Jakiś czas temu pokazywałem wam jak zrobić mokrą paletę i dlaczego warto takową posiadać, przedstawiłem proste tricki na jej samodzielną produkcję jak i wskazałem profesjonalne rozwiązania gotowe do kupienia.

Dziś przyjrzymy się dalej tematowi mokrych palet, ale już bardziej technicznie – porozmawiamy o membranach półprzepuszczalnych na które nakładamy farbę i gdzie rozcieńczamy ją do potrzebnej konsystencji.

Standardowo przy samorobnych paletach jako membranę używałem papieru do pieczenia, takiego woskowanego z jednej strony. Był na tyle odporny na wodę, że farby nie przesiąkały, ale na tyle przepuszczający, że woda dochodziła do akryli.

Potem nadszedł czas bardziej fachowych membran wykonanych przez RedgrassGames specjalnie z myślą o optymalnym nawilżeniu farb bez ich rozwadniania. One działały spoko, byłem zadowolony i nie bardzo wiedziałem, jak to można ulepszyć. Tak samo jak w samoróbce, tak i tutaj, po tygodniu malowania po prostu zwijałem zapełnioną membranę i wyrzucałem ją do kosza.

To, że ja nie wiedziałem co można zrobić lepiej, nie znaczy że Redgrass tego nie wiedział. Ekipa specy opracowała mianowicie zmywalną membranę. Po skończonej pracy, kiedy braknie miejsca, a farba jeszcze nie wyschła i stwardniała, możesz spokojnie podłożyć owy technologicznie zaawansowany kawałek papieru pod bieżącą wodę i machając większym pędzlem pozbyć się niepotrzebnej już farby. Przez ostatnie dwa miesiące malowałem kilka projektów po parę dni każdy i zawsze używałem mokrej palety z jedną zmywalną membraną. Żeby dotarło, z jedną, tą samą, zmywalną membraną. Po skończonym projekcie po prostu wkładałem ją do zlewu i traktowałem dużym miękkim pędzlem i strumieniem wody.

Oczywiście z czasem wyprany papierek zaczął przejmować odrobinę kolorów obecnych na nim farb i sam stał się pofalowany, ale jeśli się to dobrze namoczy przed rozpoczęciem pracy, to w niczym to nie przeszkadza.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Bad Dice (@bigbaddice.pl)

Membrana wielorazowego użytku oczywiście nie jest wieczna. Mi wystarczyła na około 8 projektów, każdy trwający od 3 do 5 dni. Zawsze była przechowywana w pudle szczelnie zamkniętej mokrej palety i nie zdarzyło mi się zaobserwować spadku wydajności czy mechanicznych uszkodzeń wraz z użytkowaniem. Wymieniłem, bo chciałem mieć czystą powierzchnię do pracy bez wcześniejszych przebarwień przekłamujących mi kolor aktualnie używanej farby.

Redgrassgames właśnie rusza z nową kampanią Kickstarterową 20 Maja 2021 roku, gdzie będzie promował opisywaną powyżej membranę jak i nowe modele mokrych palet. Jeśli uważacie, że to coś dla was, gorąco zachęcam do odwiedzenia ich strony z kampanią TUTAJ

Bardzo lubię ich produkty i mam nadzieje, że was też zainteresowały.

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Mass Effect: Legendary Edition - Wszystkie Postacie i jak je odblokować? - Poradnik
Następny Co obejrzeć w weekend? Nowości na Netflixie i HBO Go *21 – 23.05.2021*