W świecie gier, nie ma wielu wydarzeń, które budzą takie emocje jak PlayStation Showcase. Wydarzenie w 2023 roku, które miało miejsce 24 maja, było nie inaczej, dostarczając nam mnóstwo ekscytujących ogłoszeń i nowych tytułów do oczekiwania​​.

PlayStation Showcase 2023 zapewniło nam pierwsze spojrzenie na szereg nowych gier, które wkrótce trafią na konsolę Sony. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak „Spider-Man 2”, „Dragon’s Dogma 2”, a także niespodziewane odsłony takich gier jak „Assassin’s Creed Mirage” i „Alan Wake 2″​.

Rozpoczynając od „Spider-Man 2”, zobaczyliśmy zwiastun, który pokazał nam, jak będziemy przełączać się między postaciami w stylu GTA 5. Gra, której oczekiwaliśmy z niecierpliwością, „Dragon’s Dogma 2”, również zaskoczyła nas swoim zwiastunem, choć prawdopodobnie jeszcze wiele lat dzieli nas od jej wydania.

Niezwykle niespodziewane były natomiast odsłony „Assassin’s Creed Mirage” i „Alan Wake 2”. Te gry nie tylko pokazały bardzo obiecujące zwiastuny, ale również podały daty wydania: 12 października dla „Mirage” i 17 października dla „Alan Wake 2″​.

PlayStation Showcase 2023 był nie tylko miejscem dla wielkich tytułów. Wydarzenie to również podkreśliło znaczenie innowacji i różnorodności w świecie gier, zapowiadając wiele mniejszych, ale równie ekscytujących projektów. Jednym z nich był „Phantom Blade”, który łączy walkę w stylu Soulslike z zaawansowanymi mechanikami ruchu, a także „Sword of the Sea”, niezależna gra od twórcy Journey, która skupia się na surfowaniu po wydmach na mieczu.

Przegląd z podziałem na minuty prezentacji

00:00 – Zwiastun „Fairgame”

Choć zwiastun nie ujawnił nam szczegółów rozgrywki, to „Fairgame” wydaje się być spin-offem popularnej gry „Watchdogs”. W grze wcielamy się w postać młodego, technologicznie zaawansowanego bohatera, który ma na celu okradać miliarderów.

Fairgame$ - CGI Reveal Trailer | PS5 & PC Games

00:05 Zwiastun „Helldivers 2” na Playstation Showcase

Przygotuj się na ekscytujące doświadczenie w „Helldivers 2”, strzelance, w której wcielasz się w rolę futurystycznego spadochroniarza. Gra ma swoją premierę w roku 2023.

Helldivers 2 - Announce Trailer | PS5 & PC Games

00:07 – Zwiastun gry „Immortals of Aveum”

„Immortals of Aveum” to strzelanka z perspektywy pierwszej osoby, skupiająca się na wykorzystaniu magii. Choć koncepcja gry wydaje się innowacyjna, zwiastun sugeruje dość monotonną rozgrywkę.

Immortals of Aveum – Official Reveal Trailer

00:11 – Prezentacja zwiastuna gry „Phantom Blade”

„Phantom Blade” to gra, której tematyka jest nam już znana (bohater w feudalnej Japonii). Ale połączenie walki w stylu Soulslike z zaawansowanymi mechanikami ruchu wygląda na bardzo obiecujące.

Phantom Blade Zero - Announce Trailer | PS5 Games

00:14 – Zwiastun „Sword of the Sea”

„Sword of the Sea” to gra indie od twórcy Journey. Trudno jednoznacznie określić, na czym polega ta gra, ale wydaje się, że oprócz poruszania się po piaskowych wydmach na mieczu, oferuje ona wiele innych atrakcji.

Sword of the Sea | Announcement Trailer | PS5 & Steam (PC)

00:19 – Prezentacja zwiastuna „Foamstars”

„Foamstars” to gra dostępna za darmo, która ma coś z Fortnite’a w domowym wydaniu. Wyróżnia się tym, że zamiast kul, wszystkie bronie strzelają pianą. W efekcie po kilku minutach cała mapa zmienia się w wielką imprezę z pianą.

FOAMSTARS | Announce Trailer

00:22 – Zwiastun gry „Teardown”

Gra „Teardown” zapowiada się niezwykle interesująco. Mogłoby się wydawać, że jest to coś na kształt LEGO GTA (co samo w sobie brzmi niesamowicie), ale gra ta koncentruje się głównie na niszczeniu otoczenia.

Teardown - Console Announce Trailer

00:25 – Prezentacja zwiastuna „Metal Gear Solid 3: Snake Eater Remake”

Już wcześniej słyszeliśmy o tym, ale jest fantastycznie widzieć, że remak Metal Gear Solid 3: Snake Eater został oficjalnie zapowiedziany.

(4K) METAL GEAR SOLID Δ: SNAKE EATER - アナウンストレーラー  (CERO)

00:29 – Zwiastun fabuły „Final Fantasy XVI”

Niestety, nie udało się zobaczyć fragmentów rozgrywki, ale zwiastun jest rozbudowany i pomaga lepiej zrozumieć fabułę Final Fantasy 16.

Final Fantasy XVI - 'Salvation' Launch Trailer | PS5 Games

00:32 – Prezentacja rozgrywki i data wydania „Alan Wake 2”

Gra wygląda naprawdę imponująco. Co więcej, otrzymaliśmy datę premiery, co dodatkowo podnosi nasze oczekiwania: 17 października.

Alan Wake 2 - Gameplay Reveal Trailer | PS5 Games

00:35 – Prezentacja rozgrywki i data wydania „Assassin’s Creed Mirage”

To było zupełnie niespodziewane. Spodziewaliśmy się tego rodzaju zwiastunu na następnej prezentacji Ubisoft Forward. Niezależnie od tego, zwiastun jest naprawdę interesujący. Widać, że twórcy gry starają się nawiązać do dziedzictwa pierwszej odsłony Assassin’s Creed. Potwierdzono również datę premiery: 12 października.

Assassin's Creed Mirage: Gameplay Trailer

00:36 – Zwiastun i data wydania „Street Fighter”

Nową odsłonę Street Fighter otrzymamy 2 czerwca. Mimo że zwiastun wygląda atrakcyjnie, nie przynosi niczego szczególnie zaskakującego ani godnego uwagi.

Street Fighter 6 - Your Story Trailer | PS5 & PS4 Games

00:44 – Zwiastun „Dragon’s Dogma 2”

To kolejne ogromne zaskoczenie, które z radością przyjęliśmy. Gra już na tym etapie wygląda fantastycznie, chociaż jej premiera prawdopodobnie nastąpi dopiero za kilka lat.

『Dragon's Dogma 2』 1st Trailer

00:46 – Prezentacja rozgrywki w trybie VR „Resident Evil 4”

Choć technologia, która stoi za tym modelem, jest niewątpliwie imponująca, większość graczy może odczuwać zbyt duże przerażenie, aby w pełni cieszyć się tą grą. Jednak entuzjaści wirtualnej rzeczywistości z pewnością będą zadowoleni.

Resident Evil 4 VR Mode - Teaser Trailer

00:51 – Zwiastun nowej odsłony „Marathon”

Firma Bungie planuje wznowienie gry Marathon! To informacja zaskakująca, ale jednocześnie intrygująca. Zwiastun nie dostarcza jednak obrazu rozgrywki, przez co nie możemy przewidzieć, jak będzie wyglądać Marathon w 2023 roku. Niemniej jednak, mamy nadzieje na coś dobrego.

Marathon | Official Announce Trailer

00:57 – Kinowy zwiastun „Gran Turismo”

Zwiastun filmowy „Gran Turismo” składa się z różnorodnych scen wyścigowych. Pomimo że film ma potencjał, na podstawie zwiastuna trudno sformułować więcej uwag.

GRAN TURISMO - Official Trailer (HD)

00:59 – Projekt Q / Nowe PSP potwierdzone

Urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda jak Nintendo Switch, jednak jego przeznaczenie to wyłączne użycie do gry zdalnej na konsoli PlayStation.

PlayStation Showcase 2023 - Accessories Sneak Peek

01:00 – Prezentacja rozgrywki „Spider-Man 2”

Z początku zwiastuna mogłoby się wydawać, że wcielamy się w postać Ciemnego Spider-Mana w drugiej części gry, jednak szybko dochodzi do zmiany bohatera. W stylu znany z gry GTA 5, gracz przełącza się do Milesa Moralesa. W drugiej połowie zwiastuna towarzyszymy Milesowi, a całość wydaje się być równie dopracowana jak pierwsza część gry. Zobacz także naszą recenzję pierwszej odsłony gry Spider Man oraz spin offu z Milesem Moralesem.

Marvel’s Spider-Man 2 | Gameplay Reveal

Dodatkowo

GHOSTRUNNER 2

Ghostrunner 2 - Announce Trailer | PS5 Games

„Ghostrunner 2”, wydany przez 505 Games i One More Level, został ogłoszony na początku prezentacji PlayStation Showcase. Gra ma zostać wydana jeszcze w tym roku na PlayStation 5, wprowadzając dynamiczne platformówki z perspektywy pierwszej osoby na nową generację konsol

THE TALOS PRINCIPLE 2

The Talos Principle 2 | Reveal Trailer | Coming 2023

„Talos Principle 2” ma również zostać wydana w tym roku. Jest to kontynuacja głośnej gry „Talos Principle”, która ukazała się w 2014 roku. Seria ta jest znana ze swojego wykorzystania filozofii i zagadek do stworzenia czegoś naprawdę unikalnego.

NEVA

Neva | Reveal Trailer | Coming 2024

Giant Squid, twórcy gry Gris, pracują nad piękną grą, w której główne role grają osoba z mieczem i biały wilk z rogami. Sądząc po zwiastunie, gra ta zapowiada się na prawdziwą historię łamiącą serca. Ma trafić na PlayStation 5 w 2024 roku.

REVENANT HILL

Revenant Hill Trailer

Spółdzielnia pracownicza The Glory Society ogłosiła grę „Revenant Hill”. Zwiastun to tylko zapowiedź, ale twórcy podzielili się więcej informacji o grze – której estetyka jest podobna do „Night in the Woods”, stworzonej przez współzałożycieli studia – na blogu na stronie PlayStation. Głównym bohaterem „Revenant Hill” jest kot o imieniu Twigs i społeczność, która go otacza.

Podsumowanie

Podsumowując, to była pełny przegląd PlayStation Showcase 2023. Mamy nadzieję, że pokaz spełnił oczekiwania wszystkich fanów PlayStation, a prezentowane gry i zwiastuny zwiększyły wasze zainteresowanie. Zapraszamy do dalszego śledzenia naszych najnowszych wiadomości z PlayStation, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami i premierami.

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Karty Energii w Pokemon TCG - poradnik
Następny Co obejrzeć w Dzień Matki? Premiery na Netflixie, HBO i w kinie!