jud zostaje zmuszony do konfrontacji z mroczną rodzinną historią, która na zawsze będzie go łączyć z Ludlow.

KINO

SLOTHERHOUSE: Leniwa śmierć

nowości na VOD

Film komediowy z elementami horroru. Emily Young jest studentką ostatniego roku na uniwersytecie w Panamie. Jest ambitna i chce wygrać wybory na prezeskę studenckiego bractwa. Aby zdobyć popularność, adoptuje leniwca o imieniu Alfa, który ma stać się wyborczą maskotką. Alfa szybko staje się sensacją na kampusie. Jest uroczy i zabawny, a wszyscy go uwielbiają, ale wkrótce zaczynają się dziać dziwne rzeczy. W akademiku dochodzi do serii makabrycznych morderstw, a wszystkie tropy prowadzą do Alfy. Emily musi odkryć, czy Alfa jest niewinny, czy też jest mordercą. Wkrótce odkrywa mroczny sekret, który może wstrząsnąć całym kampusem

 

Jeżeli szukasz innych filmów, to dobrą wyszukiwarką jest Bestflix.pl, który jest świetnym sposobem do wyszukiwania nowych filmów i seriali na platformie Netflix. Dodatkowo warto zainteresować się VPN, zwłaszcza kiedy wybrany przez Ciebie film na wieczór nie posiada polskiego wydania.

Zobacz też: Co obejrzeć w październikowy weekend? Netflix, HBO i inne!

Poprzednio Ogłoszono Spirit of the North 2!
Następny Alan Wake 2 - Godzina premiery, Rozmiar pliku i nie tylko - Co musisz wiedzieć?