Premiery kinowe w czerwcu 2023!


Sprawdźmy premiery kinowe w czerwcu 2023 roku i zdecydujmy, na jaki film warto wybrać się do kina w tym miesiącu.

Premiery 2 CZERWCA 2023:

SPIDER-MAN: POPRZEZ MULTIWERSUM

Premiery kinowe w czerwcu 2023

Kontynuacja filmu Into the Spider-Verse. To animowany Spider – Man, ale z Milesem Moralesem – chłopakiem z Brooklynu, który przez ugryzienie pająka zyskał swoje moce. Razem z Gwen Stacy przenoszą się do multiwersum, gdzie nie tylko spotykają różne wersje Spider – Mana, ale muszą też walczyć z zagrażającymi Ziemi niebezpieczeństwami. Miles będzie musiał odnaleźć sposób, aby ochronić tych, których kocha.

24 godziny

Premiery kinowe w czerwcu 2023

Fabuła filmu skupia się na życiu Rafy, prawnika – aktywisty, który pomaga ludziom stojącym w obliczu eksmisji. W ciągu 24 dramatycznych godzin historia nadwerężonego życia rodzinnego Rafy przeplata się z losami Azuceny – kasjerki sklepowej, która stoi na skraju utraty domu oraz Teodory – starszej kobiety, która straciła swój dom przez syna. To opowieść o tym, jak rozwijają się relacje różnych ludzi w obliczu kryzysu, który dotyka ich wszystkich.

Boogeyman

Adaptacja krótkiego opowiadania Stephena Kinga. Licealistka Sadie Harper i jej młodsza siostra Sawyer nadal nie mogą pogodzić się ze śmiercią matki. Ich ojciec pogrążony jest w własnym bólu i nie jest w stanie dać im ani wsparcia, ani uczucia, którego od niego oczekują. Kiedy do Willa przychodzi zdesperowany pacjent proszący o pomoc, rodzina nieświadomie wpuszcza do swojego domu przerażającą istotę, która żywi się ich największym cierpieniem.

Premiery 9 CZERWCA 2023:

Transformers: Przebudzenie bestii

Premiery kinowe w czerwcu 2023

Film stanowi siódmą odsłonę serii filmów Transformers. Jednocześnie jest sequelem do filmu Bumblebee oraz prequelem do oryginalnego filmu z 2007 roku. Akcja filmu rozgrywa się w 1994 roku w Brooklynie, gdzie Noah, były wojskowy specjalista od elektroniki oraz Elena, badaczka artefaktów, zostają wplątani w konflikt między trzema rodzajami Transformerów. Pomagają Optimusowi Prime i Autobotom w walce mającej na celu ochronę Ziemi przed nadejściem Unicrona.

MÓJ SĄSIAD ADOLF

Premiery kinowe w czerwcu 2023

Polsky jest ocalałym z Holokaustu, który osiedlił się w wiejskiej osadzie w Kolumbii. Dni upływają mu spokojnie – na partii szachów i pielęgnacji ukochanych krzewów róż. Wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy do sąsiedniego domu wprowadza się tajemniczy starszy Niemiec. Polsky zaczyna podejrzewać, że jego nowy sąsiad to nikt inny jak… Adolf Hitler. Nie mogąc przekonać innych do swoich podejrzeń, sam decyduje się na prowadzenie własnego śledztwa. Ale aby uzyskać potrzebne informacje, będzie musiał zbliżyć się do swojego sąsiada bardziej, niż by to chciał – na tyle blisko, że mogliby się prawie zaprzyjaźnić.

Premiery 16 CZERWCA 2023:

CAŁE TO PIĘKNO I KREW

To film dokumentalny o fotografce, artystce i aktywistce Nan Goldin, która walczy z rodziną Sackler za ich rolę w wywołaniu epidemii opioidów. Film został podzielony na siedem rozdziałów a każdy z nich zaczyna się sekwencją fotograficzną lub archiwalnym materiałem filmowym z okresu życia Goldin, a następnie przechodzi do materiałów z jej najnowszych protestów z P.A.I.N. (Prescription Addiction Intervention Now) – grupą, którą założyła po jej uzależnieniu od Oxycontinu i prawie śmiertelnym przedawkowaniu fentanylu.

Flash

Premiery kinowe w czerwcu 2023

Flash/ Barry Allen podróżuje wstecz w czasie, aby zapobiec zabójstwu swojej matki. Wpada jednak w alternatywną rzeczywistość pozbawioną metaludzi. Aby ocalić ten świat przed odrodzonym generałem Zodem i powrócić do swojego uniwersum zwraca się o pomoc do swojego młodszego odpowiednika oraz do Batmana i Supergirl.

ASTEROID CITY

Premiery kinowe w czerwcu 2023

Asteroid City to film łączący elementy science fiction, romantycznej komedii i dramatu. Akcja rozgrywa się w 1955 roku, kiedy uczniowie i rodzice z całego kraju spotykają się na spotkaniu Młodych Obserwatorów Gwiazd, organizowanym w małym miasteczku położonym na odludziu. Harmonogram konferencji zostaje nagle zmieniony przez zmieniające się, szokujące, wydarzenia na świecie. W rolach głównych iście gwiazdorska obsada, m.in. Tilda Swinton, Scarlett Johansson czy Margot Robbie.

Premiery 23 CZERWCA 2023:

ODEJDŹ!

Pozycja dla fanów horrorów na wielkich ekranach. Młoda kobieta, jako dziecko owinięta w płótno z podejrzanymi symbolami i porzucona na cmentarzu, teraz próbuje odkryć swoje korzenie. Kiedy czuje, że zbliża się do odpowiedzi, wrogi duch nakazuje jej odejść.

WSZYSTKO O MOIM STARYM

Premiery kinowe w czerwcu 2023

Komedia napisana przez Sebastiana Maniscalco i Austena Earla, luźno oparta na życiu i relacji z własnym ojcem pierwszego z tych panów. Sebastian informuje swojego ojca, imigranta z Włoch, o planie oświadczyn swojej amerykańskiej dziewczynie. Salvo nie do końca jest zadowolony, jednak zaprasza parę oraz rodziców ukochanej na wspólny weekend. Pomimo konfliktu między ich dwiema kulturami i początkowego przekonania, że nie mają nic wspólnego, pod koniec wyjazdu stają się dobrymi przyjaciółmi.

Pamfir

Pamfit to dość mroczny dramat kryminalny. Kiedyś przemytnik, Leonid, zwany Pamfirem, zdecydował się porzucić ten rodzaj pracy i uczciwie zarabiać w Polsce. Po długim okresie nieobecności powraca do swojego rodzinnej wioski na granicy Ukrainy z Rumunią. Jego syn, tęskniący za ojcem, w akcie desperacji podpala miejscową cerkiew, wierząc, że w ten sposób zmusi ojca do pozostania w domu.

Premiery 23 CZERWCA 2023:

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Premiery kinowe w czerwcu 2023

Harrison Ford po raz piąty wciela się w rolę żądnego przygód archeologa i profesora. Akcja rozgrywa się w 1969 roku, w okresie Wyścigu Kosmicznego. Indianie nie podobają się aktualne posunięcia amerykańskiego rządu, który zatrudnia nazistę jako jednego z kosmonautów. Wkrótce okazuje się, że Niemiec ma swoje plany na wygląd świata, zgodnie z własnymi przekonaniami.

 

Które premiery kinowe w czerwcu 2023 przypadły Wam najbardziej do gustu? Na co wybierzecie się do kina?

Zobacz też: Co obejrzeć w Dzień Matki? Premiery na Netflixie, HBO i w kinie!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio The Riftbreaker: Into the Dark DLC zabierze graczy w nieznane głębie Galatea 37
Następny Przewodnik po najlepszych modach do Hogwarts Legacy 2023