Po długim okresie zachwytu grami komputerowymi do łask powróciły planszówki. Klasyczne gry, takie jak chińczyk czy „Scrabble”, sąsiadują w sklepach internetowych między innymi z interaktywnymi propozycjami dla najmłodszych i nowościami dla dorosłych graczy. Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania nowej gry planszowej w Internecie?
Jaką grę planszową wybrać?
Wybór konkretnego tytułu to najważniejszy krok w całym procesie zakupów. Warto przeczytać recenzje planszówek zamieszczone na naszym portalu… Kto wie, może zechcesz zagrać w jedną z nich? Dobrze zastanowić się również nad tym, kto będzie grał w nową planszówkę.
Jeżeli szukasz edukacyjnego tytułu dla dzieci, weź po uwagę minimalny wiek gracza wskazany przez twórców planszówki. Przedszkolaki mogą bawić się w gry typu memory i układanki, z kolei starsze pociechy wiele zyskają na grach słownych i liczbowych. Planszówki to także świetny sposób na spędzenie czasu całą rodziną. W sieci nie brakuje gier przeznaczonych dla graczy np. od 5 do 105 lat. Tak duża rozpiętość wiekowa graczy sprawia, że np. gra z serii „Pędzące żółwie”, „Gorący ziemniak” czy „Dobble” to idealny upominek dla wielopokoleniowej familii.
Na gry planszowe warto spojrzeć właśnie jak na upominek na różne okazje – od urodzin trzylatka, przez osiemnaste urodziny brata, po wesele najlepszej przyjaciółki. Memory z ulubionymi bohaterami bajek, imprezowa planszówka typu „Wsiąść do pociągu”, „Dobble” z superbohaterami i tytuł z serii „Gierki małżeńskie” znanego rysownika Andrzeja Mleczki to jedne z najciekawszych propozycji gier planszowych na prezent. W przypadku planszówek w sam raz na imprezy musisz zwracać uwagę na maksymalną liczbę graczy. Dla przykładu tytuły z serii „Wsiąść do pociągu” przeznaczone są dla nie więcej niż 4, 5 lub 6 graczy, natomiast w „Dobble” może grać nawet 8 osób.
Gdzie szukać opinii o grach planszowych i sklepach internetowych?
W sieci nie brakuje sklepów z grami planszowymi dla graczy w każdym wieku – od przedszkolaka do seniora. Opinie pozostawiane przez klientów to skarbnica wiedzy na temat konkretnego tytułu – przede wszystkim o jakości wykonania i frajdy, jaką niesie każda rozgrywka. Wielu recenzujących pisze także o doświadczeniach z samym sklepem – sposobie zapakowania gry, terminie wysyłki czy czasie dostawy.
Informacji o konkretnych planszówkach i opinii o e-sklepach warto poszukać w miejscach, w których internauci chętnie dzielą się swoimi ocenami i doświadczeniami zakupowymi. To m.in.:
- Serwisy z opiniami o firmach, takie jak https://www.gowork.pl/. Wbrew pozorom swoje oceny pozostawiają tu nie tylko obecni i byli pracownicy czy kandydaci do pracy, lecz także klienci, np. sklepów internetowych z grami planszowymi.
- Porównywarki ofert, np. Ceneo.pl. W serwisie przeczytasz recenzje poszukiwanej gry i opinie o e-sklepach, w których można ją kupić.
- Fora tematyczne i grupy w mediach społecznościowych. Warto zapytać o opinie albo przeczytać zamieszczone oceny. Szukaj nie tylko forów i grup o planszówkach. Dla przykładu wiele o grach dla dzieci dowiesz się w miejscach, w których głos zabierają rodzice. Jeżeli szukasz gry dla pierwszaka do nauki programowania, sprawdź odpowiednie grupy na Facebooku – na pewno jedną z podpowiedzi będzie popularna polska gra planszowa z interaktywny funkcjami „Scottie Go!”.
Jeśli Twoi znajomi uwielbiają planszówki, a podczas spotkań i imprez chętnie gracie w nowe tytuły, możesz sprawić sobie te, które spodobały Ci się najbardziej. Wiele pomysłów znajdziesz też w serwisach internetowych dla graczy i na blogach prowadzonych przez fanów planszówek.
Brak komentarzy