Jakie planszówki warto wesprzeć na Gamefound ? – Wrzesień 2023


Szukacie ciekawej gry, która aktualnie funduje się na platformie Gamefound? Czym warto się zainteresować z obecnie fundowanych gier planszowych? Zebrałem kilka propozycji, które sam zamierzam wspierać więc może któraś i Was zainteresuje!

Dragon Eclipse

Kolejna duża kampania od Awaken Realms – jak dla mnie to auto-include! Nie zawiodłem się jeszcze na żadnej z gier tego wydawnictwa, aczkolwiek uczciwie trzeba przyznać że z terminami to mają trochę na bakier. Dragon Eclipse to gra przeznaczona dla od jednego do dwóch graczy, która zabiera nas do świata magii i cudów. W pobliżu ludzkich osad czają się dziwne bestie, które czasami tworzą dziwną więź z odpowiednio utalentowanymi ludźmi. Autorem gry jest Kamil 'Sanex’ Cieśla. Sama gra to mix karcianki połączonej z wyborami. Nie wiem jak Wam, ale mi to mocno przypomina Pokemony na sterydach!

Link do kampanii: TUTAJ

Beast – Shattered Isles

Bestia to gra z motywem ukrytego ruchu na planszy, gdzie tytułowe mityczne bestie walczą z łowcami. Możemy wcielić się w wielkiego dzika czy wilka, który ma do dyspozycji małe stado mniejszych pomagierów hasających po planszy i próbujących ugryźć innych graczy. W pudełku znajdziemy sześć różnych Bestii z innym zestawem umiejętności, a każdą gra się ciut inaczej. Akcje robimy przy pomocy kart, które draftujemy przed każdą rundą. Gra dość dobrze przyjęła się na świecie, więc pora na pierwszy duży dodatek.  Shattered Isles to niebezpieczne miejsce pełne przygód i tajemnic. Dzięki nowej mechanice, mapom, Bestiom, łowcom, kartom, kontraktom i nie tylko, to rozszerzenie oferuje epickie i niezapomniane wrażenia. Podczas kampanii, wspierający otrzymają także mini rozszerzenie Great Hunt. Wydawnictwo Galakta odpowiedzialne za polską wersję Bestii zapowiedziało wydanie obu dodatków!

Link do kampanii: TUTAJ

Creature Caravan

Najnowsza gra Ryana Laukata z wydawnictwa Red Raven Games znanego chociażby z Uśpionych Bogów znowu zabiera nas do krainy Arzium. Na południu pojawiło się nowe zagrożenie, a naszym celem będzie doprowadzenie zbłąkanych wędrowców do miasta Eastrey, gdzie potężny artefakt chroni mieszkańców. Będziemy podróżować przez pustynie i równiny, przez góry i czerwone kaniony, pomagając błąkającym się stworzeniom o różnych kształtach i rozmiarach w dotarciu do miasta. W Creature Caravan, gracze budują tableau kart stworzeń. Akcje na swoich kartach wykonujemy przy pomocy kostek, przesuwając karawanę na mapie i zagrywając nowe karty. Gracze rywalizują również o handel towarami i monetami na wspólnym rynku, przeczesują tajemnicze wieże i walczą z zombie. Gra kończy się, gdy jeden z graczy dotrze do Eastrey. Każda z gier Laukata jest małym arcydziełem, więc liczę że i w tym przypadku będzie tak samo. Lucky Duck Games, może jakieś przecieki o polskiej wersji?

Link do kampanii: TUTAJ

The Isofarian Guard Second Printing

Isofarian Guard to przygodowa gra planszowa oparta na narracji solo/w trybie współpracy, dla 1-2 graczy. Trafiamy do dzikiej krainy surowej w swoim pięknie. Izofarianie są bardzo dumni ze swojej zdolności do rozkwitu wśród wrogiej przyrody. Życie członka izofariańskiej straży nigdy nie jest nudne. Starasz się utrzymać pokój wśród innych Izofarian co nie jest proste a także stawić czoła ciągłym zagrożeniom ze strony agresywnego Imperium Falmund na południu. W The Isofarian Guard będziesz podróżować po miastach i dziczy Isofar na pięknie ilustrowanej mapie świata, walczyć z wrogami za pomocą unikalnego i wysoce konfigurowalnego systemu walki oraz wykorzystywać swój spryt, aby wydostać się z trudnych sytuacji. Mechanicznie mamy tu bag-building, otwarty sandboxowy świat, rozgałęziające się ścieki wyborów oraz narrację głosową!

Link do kampanii: TUTAJ

Hoplomachus: Pandora’s Box Expansions + Base Game Reprints

Hoplomachus od Chip Theory Games to tytuł pozwalający nam oprowadzić wybraną przez siebie drużynę gladiatorów do zwycięstwa na imponujących arenach. Co ciekawe gra wystepuje w dwóch wersjach. Remastered do gra typu skirmish, w której mierzymy się mnóstwem stronników (Immortals) w trybie Wzniesienia, albo jednym, najzacieklejszym wrogiem (Tytanami) w trybie Szturmu. Victorum to gra kampanijna, w której rozgrywamy szereg potyczek. Pandora’s Box to zupełnie nowe żetony, karty i moduły do wypróbowania!

Link do kampanii: TUTAJ

Peacemakers: Horrors Of War

Peacemakers: Horrors of War to tematyczna gra planszowa, w której współpracujesz i próbujesz zaprowadzić pokój. W grze wcielasz się w poszukiwacza przygód, który stara się powstrzymać konflikty pomiędzy barwną obsadą narodów zwierzęcych, z których wszystkie żywią do siebie pretensje. Wszystkie sześć scenariuszy w grze zaprojektowano tak, aby za każdym razem zapewniać inne wyzwanie. Gra to rozwinięcie wydanego jakiś czas temu Dawn of Peacemakers od studia Snowdale Design.

Link do kampanii: TUTAJ

Gold Nugget

Gold Nugget to gra z gatunku blefowania, w której 2-5 graczy rywalizuje jako leśne stworzenia próbujące znaleźć, ukraść i zabezpieczyć bryłkę złota ukrytą pośród wielu kamieni w Kruczym Gnieździe. Każda postać ma wyjątkową moc przerywania gry, a także porę dnia, w której kładzie się spać. Tak, raz dziennie będziesz musiał zamknąć oczy i zasnąć, co jeszcze bardziej utrudnia śledzenie bryłki złota.

Link do kampanii: TUTAJ

Poprzednio Microsoft chce się pozbyć Fallout 76? Szokujące słowa Spencera
Następny Siedem najlepszych gier o okrętach podwodnych