TOP 10 – krótkie serie anime, które warto znać!


krótkie serie anime

Nie macie ochoty na tygodnie spędzone z tym samym serialem? Oto krótkie serie anime, które warto obejrzeć!

A Place Further Than The Universe

krótkie serie anime

Liczba odcinków: 13

Serial opowiada historię czterech licealistek: Mari, Shirase, Hinata i Yuzuki, które zakładają klub, aby podróżować na Antarktydę. Ich podróż jest pełna wyzwań i odkrywania siebie, gdy współpracują, aby osiągnąć swój swój cel. To piękna animacja, chwytająca za serce historia i postacie, z którymi można się utożsamiać.

Sound Of The Sky

Liczba odcinków: 12

Historia Kanaty Sorami, osieroconej dziewczynki ze smykałką do muzyki, która zaciąga się do wojska, aby podążać za swoją pasją. Zostaje przydzielona do małej jednostki stacjonującej w odległym przygranicznym miasteczku, gdzie spotyka trzy inne młode kobiety: Noel –  strzelca wyborowego; Felicię – medyczkę oraz Rio – mechaniczkę. Razem cztery dziewczyny muszą nauczyć się współpracować i przezwyciężyć różnice, stawiając czoła wyzwaniom wojny i życia na pograniczu.

Yuri!!! On Ice

Liczba odcinków: 12

Sportowy serial anime o łyżwiarstwie figurowym, opowiadający historię Yuriego – japońskiego łyżwiarza figurowego, który próbuje powrócić na ring po miażdżącej porażce w finale Grand Prix. Pomaga mu jego idol, Victor Nikiforov, światowej sławy łyżwiarz figurowy, który zostaje jego trenerem. Serial chwalono za piękną animację oraz realistyczne przedstawienie łyżwiarstwa figurowego.

Serial Experiments Lain

krótkie serie anime

Liczba odcinków: 12

Zmuszająca do myślenia psychologiczna cyberpunkowa seria anime z 1998 roku. Fabuła opowiada historię Lain Iwakury, wycofanej nastolatki, która zagłębia się w Wired, rozległą wirtualną sieć podobną do Internetu. Po otrzymaniu dziwnego e-maila od kolegi z klasy, który niedawno popełnił samobójstwo, świat Lain zaczyna się rozmazywać między rzeczywistością a Wired. Eksplorując sieć, napotyka tajemnicze wiadomości, filozoficzne pytania dotyczące świadomości i tożsamości oraz potencjalnie niebezpieczne eksperymenty.

Terror In Resonance

krótkie serie anime

Liczba odcinków: 11

Tokio jest wstrząśnięte atakiem terrorystycznym spowodowanym wybuchem bomby ukrytej w pozornie zwyczajnym przedmiocie. Jedyną wskazówką, jaka pozostała, jest tajemnicze wideo przesłane do Internetu przez grupę nazywającą siebie Sfinks i dwójkę tajemniczych nastolatków o imionach Nine i Twelve. Lisa – błyskotliwa, ale pełna problemów uczennica liceum, zostaje uwikłana w sytuację, gdy rozpoznaje w nagraniu ukryte przesłanie. Władze usiłują zrozumieć motywy Sfinksa i powstrzymać kolejny atak, a Lisa i policja ścigają się z czasem, aby rozszyfrować zagadki i odkryć prawdę.

Erased

Liczba odcinków: 12

Satoru Fujinuma jest młodym, borykającym się z problemami artystą mangi. Posiada unikalną zdolność zwaną „Odrodzeniem”, która pozwala mu cofnąć się w czasie na chwilę przed wystąpieniem zdarzenia zagrażającego życiu. Jednakże zdolność ta jest wyzwalana mimowolnie i Satoru ma nad nią niewielką kontrolę. Pewnego dnia jego matka zostaje zamordowana, a Satoru zostaje wrobiony w zbrodnię. Zdesperowany, by ją uratować, cofa się w czasie o 18 lat, do czasów, gdy był w szkole podstawowej. Zdaje sobie sprawę, że morderstwo jest powiązane z porwaniem i śmiercią jego kolegi z klasy, Kayo, co miało miejsce mniej więcej w tym samym czasie. Satoru musi wykorzystać swoją drugą szansę, aby zapobiec rozwojowi tragedii, chronić Kayo i ostatecznie odkryć prawdę o morderstwie swojej matki.

Devilman Crybaby

krótkie serie anime

Liczba odcinków: 10

Fabuła opowiada o Akirze Fudo, życzliwym, ale naiwnym młodym człowieku. Jego najlepszy przyjaciel Ryo Asuka odkrywa istnienie demonów, które mają zamiar przejąć władzę nad światem. Aby z nimi walczyć, Ryo sugeruje Akirze połączenie się z demonem, zmieniając go w Diabła – człowieka z mocą demona, ale zachowującego ludzkie serce. Akira staje się Diabłem, zyskuje niesamowitą siłę, ale także zmaga się ze swoim wewnętrznym demonem i brutalnością niezbędną do walki o przetrwanie ludzkości. Gdy demony opętają ludzi, a ludzkość popada w paranoję, Akira walczy, aby chronić swoich bliskich i zachować człowieczeństwo.

Chainsaw Man

Liczba odcinków: 12

Denji jest pechowym nastolatkiem, który dziedziczy ogromny dług po ojcu. Prowadząc życie w biedzie ze swoim ulubionym psem Pochitą, aby związać koniec z końcem, Denji jest zmuszony przyjmować niebezpieczne prace od Yakuzy, Pewnego dnia bohater zostaje zdradzony przez Yakuzę i zabity. Pochita, jak się okazuje – demon, łączy się z ciałem Denjiego, ożywiając go jako pół-człowieka, pół-diabła, znaną od teraz jako Chainsaw Man. Mając zdolność przekształcania części swojego ciała w potężne piły łańcuchowe, Denji zgadza się pracować jako łowca diabłów dla Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego. Nie wiadomo, czy otrzymamy drugi sezon serialu, ale jakiś czas temu ogłoszono film Chainsaw Man – The Movie: Reze Arc.

Haibane Renmei

krótkie serie anime

Liczba odcinków: 13

Historia tego anime koncentruje się wokół Rakki, młodej dziewczyny bez wspomnień ze swojej przeszłości, która budzi się w odosobnionym dormitorium zwanym Starym Domem, położonym w otoczonym murami mieście Glie. Rakka, podobnie jak wszyscy pozostali mieszkańcy Starego Domu, jest „Haibane” – istotą o anielskich cechach, w tym szarych skrzydłach wyrastających z pleców. Pod przewodnictwem innego Haibane’a i grupy starszych, skrzydlatych istot zwanych Toga, Rakka dostosowuje się do nowego życia. Uczęszcza do szkoły, uczy się różnych umiejętności i nawiązuje więzi z innymi mieszkańcami Haibane. Jednak cel Haibane, ich przeszłe życia i znaczenie ich skrzydeł otoczone są tajemnicą. Rakka i inne postacie zmagają się z tymi pytaniami, muszą radzić sobie z wyzwaniami codziennego życia oraz odkrywaniem siebie.

Cyberpunk: Edgerunners

krótkie serie anime

Liczba odcinków: 10

Akcja Edgerunners rozgrywa się w Night City, pełnej neonów metropolii mającej obsesję na punkcie technologii i modyfikacji ciała. David Martinez, dzieciak ulicy walczący o przetrwanie w tym trudnym środowisku, po śmierci matki jest świadkiem ciemnej strony cybernetyki. Napędzany gniewem i pragnieniem lepszego życia David poddaje się niebezpiecznej procedurze, aby zostać Edgerunnerem – wyjętym spod prawa najemnikiem , który wykorzystuje cybernetyczne ulepszenia, aby podejmować się ryzykownych prac. Dołącza do załogi innych Edgerunnerów pod wodzą doświadczonego Maine i razem wyruszają na serię odważnych operacji w przestępczym półświatku Night City.

 

 

Wolicie krótkie serie anime, czy jednak dłuższe?

 

Zobacz też: Najlepsze anime przepełnione akcją – TOP 12!

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Wszystkie gry zapowiedziane na State of Play - Maj 2024
Następny Atlas - Recenzja - Lepsza z niej piosenkarka