Najlepiej oceniane odcinki anime Atak Tytanów – top 10


Po prawie dziesięciu latach  od premiery Atak Tytanów dobiegł do końca. Przez blisko dekadę serial dostarczył widzom wiele niezapomnianych sekwencji walki, nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz emocjonujących momentów, których ciężko pozbyć się z głowy. Większość z 94 odcinków tego anime trzymała wysoki poziom, który nagradzany był przez widzów wysokimi ocenami. Dzisiaj wybrałam najlepiej oceniane odcinki anime Atak Tytanów, żebyśmy wspólnie mogli przypomnieć sobie epickie przygody Korpusu Zwiadowców.

Savagery (Season 4, Episode 14)

Ten konkretny odcinek wyróżnia się jako jeden z najlepszych w serialu, głównie ze względu na intensywne starcie pomiędzy Levim i Zeke. Konfrontacja pomiędzy drzewami sprawiła, że fani byli na krawędzi swoich siedzeń, obawiając się potencjalnej śmierci ukochanego Ackermana z rąk potężnego Tytana Zwierzęcego.  Ponieważ wszyscy Zwiadowcy przydzieleni do ochrony Zeke’a przechodzą nagłą przemianę w Tytanów, Levi jest zmuszony szybko i bez chwili wahania wyeliminować każdego z nich, jednocześnie polując na Zeke’a. Obserwowanie, jak Levi bezlitośnie maltretuje swojego przeciwnika, było dla widzów wyjątkowo satysfakcjonujące. To mój ulubiony odcinek tego serialu.

Warrior (Season 2, Episode 6)

 najlepiej oceniane odcinki anime Atak Tytanów

Ten odcinek stanowił kluczowy punkt zwrotny w narracji. W trakcie zostało ujawnione, że Reiner i Bertholdt  są tytanami – i to nie byle jakimi, bo Opancerzonym i Kolosalnym, odpowiedzialnymi za przełamanie Muru i spowodowanie śmierci tysięcy osób, w tym matki Erena. Odkrycie to jest dość nieoczekiwane, bo Reiner mimochodem wyjawia Erenowi prawdę o swojej tożsamości, a nonszalancja przekazu ostro kontrastuje z powagą informacji. Eren, co zrozumiałe, nie traktuje lekko tej rewelacji i odcinek kończy się, gdy Eren szykuje się do nieuchronnej (i monumentalnej bitwy) z byłymi już przyjaciółmi.

Pain (S3, Episode 2)

W obszarze decydujących konfrontacji w tej serii żadna nie wyróżnia się bardziej niż bitwa na dachu pomiędzy Levim i Kennym. Dwaj Ackermanowie biorą udział w śmiertelnej potyczce niosącej się przez całe miasto. Po zlikwidowaniu grupy żołnierzy Kenny’ego Levi skupia się na swoim byłym mentorze, chcąc go powstrzymać, zanim wyrządzi dalsze krzywdy Zwiadowcom.  Cała sekwencja jest i intensywna, i pięknie animowana, co sprawia, że zalicza się ją do najbardziej zapadających w pamięć scen w całej serii.

Scream (S2, Episode 12)

 najlepiej oceniane odcinki anime Atak Tytanów

Zakończenie ostatniego odcinka sezonu 2 wzbudza wśród fanów prawdziwy strach, gdy Eren i pozostali Zwiadowcy znajdują się w dość tragicznej sytuacji. Pozbawieni są środków do ochrony zostają otoczeni przez Tytanów. W tym odcinku następuje szczególnie zapadający w pamięć zwrot akcji, kiedy ujawnia się u Erena zdolność Tytana Atakującego. Widzowie są świadkami wpływu jego krzyku, który ma moc dowodzenia Tytanami znajdującymi się w jego pobliżu.

First Battle: The Struggle for Trost, Part 1 (S1, Episode 5)

Ten odcinek był prawdziwym rollercoasterem, który w ciągu minuty przeniósł widzów do czystego chaosu. Bycie świadkiem pochłonięcia głównego bohatera przez Tytana i jego śmierci już w piątym odcinku nie jest typowym wydarzeniem w przypadku jakiegokolwiek serialu. Co więcej, odcinek podkreśla prawdziwą grozę Tytanów i kontrastuję ją idealnie z młodością i strachem głównych bohaterów. Kilka odcinków później będzie mowa o wieku postaci i szczerze zdziwicie się jak młodzi byli Zwiadowcy w tym odcinku.

Wall: Assault on Stohess, Part 3 (S1, Episode 25)

 najlepiej oceniane odcinki anime Atak Tytanów

Po ujawnieniu tożsamości Tytana Kobiecego, Eren przechodzi transformację w formę Tytana, w pełni przygotowany do konfrontacji. Bitwa, która nastąpi, będzie chaotyczna, pełna intensywnej akcji i pełna niebezpieczeństw. Ostatecznie Eren zyska przewagę nad przeciwnikiem a fani są świadkami satysfakcjonującego momentu, w którym Annie zostaje ostatecznie pokonana. Po tym, jak jej niszczycielski szał pochłonął życie wielu bohaterów, zwycięstwo to jest Zwiadowców zasłużonym triumfem.

Midnight Sun (S3, Episode 18)

 najlepiej oceniane odcinki anime Atak Tytanów

Dla tych, którzy nie płakali po śmierci Armina w poprzednim odcinku (są w ogóle takie osoby?), ten epizod niewątpliwie pozostawi ich w łzach. Bohaterowie odkrywają, że Armin wciąż żyje, ale gdy Levi przygotowuje się do podania serum Tytana, aby go uratować, zdają sobie sprawę, że Erwin również balansuje na krawędzi życia i śmierci. Przytłaczająca desperacja i smutek widoczne w oczach Mikasy, Erena i Leviego stają się niemal nie do zniesienia. Także sam Erwin uruchomi w wielu widzach maszynę łez…

That Day (S3, Episode 20)

Po trzech pełnych sezonach tajemnic otaczających Tytanów, w tym odcinku fani, dzięki wspomnieniom Grishy Jaegera, w końcu otrzymują odpowiedzi na dziesiątki zadawanych pytań. Odcinek szczegółowo przedstawia życie Grishy za murami, dostarczając różnych szczegółów na temat jego pochodzenia. Pomimo budowanych oczekiwań, wyjawienie tajemnic okazuje się też dość nieprzewidywalne i wywołuje mieszane uczucia. Odcinek spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem ze strony fanów, bo usystematyzował wiedzę zbieraną od premiery serialu.

Assault (S4, Episode 7)

 najlepiej oceniane odcinki anime Atak Tytanów

Widzowie właśnie są świadkami triumfalnego pokonania Tytana Zwierzęcego przez Leviego, Mikasy umiejętnie odcinającej kończyny Tytanów oraz  Erena używającego Tytana Szczękowego do roztrzaskania kryształu Tytana Obuchowego niczym dziadka do orzechów. Odcinek kończy się wkroczeniem Reinera do walki i sprzymierzenie się z Erenem, aby pomóc innym Marejczykom. Ten odcinek to czysta, intensywna bitwa, która trzyma widza na krawędzi kanapy.

Hero (S3, Episode 17)

 najlepiej oceniane odcinki anime Atak Tytanów

Po prawie dwóch sezonach wypełnionych niechęcią co do Tytana Zwierzęcego i oczekiwaniem na jego śmierć, widzowie w tym odcinku w końcu znajdują najwyższą satysfakcję. Seria radykalnych ataków Leviego na Tytana Zwierzęcego jest kulminacją intensywnego oczekiwania. Konfrontacja pomiędzy Levim i Zwierzęcym stanowi zwieńczenie intensywnego epizodu, naznaczonego tragiczną śmiercią prawie wszystkich członków Korpusu Zwiadowców.

 

 

Zobacz też: Najlepsze cytaty Leviego z Ataku Tytanów

* najlepiej oceniane odcinki anime Atak Tytanów wg IMDB; w przypadku tych samych ocen wybierałam moje ulubione odcinki 😉

 

Poprzednio Dominion - recenzja - budowanie talii w najczystszej postaci!
Następny Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce: jakim platformom bukmacherskim warto zaufać w 2024 roku?