Cyberpunk 2077 – Osiągnięcia i Trofea – Poradnik Platyny


Cyberpunk 2077 posiada szereg ciekawych osiągnięć, których zdobycie wcale nie jest takie proste. Spora część z tych trofeów jest łatwo pomijalna i jeżeli chcecie zdobyć platynę, to właściwie od samego początku musicie grać z myślą o niej.

Prawda jest jednak taka, że pomimo całej pomijalności trofeów w Cyberpunk 2077, to tylko niewielka część z nich jest naprawdę pokręcona do zdobycia. Dlatego też grając jak standardowy gracz, robiąc prawie wszystko na swojej drodze i tak zdobędziesz większość z tych osiągnięć. Są one po prostu zamknięte za questami pobocznymi, które robiąc inaczej niż zamierzając mogą doprowadzić nas do zawalenia całego questa. Inna sprawa jest taka, że parę z nich rzeczywiście łatwo pominąć, dlatego pierwszy raz w tego typu poradniku przygotowuję oddzielną rubrykę, gdzie wybrałem najważniejsze pomijalne questy. Teraz tradycyjnie zaczniemy od FAQ.

Ile osiągnięć posiada Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 posiada łącznie 44 osiągnięcia oraz dodatkowe jedno platynowe skierowane do użytkowników przestrzeni Playstation.

Czy gra posiada pomijalne osiągnięcia?

Tak, Cyberpunk 2077 posiada szereg osiągnięć, które łatwo pominąć.

Ile czasu zajmuje zdobycie platyny w Cyberpunk 2077?

Oficjalnie mówi się o 80 – 100 godzinach, z mojego jednak doświadczenia przy drugim przejściu gry na Playstation 5 zdobycie platyny powinno zająć około 60 – 70 godzin jeżeli już wiesz co robisz. Proponuję zostawić pierwsze przejście jako te czyste i po prostu bawić się grą, a dopiero przy drugim przejściu dobić platynę. Gwarantuję tobie, że przy tej grze jest tyle zabawy, że spokojnie starcza jej na dwa albo więcej przejść.

Ile razy muszę przejść Cyberpunk 2077 żeby zdobyć platynę i wszystkie osiągnięcia?

Jeżeli będziesz się kierować tym poradnikiem, to grę wystarczy ukończyć raz żeby zdobyć wszystkie osiągnięcia. Pamiętaj jednak, że będzie tutaj naprawdę sporo spoilerów – nic nie będę ukrywać i czytasz całość na własną odpowiedzialność.

Wszystko wyjaśnione? No to lecimy.

Osiągnięcia związane z fabułą

Osiągnięcia: 6/45

Wszystkie zakończenia zdobędziesz w trakcie głównej kampanii Cyberpunk 2077, nic tutaj nie jest pomijalne i możesz przejść dalej. Nie będziemy ich także opisywać bo to bez większego sensu.

The Fool / Głupiec

The Hermit / Eremita

The High Priestess / Kapłanka

The Lovers / Kochankowie

The Wheel of Fortune / Koło fortuny

The World / Świat

 

Zakończenia

Osiągnięcia: 9/45

Przed ukończeniem gry, w momencie rozmowy z Johnym na dachu zrób twardy zapis. Na szczęście, w przeciwieństwie do Elden Ring, nie musisz bawić się w kopiowanie zapisów do chmury, wystarczy że zrobisz oddzielny zapis gry i nazwiesz go jakoś ładnie (np. „to już jest koniec, nie ma już nic”). Jak zdobyć poszczególne zakończenia tłumaczę w tym artykule, robiąc jednak wszystkie rzeczy z poniższego poradnika powinieneś mieć możliwość zdobycia wszystkich osiągnięć.

The Devil / Diabeł

The Star / Gwiazda

The Sun / Słońce

Temperance / Umiarkowanie

Osiągnięcia pomijalne

Osiągnięcia: 18/45

Poniżej grupuję najważniejsze osiągnięcia, które łatwo pominąć w trakcie gry oraz co zrobić by je zaliczyć.

Stanislavskis Method / Metoda Stanisławskiego

To jest w miarę proste i musisz 10 razy użyć opcji dialogowej związanej z przeszłością V. Przykładowo grając jako Punk, musisz w trakcie rozmowy użyć opcji Punka. Pamiętaj o tym i osiągnięcie wbije się szybko i łatwo.

To Protect and Serve / Ochraniać i służyć

To zadanie jest związane z Riverem i musicie wykonać całą linię fabularną by zdobyć te osiągnięcie. Żeby je zawalić, musicie nie zgodzić się na pomoc przy akceptacji zadania w kuchni Joss. Masz tylko jedną szansę na akcept, jeżeli tego nie zrobisz to osiągnięcie przepadnie i musisz wczytać stary zapis gry.

Judy vs Night City / Judy w Wielkim Mieście

Musisz ukończyć ciąg zadań Judy, a żeby zawalić zadanie to musisz ją zdradzić na szczycie wieżowca z Maiko. W momencie wyborze opcji dialogowych, kiedy Maiko zaproponuje Wam kasę, musicie wtedy wyciągnąć broń i zabić agresorów. Potem ciągniesz quest do końca i masz zaliczone.

Life of the Road / O bezkresna drogo!

Musisz wykonać zadania dla Panam, a te można zawalić w momencie questa, kiedy pojedziecie razem po Saula. Jeżeli zboczysz z drogi, to Panam Cię wykopie i quest będzie bezpowrotnie zatracony.

Bushido and Chill / Dancing With My Axe

To zadanie polega na ciągu questów Rogue. Zaczyna się ono od rozmowy z Johnym na wysypisku, kiedy to ten zaproponuje spotkanie z legendą Afterlife sam na sam. Jeżeli się nie zgodzicie, to quest niezatrybi i osiągnięcie przepadnie. Wszystko się zacznie od zadania Gdzie jest Johny?, które następnie poprowadzi do zadania W starym kinie. Teraz już pójdzie z górki.

To Bad Decisions / Wypijmy za błędy, Kerry 

Tym razem musisz zrobić wszystkie zadania dla Kerrego. A to wykonasz po zadaniach dla Rogue, czyli tych które przedstawialiśmy przed chwilą. Jedyny moment zawalenia akcji (pomijając poprzednie zadania) to moment po ataku na busa, kiedy to Kerry zaprosi Was na kawę. Jeżeli się nie zgodzicie, to zadanie przepadnie.

Breathtaking

Musicie zdobyć wszystkie części stroju Johnego, jeden z nich jest zamknięty za questem i łatwo go pominąć:

  • Koszulka – misja Tapeworm/Metamorfozy
  • Okulary – misja Chippin’ In/Gdzie jest Johny”
  • Kurtka – misja Chippin’ In/Gdzie jest Johny
  • Rewolwer – misja Chippin’ In/Gdzie jest Johny”
  • (Opcjonalne) Porsche 911 – misja Chippin’ In/Gdzie jest Johny?
  • Spodnie – kontrakt Gig: Psychofan/Kontrakt: Psychofan – pomijalne, spodnie znajdziecie tylko w tym zadaniu
  • Buty – kontrakt Gig: Family Heirloom/Kontrakt: Pamiątka Rodzinna

Zbieractwo

Osiągnięcia: 32/45

Najgorsze mamy za nami, teraz wiecie co macie robić by nie zawalić najważniejszych zadań. Teraz czas na zbieractwo, więc przelecimy szybko bo nie ma tutaj w wielu przypadkach co tłumaczyć.

It’s Elementary / To elementarne

Ukończ wszystkie zadania NCPD oraz kontrakty w Watson.

Greetings from Pacifica! / Pozdrowienia z Pacifiki!

Ukończ wszystkie zadania NCPD oraz kontrakty w Pacyfice.

The Wasteland / Ziemia Jałowa

Ukończ wszystkie zadania NCPD oraz kontrakty w Badlandach.

Little Tokyo / Małe Tokio

Ukończ wszystkie zadania NCPD oraz kontrakty w Westbrook.

Mean Streets / Szacunek ludzi ulicy

Ukończ wszystkie zadania NCPD oraz kontrakty w Heywood.

 I Am The Law / Prawo to ja!

Musisz ukończyć wszystkie zadania Cyberpsychozy. Masz je na mapie, a jeżeli nie masz to pojawią się z czasem wbijania poziomu Twojej sławy.

The Jungle / Miasto, Masa, Maszyna

Ukończ wszystkie zadania NCPD oraz kontrakty w Santo Domingo.

City Light / Światła wielkiego miasta

Ukończ wszystkie zadania NCPD oraz kontrakty w Centrum Miasta (City Center).

Full Body / Pełna konwersja

Posiadaj przynajmniej jeden wszczep w każdym slocie. Prościzna.

Autojock / Automania 

To jedno z najtrudniejszych trofeów w grze, gdzie musisz kupić wszystkie samochody (z wyjątkiem Porshe Johnego). Potrzebujesz na to prawie 2 miliony (2 000 000) euro kredytów i po ukończeniu gry i wyczyszczeniu mapy może być ciężko to osiągnąć. Dlatego zacznij oszczędzać jak najszybciej i kupować samochody. Zlecenia będą pojawiać się w trakcie gry regularnie, razem z lokalizacją na mapie.

Master Crafter / Majsterkowicz

Teoretycznie to trofeum można pominąć, bo potrzebujecie aż 18 punktów w technice, a atrybutów nie można zwracać. Musisz więc rozwinąć to drzewko do 18 i wtedy bez problemu będziesz w stanie stworzyć trzy legendarne przedmioty potrzebne do tego wyzwania.

The Wandering Fool / Wędrówka głupca

Musisz odnaleźć wszystkie karty tarota, a te pokażą się na mapie kiedy zjawisz się w pobliżu jednej z nich. Z mojego doświadczenia odblokować się powinny wszystkie na mapie podczas robienia poprzednich zadań.

Frequent Flyer / Bywalec

Musisz odblokować wszystkie punkty podróży w grze. Jak wyżej, tylko że te odblokowują się automatycznie kiedy jesteś w pobliżu jakiegoś. Podczas robienia pozostałych zadań powinieneś odblokować je wszytkie.

Legend of The Afterlife / Legenda Afterlife

Musisz zdobyć maksymalną reputację. Zdobędziesz ją na długo przed zakończeniem gry, więc spokojnie, zwłaszcza jeżeli będziesz robić wszystko inne.

Walka

Osiągnięcia: 44/45

Wyzwania związane z walką. Teoretycznie nie da się ich pominąć, w praktyce jednak, kiedy zakończysz grę i wyczyścisz miasto, to może być ciężko dobić niektóre z tych osiągnięć.

Gun Fu / Gung Fu

Musisz zabić trzech wrogów z bliska za pomocą rewolwerów w krótkim okresie czasu. Łatwo to zrobić podczas jednej z misji Johnego gdyż jego rewolwer zabija strzałem wrogów. Zaraz po ukończeniu prologu i śmierci Jackiego będziesz miał pierwszą okazję. Zrób to wtedy.

Christmas Tree Attack / Christmas Tree Attack

Musisz wykonać hakowanie terminala i zdobyć trzy różne demony po prawej. Jeżeli zdobędziesz je trzy to osiągnięcie wpadnie. Teoretycznie jest to automat, zwłaszcza jak się wkręcisz w łatwy hajs z hakowania terminali.

Ten out of the Ten / Dziesięć na dziesięć

Teoretycznie można pominąć te trofeum, ponieważ musisz rozwinąć jakiś atrybut do 20 punktów. A atrybutów pamiętaj nie da się resetować. Bezpieczna opcją będzie chyba rozwinięcie tech do 20, bo inne osiągnięcie też tego wymaga. Dlatego radziłem też platynować za drugim podejściem, a pierwsze robić w dowolny sposób wybrany przez Ciebie.

Gunslinger / Rewolwerowiec

Trudne osiągnięcie, zwłaszcza na konsoli. Musisz użyć jakiegoś rewolweru (najlepiej szybkostrzelnego) by zestrzelić granat w powietrzu. Znajdź wroga, który używa granatów, wybij jego kumpli, weź rewolwer i próbuj.

Two Heads, One Bullet / W samą dwudziestkę 

Musisz zabić dwóch wrogów jednym headshotem za pomocą karabinu snajperskiego. Znając wymagania łatwo to zrobić po prostu znajdując odpowiednich gangusów i ustawiając się w odpowiedni sposób.

Rough Landing / Twarde lądowanie

Musisz znaleźć system operacyjny z Berserkiem i użyć go by w trakcie skoku wykonać efektywne lądowanie i zabić lub ogłuszyć dwóch wrogów. Im wyżej, tym większe obrażenia, dlatego znajdź ładne miejsce z którego możesz zeskoczyć na grupę bandziorów, aktywuj berserka i użyj umiejętności (wciskając R2 na padzie). Jeżeli będzie dość wysoko, to z bandytów zostaną mokre plamy i osiągnięcie wpadnie.

Daemon In The Shell / Demon w maszynie

Hehe to osiągnięcie w Cyberpunk 2077 jest fajne i łatwe. Musisz użyć detonacji granatu na wrogu i zabić za jej pomocą trzech wrogów. Kiedy pozyskasz już hack, który łatwo zdobyć na średnim etapie gry, to znajdź grupkę trzech słabszych bandziorów i użyj na nich umiejętności. Wybuchający granat zadaje zwiększone obrażenia, więc powinno się łatwo udać.

The Quick and the Dead / Szybcy i Martwi

Musisz zabić 50 wrogów podczas spowolnienia czasu. Możesz do tego użyć Sandevistan, który spowalnia czas (ale zajmuje miejsce systemu, więc zapomnij o hackach) lub też Kerenzikov, który spowalnia czas podczas celowania i robienia uników. Istnieje też parę innych sposobów na spowolnienie czasu, te są po prostu najłatwiejsze.

Must Be Rats / To na pewno szczury

Musisz użyć odwrócenia uwagi na jakiś urządzeniach 30 razy. Raczej łatwe do zrobienia.

True Soldier / Prawdziwy Żołnierz

Zabij 300 wrogów bronią strzelecką. Muszę tłumaczyć?

True Warrior / Prawdziwy Wojownik

Zabij 100 wrogów bronią do walki w zwarciu. Każdy początkujący użytkownik Motylowych Ostrzy szybko wbije to osiągnięcie.

Right Back At Ya / Kontra

Musicie zabić wroga, który rzucił w Was granatem. Macie na to chwilę po wylądowaniu granatu więc może być tak, że wbije się automatycznie podczas gry, albo będzie cierniem w tyłku.

V for Vendetta / V jak Vendetta

Musisz w ciągu 5 sekund zabić wroga, który cię ogłuszył po aktywacji wszczepu Sztuczne serce, które zdobywasz pod sam koniec gry. Jest to bardzo zaawansowany moduł i potrzebujesz 16 punktów w budowie ciała by go aktywować (druga umiejętność po tech której potrzebujesz, rozumiesz co miałem na myśli na początku wpisu?). Kiedy wróg cię ogłuszy, to po reinkarnacji dobij go w 5 sekund. Łatwo to zrobić znajdując gangusów, wybijając wszystkich i raniąc jednego. Kiedy ten Cię powali to szybko go dobijasz i cieszysz się z osiągnięcia.

Platyna

Osiągnięcia: 45/45

Never Fade Away / Never Fade Away

Gratulacje! Zdobyłeś platynę w Cyberpunk 2077! Masz to i jesteś prawdziwą legendą Night City!

A jeżeli masz problem ze zdobyciem osiągnięć lub wykonaniem zadań to zajrzyj na nasz kanał YouTube, gdzie przechodzimy od zera całą grę i oznaczamy wszystkie zadania potrzebne do zrobienia gry w 100%!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Chcesz pobudzić swój umysł? Zagraj w grę karcianą!
Następny Thor Miłość i Grom - mój oficjalny list z przeprosinami