Pokémon TCG – nowe rozszerzenie Scarlet & Violet – Paldea Evolved i nowa karta!


Zapowiedziano właśnie kolejną wersję Pokémon Trading Card Game: Rozszerzenie Scarlet & Violet—Paldea Evolved, a także nową kartę do gry!

Po sukcesie, jaką odniosła premiera TCG Scarlet & Violet, przyszedł czas na dodatek! Właśnie ogłoszono Pokémon Trading Card Game: Rozszerzenie Scarlet & Violet—Paldea Evolved, które na rynku pojawi się już 9 czerwca 2023 roku. Oprócz tego, dostępna będzie także nowa karta – Dudunsparce.

Co oferuje Rozszerzenie Scarlet & Violet—Paldea Evolved?

Scarlet & Violet - Paldea Evolved

  • 15 Pokemonów ex i trzy Tera Pokemony ex
  • 36 karty ilustrowane rzadkich Pokemonów
  • 18 kart ultrarzadkich Pokémonów ex i osiem ultrarzadkich kart Wsparcia
  • 15 specjalnych kart ilustrowanych rzadkich Pokémonów i kart Wsparcia
  • Dziewięć hiperrzadkich, wytrawianych złotych kart, które mogą obejmować karty Pokemonów ex, Trenerów i Energii

Czym właściwie są Pokemony EX?

Scarlet & Violet - Paldea Evolved

EX jest… skrótem od słowa Extra, a te karty zostały zaprojektowane tak, aby były potężniejsze. Każda karta Pokemon EX ma wyższe HP  i silniejsze ataki niż zwykłe Pokemony. Jest też coś w zamian  – zasada EX, która mówi, że kiedy Pokemon EX zostaje znokautowany, przeciwnik otrzymuje dwie karty nagrody zamiast jednej, zatem wysoka nagroda łączy się z wysokim ryzkiem. W ostatnich latach karty Pokemon EX zostały nieco zastąpione kartami GX i V, które oferują potężniejsze ataki i zdolności, ale trend się odwraca i ponownie możemy cieszyć się tymi unikalnymi kartami. Fajnie, że w przeciwieństwie do starszych poprzedników, nowe karty EX mogą być nie tylko podstawowymi Pokemonami, ale także ich ewolucjami!

A Tera Pokemony EX?

Jak sama nazwa wskazuje, przy tworzeniu kart inspirowano się zjawiskiem Terastalu, czyli tymczasową transformacją Pokemona, która nadaje mu wygląd na kształt klejnotu  i zmienia jego typ. Każdy pojedynczy Pokemon ma wyznaczony typ, w który się zmienia, gdy Terastallizuje, dlatego nazywa się go typem Tera. Karty Tera Pokemon EX podlegają tym samym zasadom, co Pokemon EX, jednak nie odnoszą one obrażeń od ataków na ławce i to właśnie czyni je wyjątkowymi.

Co wiemy o Dudunsparce?

Rozszerzenie Pokémon TCG – Paldea Evolved prezentuje nam Dudunsparce – pierwszą ewolucję Dunsparce. Karta prezentuje się następująco:

Scarlet & Violet - Paldea Evolved

Jak widzicie, ma 140 Punktów Życia (HP), oferuje klasyczny Mud – Slap, zadajacy 30 obrażeń oraz Escape Flash, za pomocą którego możemy sparaliżować aktywnego Pokemona naszego przeciwnika.  Brzmi ekstra!

 

 

Więcej o TCG znajdziecie bezpośrednio na stronie Pokemon.com/TCG.

Zobacz też: Nowa karta POKÉMON TCG Scarlet & Violet! Co wiemy o dodatku?

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Twarz PlayStation: Shuhei Yoshida o zabawie i przyszłości gier
Następny Jak wypłacić Bitcoin z giełdy kryptowalutowej