Premiery na VOD w listopadzie – Netflix, HBO, Prime!


Jakie pojawiły się premiery na VOD w listopadzie? Sprawdźmy nowości z tego tygodnia na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video. A co nowego pojawiło się w kinie?

NETFLIX

ZŁODZIEJKI

Premiery na VOD w listopadzie

Francuski film akcji i dramatu z 2023 roku. Dwie doświadczone złodziejki, Marie i Sarah, są zmęczone ciągłym uciekaniem. Decydują się na ostatni, wielki skok, który pozwoli im na wygodne życie. Do pomocy rekrutują młodą i zadziorną Sam. Czy pomoże im w tej nietypowej akcji?

ZAMKNIĘCIE

Thriller psychologiczny. Katherine, była aktorka hollywoodzka, budzi się w szpitalu nie mogąc się ruszać. Została potrącona przez samochód i cierpi na zespół uwięzienia w ciele – jedyną rzeczą, którą może poruszać, są jej oczy. Nicky, jej pielęgniarka, jest przekonana, że Katherine nie jest w śpiączce. Pomaga jej komunikować się ze światem zewnętrznym poprzez tablicę z alfabetem. Nicky zaczyna odkrywać tajemnice z przeszłości Katherine, które prowadzą do morderstwa.

ŚWIATŁO, KTÓREGO NIE WIDAĆ

Premiery na VOD w listopadzie

Miniserial dramatyczny wyprodukowany przez Netflix. Oparty został na powieści o tym samym tytule autorstwa Anthony’ego Doerr, która została wydana w 2014 roku. Serial opowiada o dwóch młodych ludziach, którzy splatają swoje losy w czasie II wojny światowej. Marie-Laure Leblanc jest niewidomą Francuzką, która mieszka w Paryżu z ojcem, który pracuje jako kustosz w Muzeum Historii Naturalnej. Werner Pfennig jest niemieckim chłopcem, który mieszka w górach z matką i ojczymem. Gdy Paryż zostaje zajęty przez Niemców, Marie-Laure i jej ojciec uciekają do Saint-Malo, gdzie Marie-Laure kontynuuje naukę z pomocą wujka, który jest radiowcem ruchu oporu. Werner dołącza do Luftwaffe i zostaje wysłany na front wschodni. W czasie wojny Marie-Laure i Werner spotykają się w nieoczekiwany sposób. Ich losy są ze sobą powiązane w sposób, o którym nie mają pojęcia.

DZIEWCZYNA Z PAPIEROSEM

Premiery na VOD w listopadzie

Indonezyjski dramat historyczny oparty na powieści o tym samym tytule autorstwa Ratih Kumala, która została wydana w 2012 roku. Opowiada o Lebasie, młodym mężczyźnie, który wyrusza w podróż, aby odnaleźć swojego ojca, Raja Kretek, legendarnego producenta rokoko w Indonezji. W czasie swojej podróży Lebas poznaje różne kobiety w życiu swojego ojca, w tym jego pierwszą żonę Dasiyah, jego drugą żonę Arum  i jego córkę Jeng Yah.

NIEBIESKOOKI SAMURAJ

Premiery na VOD w listopadzie

Film dokumentalny o Sylvesterze Stallone. Opowiada, oczywiście, historię Stallone’a, od jego początków w mroku do zostania jednym z najbardziej utytułowanych aktorów w historii Hollywood. Zawiera wywiady ze samym Stallone’em, a także z jego przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami. Zawiera również materiały zza kulis z filmów Stallone’a, w tym Rocky, Rambo i Pierwsza krew.

HBO MAX

MANDY

Premiery na VOD w listopadzie

Mandy opowiada historię Reda Millera, człowieka, który mieszka w odosobnionym lesie ze swoją żoną Mandy. Pewnego dnia Mandy zostaje porwana przez członków satanistycznego kultu, a Red wyrusza na morderczą misję, aby ją uratować. Dla fanów horroru i Nicolasa Cage’a film jest obowiązkową pozycją do obejrzenia.

ZAKOCHANY BEZ PAMIĘCI

Amerykański komediodramat z 2004 roku. Joel Barish i Clementine Kruczynski są parą, która rozstaje się po burzliwym związku. Clementine postanawia poddać się eksperymentalnemu zabiegowi, który wymazuje wspomnienia o Joelu z jej pamięci. Joel, dowiedziawszy się o tym, postanawia zrobić to samo. W miarę jak zabieg postępuje, Joel i Clementine zaczynają przeżywać swoje wspomnienia razem, od początku ich związku. W miarę jak wspomnienia są wymazywane, Joel zaczyna się zastanawiać, czy naprawdę chce stracić Clementine.

OPĘTANA

Premiery na VOD w listopadzie

Horror opowiadający historię Daniela i Theresy Snyder, którzy przenoszą się ze swoją 12-letnią córką do małego miasteczka na Środkowym Zachodzie. Rosalie cierpi na zaburzenia psychiczne i jest leczona przez lekarza. Wkrótce po przybyciu do miasteczka mieszkańcy zaczynają umierać w tajemniczych okolicznościach i niektórzy szybko zaczynają podejrzewać dziewczynkę o ich śmierć. Rosalie zaczyna się zachowywać coraz bardziej niestabilnie i dziwnie. Jej rodzice zaczynają się obawiać, że ich córka może być opętana. Detektyw Tracy Hennings rozpoczyna śledztwo w sprawie tajemniczych zgonów.

BATMAN: THE DOOM THAT CAME TO GOTHAM

Premiery na VOD w listopadzie

Animowany film  oparty na miniserii komiksów. Akcja filmu toczy się w latach 20. XX wieku. Bruce Wayne wraca do Gotham City po dziesięcioletniej nieobecności. Znajduje miasto w rękach tajemniczej siły zła, która budzi starożytne potwory. Wayne musi ponownie założyć pelerynę Batmana, aby chronić Gotham przed ciemnością.

PIERWSZA RANDKA

Komedia, która opowiada historię Mike’a, ucznia szkoły średniej, który zaprasza na randkę swoją sympatię, Kelsey. Mike nie ma jednak samochodu ani pieniędzy, więc pożycza od lokalnego mechanika zniszczonego klasycznego Chryslera. W drodze na randkę Mike dopada szereg nieszczęść, w tym jest ścigany przez wściekłą żonę mechanika, rozprawi się z dwoma dziwacznymi gliniarzami i zostanie wciągnięty w wojnę gangów. Bohater musi nauczyć się myśleć samodzielnie i starać się dotrzeć na randkę na czas.

DISNEY+

NOW AND THEN, THE LAST BEATLES SONG

Premiery na VOD w listopadzie

Film dokumentalny o nagraniu ostatniej piosenki Beatlesów, który został ukończony przy użyciu niepublikowanego wcześniej nagrania demo Johna Lennona oraz nowego wkładu Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra. Film wyreżyserował Peter Jackson. Opowiada historię nagrania ostatniej piosenki Beatlesów, od odkrycia dema Lennona po współpracę czterech ocalałych Beatlesów nad jej ożywieniem. W filmie pojawiają się także wywiady z Beatlesami, Jacksonem i innymi osobami zaangażowanymi w proces nagrywania.

PRIME VIDEO

THE WALKING DEAD: NOWY ŚWIAT

Premiery na VOD w listopadzie

Trzeci serial telewizyjny w franczyzie The Walking Dead. Jest kontynuacją oryginalnego serialu i jego spin-offu Fear the Walking Dead. Opowiada o pierwszym pokoleniu, które dorosło w apokalipsie. Niektórzy staną się bohaterami, niektórzy staną się złoczyńcami. Wszyscy jednak znajdą prawdy, których szukają, i tożsamości, których pragnęli.

KOCHANICA FRANCUZA

Brytyjsko-francuski dramat romantyczny w reżyserii Karla Reisza. Główną rolę w filmie zagrała Meryl Streep, a obok niej wystąpili Jeremy Irons, Hilton McRae i Emily Morgan. To historia Sarah Woodruff – kobiety z XIX wieku, która została odsunięta od społeczeństwa po tym, jak opuścił ją jej kochanek, francuski oficer. Charles Henry Smithson, młody gentelman, zakochuje się w Sarah, ale jego rodzina i wychowawcy nie akceptują ich związku.

SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA

Premiery na VOD w listopadzie

Brytyjsko-amerykański film biograficzny w reżyserii Willa Sharpe’a. Główną rolę w filmie zagrał Benedict Cumberbatch, w towarzystwie Claire Foy, Andrea Riseborough, Toby Jones i Taika Waititi. Opowiada historię Louisa Waina – angielskiego malarza i ilustratora, który zasłynął z rysunków kotów. Wain był ekscentrycznym i utalentowanym artystą, ale jego życie było naznaczone również chorobą psychiczną. Film przedstawia życie Waina od jego skromnych początków do jego sukcesu jako artysty i jego walki z chorobą. Szalony świat Louisa Waina to pięknie nakręcony i wzruszający film.

DUCHY W WENECJI

Kolejna filmowa opowieść przygód detektywa Herkulesa Poirot’a. Tym razem detektyw zostaje wysłany do Wenecji, aby zbadać sprawę morderstwa. Na miejscu odkrywa, że miasto jest nawiedzane przez duchy, a jego życie jest w niebezpieczeństwie.

KINO

The Palace

Premiery na VOD w listopadzie

Czarna komedia w reżyserii Romana Polańskiego, który napisał scenariusz wspólnie z Jerzym Skolimowskim i Ewą Piaskowską. Opowiada historię Hansuela Kopfa, młodego kelnera w luksusowym hotelu w Szwajcarii. W sylwestrową noc 1999 roku hotel przeżywa burzliwą noc, w której krzyżują się losy pracowników i gości. Hansuel zostaje wplątany w szereg intryg i wydarzeń, które ujawniają mroczne sekrety hotelu i jego gości. Wśród nich jest Constance de La Valle, ekscentryczna dziedziczka fortuny, która planuje sprzedać hotel; Arthur William Dallas III, bogaty biznesmen, który ma romans ze swoją asystentką; i Bill Crush, amerykański gangster, który próbuje ukryć się przed policją. W miarę rozwoju nocy, Hansuel zaczyna rozumieć, że hotel jest miejscem, w którym niemożliwe staje się możliwe, a marzenia i koszmary mieszają się ze sobą.

 

Zobacz też: Nowości na VOD w końcówce października!

Jeżeli szukasz innych filmów, to dobrą wyszukiwarką jest Bestflix.pl, który jest świetnym sposobem do wyszukiwania nowych filmów i seriali na platformie Netflix. Dodatkowo warto zainteresować się VPN, zwłaszcza kiedy wybrany przez Ciebie film na wieczór nie posiada polskiego wydania.

Poprzednio Leśne Rozdanie - recenzja - karciany ekosystem!
Następny 4 powody, dla których warto czytać komiksy