Najwyżej oceniane odcinki anime!


Zastanawialiście się kiedyś jakie są najwyżej oceniane odcinki anime? Zapraszam do listy!

Demon Slayer – Hinokami

ocena IMDb –  9.7

Najwyżej oceniane odcinki anime

W wielu anime bohaterowie wykorzystują nieoczekiwane pokłady mocy w obliczu tragicznych okoliczności. Demon Slayer w pełni wykorzystuje ten temat, np. w jednym z najlepiej ocenianych odcinków serialu. W odcinku zatytułowanym Hinokami Tanjiro, Zenitsu i Inosuke konfrontują się z Rui, jednym z piątki niższej rangi z Dwunastu Kizuki. Do tego odcinek pełen jest osobistych historii bohaterów, które wnoszą znaczący kontekst i umożliwiają fanom nawiązanie głębszej relacji z postaciami uczestniczącymi w walce.

Atak Tytanów – Perfect Game

ocena IMDb – 9.7

Najwyżej oceniane odcinki anime

Poprzedzający słynny odcinek Hero, epizod Perfect Game przedstawia intensywne walki z Tytanem Zwierzęcym oraz Tytanem Kolosalnym, toczące się na dwóch odrębnych frontach. Eren, Mikasa i Armin wspólnie próbują zatrzymać Kolosalnego, jednak bez większego wysiłku zostają wyeliminowani z walki przez emitowaną przez niego parę. W tym samym czasie walczą też Erwin, Levi i niewielka grupa nowo zrekrutowanych żołnierzy – jedyni ocaleli po nieustannym gradzie skał Zeke. Erwin postanawia poprowadzić śmiercionośną szarżę, dając Leviemu możliwość niezauważonego zbliżenia się do Zwierzęcego. Nowi rekruci początkowo ulegają strachowi, jednak dowódca inspiruje ich poruszającą przemową, podnosząc ich na duchu przed zbliżającym się wyzwaniem (i śmiercią).

Atak Tytanów – That Day

ocena IMDb – 9.7

Najwyżej oceniane odcinki anime

W miarę rozwoju historii, Atak Tytanów zagłębia się w życie Grishy Jaegera. Okazuje się, że został zdradzony przez Zeke – własnego syna a w konsekwencji tego, wraz z żoną, stoją w obliczu nieuchronnej śmierci. W krytycznym momencie Grisha spotyka Krugera, mareńskiego żołnierza, który ratuje Grishę. Wydarzenia tego pamiętnego dnia wyznaczają początek strategicznych planów Grishy, których celem jest umożliwienie Erenowi zemsty na marleńczykach w przyszłości.

Hunter x Hunter – Anger × And × Light

ocena IMDb – 9.8

Hunter x Hunter przedstawił jedną z najbardziej intensywnych transformacji w serii. Pomimo tego, że Gon poprowadził Pitou do uzdrowienia Kite’a, próba okazała się niewystarczająca a Kite (nieodwracalnie) zmarł. Ogarnięty wściekłością Gon przeszedł szybką i głęboką przemianę, zarówno pod względem wieku, jak i mocy. W ważnej chwili zmienił się ze zwykłego chłopca w potężnego wojownika, osiągając moc uważaną za równą mocy króla, co potwierdził też Pitou. Fani byli świadkami, jak Gon w pojedynkę dominował w długo oczekiwanej konfrontacji z Pitou i zamiast poczuć przypływ radości, ich krew zamarzła, gdy Gon zmienił się w potwora pod każdym możliwym względem.

Demon Slayer – Never Give Up

ocena IMDb – 9.8

Najwyżej oceniane odcinki anime

Ten odcinek drugiego sezonu Demon Slayera okazał się wizualną rozkoszą. Animacja i reżyseria w tym odcinku osiągnęły najwyższą jakość a fani byli świadkami intensywnego starcia pomiędzy Tengenem i Gyutaro. Poza tym odcinek zawierał inne niezwykłe sceny, takie jak Zenitsu uwalniający swoją technikę  Thunderclap and Flash: Godspeed oraz triumfalna porażka Gyutaro i Dakiego. Never Give Up był bardzo wciągającym odcinkiem, co widać też po ocenach fanów.

Hunter x Hunter – Zero × And × Rose

ocena IMDb – 9.8

Wśród licznych odcinków Hunter x Hunter, ten wyróżnia się jako jeden z najlepszych. Odcinek ukazuje intensywną konfrontację pomiędzy Królem Mrówek Chimerzych, Meruemem, a byłym przewodniczącym Stowarzyszenia Łowców, Netero. Mimo że Netero osiągnął szczyt ludzkiej siły i determinacji, nie jest w stanie pokonać Meruema. W desperackiej próbie pokonania Króla Mrówek Netero ucieka się do wykorzystania Róży Biednego Człowieka (Poor Man’s Rose). Odcinek, który uzyskał zasłużoną ocenę 9,9 na IMDb, pozostawił fanów w stanie szoku i podziwu z powodu nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Code Geass: Lelouch Of The Rebellion – Re

ocena IMDb – 9.8

Najwyżej oceniane odcinki anime

W całym Code Geass fani śledzą wyczyny Leloucha vi Britannii, który przyjmuje postać zamaskowanego mściciela Zero, aby położyć kres panowaniu swojego ojca. Działania Leloucha kończą się jednak w odcinku „Re”. Ten odcinek koncentruje się na śmierci Leloucha. Prawdziwi fani rozumieją zawiłe wydarzenia prowadzące do tego momentu. Dziedzictwo Leloucha żyło w sercach fanów, co znajduje odzwierciedlenie w imponującej ocenie odcinka.

Vinland Saga – End Of The Prologue

ocena IMDb – 9.9

Najwyżej oceniane odcinki anime

Vinland Saga zyskała status wybitnej serii anime z kilku powodów. Pomimo różnych opinii fanów na temat rozwoju Thorfinna i jego postaci w drugim sezonie, końcowy odcinek pierwszego sezonu wyróżnia się na tle innych. W Końcu Prologu Askeladd zostaje zmuszony do ostatecznego przeciwstawienia się duńskiemu królowi Sweynowi, aby chronić Walię, swoją ojczyznę. W tej kulminacyjnej konfrontacji skutecznie eliminuje króla Sweyna, chroniąc Walię, jednak płacąc za to najwyższą cenę, bowiem poświęcił własne życie, aby zapewnić tron Kanutowi.

 

Zobacz też: Najlepiej oceniane odcinki anime Atak Tytanów

  • polecam wpis głownie dlatego, że większość tej listy mogłyby tworzyć odcinki Ataku Tytanów, w znacznej ilości oceniane na 9,7+

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Enshrouded - Wrażenia z wczesnego dostępu!
Następny Inkwizytor / The Inquisitor - Recenzja - Brzydki uśmiech