Podaj Dalej Bez Cenzury – Skrót Planszowy


Skrót Planszowy to nowy format, w którym opisuje gry, które nie dostaną pełnej recenzji lub wzmiankuje co ostatnio miałem na stole i jest warte uwagi. Ma on na celu dostarczenie wam więcej informacji o grach, a mi pozwoli skupić się na tytułach potrzebujących więcej czasu.

Podaj Dalej jest niesamowitą grą imprezową w malowany głuchy telefon. Od dzieciaka do staruszka, każdy będzie się dobrze bawił przy rysowaniu i zgadywaniu haseł. Podaj Dalej Bez Cenzury już ma mniejszą rzeszę odbiorców i to nie tylko przez fakt 18+ na okładce.

Podaj Dalej Bez Cenzury to próba wejścia tej rysowanej gry na imprezy zakrapiane alkoholem, testosteronem i sexem. Taki ponoć był plan, bo hasła dostępne w nowym Podaj Dalej są delikatnie mówiąc od dupy i do dupy. Od 4 do 8 osób z sucho-ścieralnymi kajecikami i dość pokaźną talią sprośnych sloganów będzie starało się w jak najbardziej autentyczny sposób oddać np. metę, żulernie, cyce jak donicy czy inny anatomiczny kształt.

Skrót zasad

Niby jakieś punkty w tej grze się zdobywa, ale dla mnie największa zabawa zawsze pochodziła z prześledzenia drogi od hasła początkowego wygiętego serią obrazków i przeinaczeń do czegoś totalnie niespokrewnionego zapisanego przez ostatniego gracza. I tak też opiszę tę grę.

Każdy gracz dostaje kajecik, mazak, gąbkę i kartę z 8 hasłami. Gracze losowo wybierają jeden wspólny numer z karty, zapisują przyporządkowane mu hasło na pierwszej stronie i rysują je na drugiej. Przekazują kajecik dalej, kolejny gracz sprawdza tylko rysunek, wpisuje hasło jakie wg niego przedstawia, na stronie 3. Następny gracz widzi tylko hasło z trzeciej strony i na jego podstawie tworzy rysunek. I tak dalej, rysunek, hasło, rysunek, hasło, aż kajecik nie wróci do właściciela. Ten otwiera pierwszą stronę, pokazuje wszystkim właściwą frazę, a następnie przemierza dziwaczną twórczość współgraczy coraz bardziej ją wykrzywiających. Wygrywa ten kto się dobrze bawił. Nigdy nie grałem w Podaj Dalej na punkty.

Wrażenia z gry

Gdyby ktoś pomyślał, dobrał słówka z fajnym napięciem i zacięciem to gra by miała szanse coś sobą reprezentować. Teraz hasła z penisami, waginami, chlaniem, sexem i o czym tam jeszcze marzą 16latkowie są w przeważającej większości. Frazy, które w jakikolwiek sposób mają odrobinę pieprzu z gatunku mądrych i podniecających są w mniejszości i skrzętnie obklejone hormonalnym bełkotem. Może wychodzę na pruderyjnego zgreda, ale nieprzyjemnie się rysowało kolejną pipę czy pisiora. Kobietom w moim towarzystwie też do śmiechu jakoś nie było. Nie grałem partii, żeby jakaś pała nie trafiła do kajecika. No kogo to śmieszy? Ta gra będąc 18+ operuje hasłami atrakcyjnymi dla podrostków albo napalonych i nawalonych uczestników kawalerskiego albo hulanki w gnieździe striptizu.

Podsumowanie

Nie jestem przekonany czy Podaj Dalej Bez Cenzury jest dobrze targetowane. Osoby dorosłe, bez alkoholu w to nie zagrają więcej niż raz a osoby napalone są niby za młode, żeby to kupić.

Podsumowując, jeśli planujesz kawalerski i nie masz pomysłu na przerwę między flaszkami, to Podaj Dalej Bez Cenzury może być dla ciebie. W każdym innym przypadku klasyczne podaj dalej posłuży Ci o wiele lepiej.

Poprzednio Najlepsze premiery gier na PC i Playstation 5 – Listopad 2020
Następny Amnesia Rebirth - Recenzja - Strach to iluzja