Deliver us the Moon – Streszczenie i przypomnienie fabuły


Gracie w Deliver us Mars i nie pamiętacie historii gry? Nie martwcie się, też miałem ten problem, więc postanowiłem przypomnieć sobie historię i wrzucić wszystko na naszą stronę. Zapraszam do szybkiego streszczenia fabuły w Deliver us the Moon!

Świat wyczerpał swoje zasoby energetyczne i znalazł rozwiązanie na Księżycu w helu-3. Naukowcy z całego świata opracowali sposób pozyskiwania tego zasobu i przesyłania energii z Księżyca za pomocą wielkich talerzy radiowych i wielu najróżniejszych instalacji oraz kolonii księżycowych. Jakiś czas później, z nieznanych powodów, wieża przesyłowa na Księżycu nagle się wyłączyła. Dwie osoby o imieniu Rolf i Sara, które pracują na radiotalerzu przymocowanym do Księżyca, schodzą na bazę księżycową i odkrywają, że miejsce jest opuszczone. Eksplorują dalej, ale mają ograniczone okno czasowe, zanim będą musieli wrócić, by się ewakuować. Sara zostaje uwięziona, a Rolf zostaje wyciągnięty przez system ewakuacyjny, zanim pomoże swojej przyjaciółce z pracy.

Lata później, rozpoczyna się właściwa gra Deliver us the Moon i wcielamy się w Rolfa, który trochę nielegalnie próbuje przygotować rakietę do startu na księżyc by spróbować uruchomić ponownie system przesyłowy energii. Z powodu braku energii księżycowej, Ziemia praktycznie wyschła, nie ma energii, woda jest brudna, panuje głód i nawet w cywilizowanych Państwach panuje anarchia. Gramy jako Rolf, który teraz jest członkiem grupy ludzi próbujących wystrzelić statek kosmiczny na Księżyc, aby naprawić system transmisji. Rolf ciągle ma nadzieję, że Sara jest ciągle żywa, chociaż minęły już kilka lat, i czuje pewne wyrzuty sumienia za to, że ją zostawił, nawet jeśli nie miał na to żadnego wpływu. Rolfowi udaje się wystrzelić statek kosmiczny i po wylądowaniu powoli rozpoczyna przywracać kolejne systemy stacji księżycowej, przywracając energie i ustawiając ponownie talerze satelitarne na księżycu, pracując przy różnych obiektach, które znajdują się w różnym stanie dezorganizacji, a także czasami wyskakuje na powierzchnię Księżyca z ograniczonym dostępem do tlenu.

Księżyc wygląda przepięknie. To jedna z największych zalet gry

W całym bazie księżycowej znajdują się różne hologramy i nagrania audio, które odkrywasz. Dzięki nim dowiadujesz się, że lider jednej z kolonii księżycowych uznał, że uzupełnianie energii na Ziemi jest daremne i zaczął gromadzić Hel-3 oraz budować tzw. Arki, ogromne statki kosmiczne, które miały wyruszyć dalej w kosmos w poszukiwaniu bardziej trwałego miejsca do życia. Zgromadził poparcie wśród elit stacji i w zasadzie siłą porwał ludzi z różnych kolonii na księżycu i zmusił ich do przyłączenia się do jego planu, ponieważ większość z nich to bardzo inteligentni naukowcy, którzy byliby bardzo pomocni w tym podróży.

Deliver us the Moon dron-scaled.jpg
Możemy też sterować dronem. W sumie jest to całkiem przyjemna funkcja

Osiągnął sukces w większości i wypuścił dwie z trzech Ark wypełnionych naukowcami i zasobami po odcięciu transmisji energii na Ziemię, uznając ratowanie domu za daremny i niepotrzebny trud. Także zhakował kilka przyjaznych robotów, które pomagały wokół stacji, aby były strażnikami i trzymały w rydzach ludzi, którzy chcieli mu przeszkodzić i powiadomić ziemię o tym, co dzieje się naprawdę na stacji księżycowej. Kiedy dalej będziesz kontynuować realizację przywracania systemu zasilania, dowiadujesz się, że Sara powoli przemieszczała się wzdłuż tej samej trasy, do głównej maszyny, czyli reaktora zbierającego Hel-3. Lata temu Sara też myślała, że jest w stanie włączyć maszynę z powrotem i przywrócić zasilanie na Ziemię, pracując z jedynym człowiekiem, który został na stacji kosmicznej i także próbował przywrócić system zasilania by ratować ziemię.

Deliver-us-the-Moon-aha-scaled.jpg
Aha, wszystko dla dobra korporacji … znaczy ogółu!

Maszyna gromadziła moc, ale nie miała gdzie jej uwolnić, ponieważ była źle wyregulowana, więc wkrótce mogła wybuchnąć i tym samym zaprzepaścić szansę na ratunek ziemi. Sara udało się wyłączyć maszynę, ale nadal chciała ją naprawić. Ona i człowiek, którego spotkała, szukali pozostałego Helu-3, który byłby niezbędny do ponownego uruchomienia maszyny w bezpieczny sposób i aktywacji transferu na ziemię. Nowy przyjaciel Sary znalazł trochę surowca, ale nie powiedział tego dla Sary, ponieważ chciał zabrać go do trzeciego statku kosmicznego i odlecieć nim. Przyznaje się wtedy, że na trzecim statku jest jego córka w stanie uśpienia stazowego. Sara była zła, kiedy wyjaśnił to i wysłała arkę, który zawierał większość Helu-3, bez ojca dziewczynki na okręcie, co sprawiło, że oboje pozostali na planecie. Były już przyjaciel ugodził Sarę śrubokrętem w swojej złości, ale natychmiast żałował swojej decyzji i pocieszał ją, kiedy leżała oparta o ścianę i traciła przytomność.

Podczas rozgrywki jako główny bohater, znajdujesz trochę Helu-3, który nie został wysłany i ponownie uruchamiasz maszynę, ale wybuch po restartowaniu rzuca cię o ścianę i prawie zabija. Wspinasz się do kontroli i próbując zachować świadomość, wyregulujesz ostateczne olbrzymie płyty satelitarne potrzebne do ponownego połączenia całego systemu i wysłania mocy z powrotem na Ziemię. Jak łączysz ostatnią część systemu mocy i walczysz, aby pozostać świadomym i przy życiu, zauważasz kolejny hologram – człowieka trzymającego bezwładne ciało Sary. Podążasz za nim wzdłuż korytarza i znajdujesz komorę cryogeniczną, w której Sara żyje, a jej parametry są stabilne. Rofl umiera, ale udaje mu się przesłać energię na ziemię.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Mindbug - recenzja - każda karta ma znaczenie.
Następny Super Mario Bros. - najnowszy plakat z nadchodzącego filmu