Premiery kinowe w lutym 2024!


Premiery kinowe w lutym 2024! Co można będzie obejrzeć w kinie w tym miesiącu?

Obsesja

Premiery kinowe w lutym

Data premiery: 2 lutego 2024

Thriller psychologiczny. Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku w Pensylwanii. Elizabeth jest młodą aktorką, która przygotowuje się do roli w filmie o Grace – kobiecie, która została oskarżona o romans z młodym chłopcem. Elizabeth przyjeżdża do miasteczka, aby przeprowadzić wywiady z Grace i jej rodziną. Kobieta szybko zostaje zafascynowana Grace. Jest zaintrygowana jej historią, urodą i ogólną nutką tajemniczości. Elizabeth zaczyna śledzić Grace, podsłuchiwać jej rozmowy i włamywać się do jej domu. Z czasem fascynacja Elizabeth przeradza się w obsesję. Zaczynają ją dręczyć myśli o Grace, a jej zachowanie staje się coraz bardziej niestabilne. Elizabeth zaczyna też podejrzewać, że Grace nie jest taką osobą, jaką się wydaje.

Argylle – Tajny szpieg

Premiery kinowe w lutym

Data premiery: 2 lutego 2024

Argylle jest komedią szpiegowską. Elly Conway, autorka powieści szpiegowskich, która rzadko wychodzi poza swój dom, zostaje wrzucona w sferę prawdziwego szpiegostwa, gdy wydarzenia opisane w jej książkach odzwierciedlają działania nikczemnego podziemnego syndykatu. Aidan, tajny szpieg, interweniuje, aby uratować ją przed potencjalnym porwaniem lub krzywdą, wpychając Elly i jej ukochanego kota Alfiego w krainę, gdzie pozory mylą, a zaufanie jest rzadkim towarem.

Cudowny chłopak. Biały ptak

Data premiery: 2 lutego 2024

To dramat o dorastaniu na podstawie scenariusza Marka Bombacka, oparty na powieści graficznej z 2019 roku pod tym samym tytułem autorstwa RJ Palacio. Jest to spin-off filmu Cudowny chłopak z 2017 roku. Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej we Francji. Sara jest młodą dziewczyną, która mieszka w małym miasteczku. Jej rodzina jest pochodzenia żydowskiego i jest prześladowana przez nazistów. Pewnego dnia Sara spotyka Juliena, młodego chłopca, który uciekł z obozu koncentracyjnego. Julien jest zdezorientowany i przestraszony, a Sara postanawia mu pomóc. Bohaterowie szybko się zaprzyjaźniają, razem przeżywają wiele przygód i odkrywają, co znaczy być człowiekiem.

Priscilla

Premiery kinowe w lutym

Data premiery: 9 lutego 2024

Dramat biograficzny w reżyserii Sofii Coppoli. Scenariusz napisała i wyreżyserowała Coppola na podstawie książki Elvis i ja z 1985 roku autorstwa Priscilli Presley, która jest także producentką. Film opowiada historię związku Priscilli i Elvisa Presleya – od pierwszego spotkania w 1959 roku) kiedy Priscilla miała 14 lat, a Elvis 24), aż do ich ślubu w 1967 roku i rozwodu w 1973 roku.

Dobrzy nieznajomi

Premiery kinowe w lutym

Data premiery: 9 lutego 2024

Film romantyczny oparty na podstawie powieści Taichi Yamada z 1987 roku – Strangers. Jest to druga po japońskim filmie The Discarnates pełnometrażowa adaptacja powieści. Akcja dzieje się w Londynie. Adam jest scenarzystą, który mieszka w drapaczu chmur. Pewnej nocy spotyka swojego tajemniczego sąsiada Harry’ego. Mężczyźni szybko się zaprzyjaźniają i zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Dzielą się ze sobą swoimi sekretami i marzeniami. Adam opowiada Harry’emu o swojej rodzinie i o tym, jak jego rodzice zmarli w wypadku samochodowym, gdy miał 10 lat. Harry opowiada Adamowi o swoim dzieciństwie i o tym, jak został osierocony przez matkę. Związek Adama i Harry’ego staje się coraz bardziej intensywny. Mężczyźni zaczynają się w sobie zakochiwać. Jednak ich miłość jest skazana na niepowodzenie, ponieważ Adam i Harry pochodzą z dwóch różnych światów.

Madame Web

Data premiery: 16 lutego 2024

Kolejny film u superbohaterce z komiksów Marvela. Film należy do franczyzy Sony’s Spider-Man Universe,  Występuje w nim Dakota Johnson jako Cassandra Webb. Fabuła skupia się wokół tytułowej bohaterki, która po wypadku przechodzi transformację, zyskując zdolności parapsychiczne, umożliwiające jej wizje przyszłych wydarzeń. Jej wizje są często zagadkowe i trudne do interpretacji. Gdy pojawia się nowe zagrożenie, Cassandra musi wykorzystać swoje moce, aby chronić grupę młodych kobiet, które są przeznaczone do wywarcia potężnego wpływu na świat.

Żegnajcie laleczki

Premiery kinowe w lutym

Data premiery: 23 lutego 2024

Jamie żałuje, że rozstała się ze swoją dziewczyną, a Marian potrzebuje odpoczynku. W poszukiwaniu nowego początku wyruszają w nieoczekiwaną podróż do Tallahassee. Sprawy przybierają jednak gorszy obrót, gdy ich ścieżki krzyżują się z grupą nieudolnych przestępców.

Zobacz też: DIUNA- recenzja ze spoilerami – premiera roku?

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – To the Hashira Training

Premiery kinowe w lutym

Data premiery: 23 lutego 2024

W lutym w kinach będzie można obejrzeć także nowy odcinek anime Demon Slayera. Seans będzie połączeniem ostatniego odcinka poprzedniego sezonu oraz premierą pierwszego odcinka nowego sezonu. Tanjiro uczestniczy w intensywnym treningu,  w ramach swojej podróży do osiągnięcia rangi Hashiry. Jednocześnie Muzan nie ustaje w pościgu zarówno za Nezuko i Ubuyashikim.

 

 

Które premiery kinowe w lutym przypadły Wam najbardziej do gustu? Wybierzecie się na któryś z filmów do kina?

Zobacz też: Najlepsze potrawy w anime – 10 ulubieńców!

 

Poprzednio Palworld - Poradnik dla początkujących - O czym musisz wiedzieć?
Następny Prawie wszyscy Game Masterzy World of Warcraft zostali zwolnieni