Massive Darkness 2: Hellscape – testujemy insert od reDrewno!


Jeżeli szukacie dobrego dungeon crawlera powinniście sięgnąć po Massive Darkness 2 od wydawnictwa Portal Games. Jeżeli już w niego gracie, pewnie irytują was walające się wszędzie karty i inne małe żetoniki. Ekipa z reDrewno przygotowała dedykowany insert, który rozwiąże wszystkie wasze kłopoty!

Gry planszowe z gatunku dungeon crawler mają w planszówkowym życiu nieco łatwiej – są z reguły proste i fajne. Ktoś może zapytać, dlaczego są takie przyjemne i cieszą się tak dużą popularnością? Gracze kupują oczami i nie każdy ma czas i chęci wysilać swój mózg po całym dniu pracy przy kolejnym skomplikowanym eurasie. Massive Darkness 2: Hellscape został pierwotnie wydany przez wydawnictwo Cmon na platformie Kickstarter. Wcielamy się w Oświecicieli – bohaterów wyszkolonych do walki z gęstniejącym Mrokiem – i wspólnie przeszukują podziemia, walcząc z napotkanymi w nich potworami. Wraz z rozwojem i postępem w fabule zejdziemy do samego Piekła, aby znaleźć źródło wszelkiego zła i przy dobrych wiatrach się z nim uporać (lub przy dobrych rzutach kostkami). Klimatycznie wszystkie mi się zgadzało – były lochy i inne podziemia pełne przeróżnych maszkar i zamkniętych drzwi oraz skarby do znalezienia. Gra to dość generyczne, ale całkiem przyjemne fantasty, jakich wiele. W pudełku oprócz całej masy pięknie wykonanych figurek – serio, są naprawdę ładne! – dostaniemy pokaźny stosik kart oraz wszelkiej maści żetonów do oznaczania obrażeń, stanów czy ciekawych miejsc.

 

Gry od CMON pokroju Massive Darkness, czy Zombicide przyzwyczaiły już nas do tego, że elementy dobrze się trzyma tylko w wypraskach, natomiast później trzeba kombinować, gdzie je poupychać. Dedykowane miejsce mają tylko figurki i karty, chociaż o koszulkach nikt tam nie słyszał. Insert od reDrewno do Massive Darkness 2 : Hellscape rozwiązuje te problemy, aczkolwiek warto od razu wspomnieć o najważniejszej rzeczy – nie przewiduje dedykowanego miejsca na figurki. Wszystko trzymamy w dołączonym oryginalnie plastikowym pojemniku. Mogę tylko zgadywać, ale zaważyły pewnie względy czysto praktyczne – insert byłby niesamowicie ciężki, a pudełko zrobiłoby się dwa razy większe. Sklejka, czy HDF są grubsze, niż plastikowa wytłoczka oraz nie jest tak plastyczna, by z każdej wolnej przestrzeni wycisnąć maksimum. Osobiście mi to nie przeszkadzało, ale warto wiedzieć o tej kwestii, decydując się na dedykowany insert.

Insert bardzo uporządkował wszystkie walające się wcześniej żetoniki i usprawnił setup gry oraz uprzyjemnia obsługę partii w trakcie. Kupując insert z reDrewno dostaniemy osiem dedykowanych pudełeczek, które prezentują się bardzo solidnie, a co ważniejsze rzeczywiście mają wpływ na komfort rozgrywki. Karty są zapakowane do jednego z pojemniczków, a każda z talii jest podpisana i wiemy, skąd mamy dobierać skarby, a gdzie szukać potworów. Fajnie sprawują się tacki na żetony obrażeń – leżą obok jednego z graczy, który szybko i sprawnie dystrybuuje jest na planszę. reDrewno już nas do tego przyzwyczaiło, ale warto wspomnieć o grawerach na każdym z pojemników. Dzięki temu wszystko jest czytelne i łatwo znaleźć potrzebny element.

Sklejanie insertu zajęło mi jakieś półtorej godziny z przerwą na kawę. Wszystko idzie gładko dzięki świetnie napisanej instrukcji. Nie ma się też co oszukiwać – insert do Massive Darkness nie należy do najtrudniejszych pod względem złożenia. Trochę problemów może Wam nastręczyć pudełko wielokomorowe na różnego rodzaju żetony, ale i tutaj instrukcja wszystko dobrze pokazuje. Jeżeli nigdy nie składaliście insertu z reDrewno ten jest świetny na początek. Po zapakowaniu wszystkich pojemników do pudła i dołożeniu kafelków planszy, figurek oraz tacek bohaterów i różnorakich elementów klasowych pudełko nie domyka się na około 15 mm. Nie przeszkadza to w użytkowaniu, aczkolwiek gry trzymacie grę na półce i mieści się na styk, to może okazać się problematyczne. Więcej wad nie zauważyłem. Wszelkie crash testy insert przeszedł – ustawienia bokiem, trzęsienie pudełkiem, czy przenoszenie z miejsca na miejsce. Jeżeli sporo gracie w Massive Darkness 2 Hellscape, to insert na pewno ułatwi wam życie podczas rozkładania gry i uprzyjemni jej obsługę. Polecam!

 

Pojemnik na małe karty np.: skarbów czy przedmiotów.

Pojemnik na duże karty np.: bohaterów czy potworów. Karty Grasujących Potworów przechowujemy w oryginalnym plastikowm organizerze

Pojemnik na kości

 

Wielokomorowy pojemnik na żetony

Pojemnik na żetony Zdrowia

Pojemnik na żetony Ognia / Mrozu, Many, Stref Namnażania Wrogów

 

Pojemnik m.in.: na żetony Łupu, Skarbów

Pojemnik na żetony Łotrzyka oraz plastikowe elementy

Insert do kupienia tutaj.

Może zainteresuje Cię nasz test insertu do Reavers of Midgard?

[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA] Dziękujemy reDrewno za przekazanie insertu do testów.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Stranded: Alien Dawn - Recenzja wersji na Playstation 5 - Survival inny niż wszystkie
Następny Age of Wonders 4 - Poradnik dla początkujących - Niech Twoje imperium kwitnie!