Najlepsze cytaty Leviego z Ataku Tytanów – top 10


Levi Ackerman jest jedną z najlepszych postaci w Ataku Tytanów.  Pomimo powściągliwego charakteru, przez wszystkie odcinki anime wygłosił kilka wyjątkowo zapadających w pamięć zdań. Oto najlepsze cytaty Leviego z Ataku Tytanów!

Levi Ackermann początkowo wydawał się apatyczny i dość niesympatyczny, jednak głębia jego charakteru staje się widoczna, gdy widzowie odkrywają wydarzenia, które ukształtowały charakter tego bohatera. Na ogół powściągliwy, preferujący czyny niż słowa, Levi szybko staje się jednym z bardziej fascynujących aspektów serialu. Obserwowanie jego fachowej walki z Tytanami nie pozwala oderwać się od ekranu, jednak Levi słynie nie tylko z bezbłędnego stylu walki – jest także znany ze swoich prostych i często dosadnych wypowiedzi. Dzisiaj zebrałam 10 cytatów Leviego, które zostały mi w pamięci.

„In The End, You Choose What You Choose.”

  • sezon 1, odcinek 19: Ugryzienie – 57 wyprawa poza mury (Bite: The 57th Exterior Scouting Mission, Part 3)

Najlepsze cytaty Leviego

Członkowie Korpusu Zwiadowczego muszą stawić czoła nieustannemu strumieniowi trudnych decyzji. Na początkowych etapach obecności Erena Jaegera wśród nich okazało się, że nie jest przygotowany na ciężar odpowiedzialności, jaki towarzyszył jego roli. Ciągle nękany zwątpieniem, usiłował rozpoznać właściwy sposób działania, często sprzeczny z wydanymi rozkazami. Jednym z przykładów było wahanie Erena, czy przemienić się w Tytana w desperackiej próbie uratowania swoich towarzyszy, którym groziła zagłada z rąk Tytana Kobiecego. Levi przeprowadził Erena przez tę kłopotliwą sytuację, podkreślając, że wybór należy do niego. Na koniec Levi podkreślił podstawową zasadę, że każda osoba ponosi ostateczną odpowiedzialność za swoje własne czyny.

“I don’t know the answer to that. I never have. Whether I trusted myself or the choices of my dependable comrades, there was no telling how things would turn out. So, Just Do The Best You Can And Choose Whichever You’ll Regret The Least.”

  • sezon 1, odcinek 19: Ugryzienie – 57 wyprawa poza mury (Bite: The 57th Exterior Scouting Mission, Part 3)

Najlepsze cytaty Leviego

W Ataku Tytanów dostępne opcje rzadko są jednoznaczne. Każdy wybór niesie ze sobą potencjał triumfu, rozległych strat lub kombinacji obu. Levi dobrze zna tę złożoność, zwłaszcza że jego przeszłe decyzje wymagały poświęcenia bliskich mu osób, także drogich przyjaciół. Zamiast skupiać się na znalezieniu idealnego wyboru, Levi sugeruje wybranie takiego, który na dłuższą metę zminimalizuje przyszły ból.

„Give Up On Your Dreams And Die For Us… (I Will Take Down The Beast Titan)”

  • sezon 3, odcinek 16: Perfekcyjna Gra (Perfect Game)

Erwin, dowódca znany ze swojej mądrości, konsekwentnie dowodził Korpusem Zwiadowczym ze stoickim spokojem. Posiadał umiejętność zachowania pokornej postawy nawet w najbardziej desperackich sytuacjach, przekonując swoich żołnierzy do ostatecznego poświęcenia dla sprawy – co wyraźnie ilustruje ich samobójcza szarża przeciwko Tytanowi Zwierzęcemu. Levi, uznając gotowość Erwina do poświęcenia się dla triumfu ludzkości, wypowiedział przejmujące zdanie, które streszczało bezinteresowny czyn jego dowódcy. Ten kluczowy moment zapoczątkował niechęć Leviego do Zeke’a, wywołując rywalizację, która trwała do końca serii.

„The Only Thing We’re Allowed To Do Is Believe That We Won’t Regret The Choice We Made.”

  • sezon 1, odcinek 18: Las ogromnych drzew – 57 wyprawa poza mury (Angel)

Najlepsze cytaty Leviego

W sytuacjach, gdy życie wisi na włosku, nie ma luksusu ponownego rozważenia decyzji lub próby zmiany kursu. Takie wahanie rodzi żal, siłę tak potężną, że osłabia nawet najbardziej odporne jednostki. Zdaniem Leviego, zamiast dążyć do doskonałości, ludzie powinni przyznać się do swojej omylności i wierzyć w dokonane wybory. Chociaż decyzja może początkowo wydawać się błędna, jej prawdziwy charakter można rozpoznać dopiero po jej podjęciu.

„I Choose The Hell Of Humans Killing Each Other Over The Hell Of Being Eaten.”

  • sezon 3, odcinek 2: Ból (Pain)

Koncepcja przeciwstawienia się ludzi przeciwko sobie, choć niepożądana, dla wielu jest zrozumiała. Z drugiej strony zagrożenie ze strony Tytanów jest głęboko niepokojące i budzi strach w sercach wszystkich, którzy się z nim spotkają. Levi ucieleśnia motyw „porzucenia człowieczeństwa” w sposób, jaki inni nie rozumieją. Niezrażony tym, że jest postrzegany jako diabeł, priorytetowo traktuje robienie tego, co uważa za słuszne. Nieustanna pogoń za wolnością zmusza go do oddania w walce wszystkiego, co ma.

„The Difference Between Your Decision And Ours Is Experience. But You Don’t Have To Rely On That.”

  • sezon 1, odcinek 19: Ugryzienie – 57 wyprawa poza mury (Bite: The 57th Exterior Scouting Mission, Part 3)

Najlepsze cytaty Leviego

Levi rozumie, że ciągłe podkreślanie znaczenia samego doświadczenia nie pomoże jednostce w każdej sytuacji. W niektórych przypadkach osoby nieposiadające dużego doświadczenia, przy podejmowaniu decyzji, muszą zaufać swojemu instynktowi. Ta rada Leviego skierowana jest do Erena, gdy rozważa on przemianę w swoją potężną formę, aby stawić czoła Tytanowi Kobiecemu. Waga tej rady pozostaje w pamięci Erena, gdy później pojmuje konsekwencje swojej błędnej decyzji.

„Give Up On Your Dream And Charge To Your Death.”

  • sezon 3, odcinek 16: Perfekcyjna Gra (Perfect Game)

Najlepsze cytaty Leviego

Nikt, nawet komandor Erwin, nie jest zwolniony z otrzymania reprymendy od Leviego. Kiedy Erwin wyraził znaczenie odkrycia zawartości piwnicy Jaegerów przed swoją śmiercią, Levi uznał, że istnieją pilniejsze sprawy. Jego zdaniem uzyskanie odpowiedzi ma niewielką wartość, jeśli informacji nie można efektywnie wykorzystać. Upomnienie skierowane do Erwina okazało się niezbędne, jednak oznaczało pewną śmierć jego i jego armii, ponieważ chwilę później musieli bezpośrednio stawić czoła Tytanowi Zwierzęcemu, aby zapewnić Leviemu możliwość ataku z zaskoczenia. Pomimo rozdzierającej serce sytuacji, przyczyniła się ona do powstania jednego z najlepszych odcinków w historii  Ataku Tytanów.

„I Don’t Know Which Option You Should Choose. I Could Never Advise You On That.”

  • sezon 1, odcinek 19: Ugryzienie – 57 wyprawa poza mury (Bite: The 57th Exterior Scouting Mission, Part 3)

Levi często przyznaje, że nie jest najlepiej poinformowaną osobą. Mając tego pełną świadomość, powstrzymuje się od udawania, że jego decyzje są nieomylne. Unika odpowiedzialności, w ramach której inni mogliby ślepo podążać za jego decyzjami. Według niego lepiej jest pozwolić osobom znajdującym się w centrum sytuacji na dokonywanie własnych wyborów, a sam, jeśli zajdzie taka potrzeba, od czasu do czasu oferuje Zwiadowcom wskazówki.

„Stay Alive. That’s An Order.”

  • sezon 4, odcinek 7: Brutalny atak (Assault).

Najlepsze cytaty Leviego

Jako doświadczony przywódca, Levi dostrzega kluczowe momenty, w których stawka jest najwyższa. Perspektywa utraty towarzyszy w bitwie jest niepożądana, ale spodziewana, jedna są też przypadki, w których takich strat nie można tolerować, ponieważ sprawiłyby, że zwycięstwo byłoby nieosiągalne. Levi z niezachwianą intensywnością i powagą wyraźnie zakazał każdemu członkowi swojego oddziału zginięcia. Choć instruowanie ludzi, jak powinni przetrwać, może wydawać się banałem, Levi posiada wyjątkową umiejętność oddania powagi takiej dyrektywy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego powściągliwość w okazywaniu jakichkolwiek emocji.

„Your Strength Won’t Die With You. The Torch Will Be Carried On… By Me.”

  • sezon 1, odcinek 9: Historia lewej ręki – Obrona Trostu (Whereabouts of His Left Arm: The Struggle for Trost, Part 5)

Najlepsze cytaty Leviego

Pomimo trudnych realiów, w jakich spotykają się Levi i mieszkańcy Paradis, kapitan Korpusu Zwiadowczego nie traci nadziei na przyszłość. W obliczu każdej porażki swojej drużyny podwaja wysiłki. Jest oczywiste, że żywi prawdziwe uczucie do osób, u boku których walczy. Śmierć jego towarzyszy staje się powracającym źródłem motywacji Leviego w całej serii. Zamiast ulegać bólowi i przerażeniu, żal rozpala w nim zapał, popychając go do przodu. Przekonanie, że ofiary jego przyjaciół mają znaczenie, dodaje mu siły, by wytrwać i posuwać się naprzód.

 

 

 

Zobacz też: Wszystkie rodzaje tytanów w Ataku Tytanów i ich zdolności!

Poprzednio Prince of Persia: The Lost Crown - Wszyscy Bossowie - Poradnik
Następny Różnice pomiędzy pancerzami Klonów w Gwiezdnych Wojnach: Faza I i Faza II