Najlepsze gry planszowe dla dzieci – dobra zabawa w każdym wieku


Cześć! Ostatnio czytaliście ranking gier planszowych, o tematyce pirackiej, a dzisiaj pod wpływem chwili i weekendowego relaksu postanowiłam przygotować Wam ranking kilku najciekawszych gier dla dzieci. Jeśli macie pociechy, ranking będzie jak znalazł. Dzieciaki będą się świetnie bawić, a i dorosłych nie powinno nic zanudzić.

Mam nadzieję, że Wam i Waszym dzieciakom spodobają się podane przez nas propozycje gier, zwłaszcza, że dzieci stanowią dość wymagającą grupę klientów, i nie tylko pod względem gier planszowych.

1. Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

 

Na pierwszej pozycji uplasowała się wersja dla dzieci kultowej już gry Ticket to Ride. Wersja dziecięca, jest znacznie bardziej kolorowa, skutecznie przyciąga wzrok najmłodszych, a także działa na bardzo uproszczonych zasadach. Gra została wydana przez wydawnictwo Rebel i sama w sobie jest bardzo przyjemna. Osobiście miałam okazję zagrać, i obiecuję, że ta gra nie zanudzi dorosłych na pewno.

Cała rozgrywka polega na zajmowaniu tras podróży i jest doskonałym wstępem do kolejnych części z serii Wsiąść do Pociągu.

2. Splendor

 

Tej pozycji chyba nie muszę nikomu przedstawiać 🙂 większość z nas właśnie od tej gry zaczynała swoją przygodę z planszówkami. Splendor to gra planszowa, która z powodzeniem się nadaje dla dzieciaków, ponieważ dają sobie z nią radę. Splendor jest grą typu euro o mało skomplikowanych zasadach, i z prostą, powtarzalną mechaniką. Stanowi dobre wprowadzenie do innych, cięższych planszówek. Splendor jest grą, odpowiednią praktycznie dla każdego, bez względu na wiek i doświadczenie, oraz działa perfekcyjnie w przypadku każdej liczby graczy.

3. Park Dinozaurów

Park Dinozaurów jest grą przeznaczoną dla tych najmłodszych graczy, bowiem mogą w nią grać dzieciaki już od trzeciego roku życia, oczywiście pod czułą opieką dorosłych. Park Dinozaurów nie zraża dzieci do porażek, bowiem jest to bardzo przyjazna gra kooperacyjna, w której wygrywacie razem z rodzicami. Gra została wydana przez wydawnictwo Egmont Polska, i zawiera bardzo ciekawy mechanizm memo, sprytnie wpleciony w rozgrywkę. Gra powinna spodobać się zarówno dzieciakom jak i dorosłym.

4. Dixit

Czwarte miejsce zajmuje gra o wdzięcznej nazwie Dixit. To gra, którą można skategoryzować jako grę rodzinną, ponieważ najwięcej radości generuje się właśnie podczas rozgrywek z najbliższymi, gdy do gry zasiada większa liczba osób. Poprzez rozgrywkę w Dixit, można rozwijać swoją wyobraźnię i zmysł artystyczny, bowiem Dixit jest zwany grą skojarzeń. Ta gra generuje wiele pozytywnych emocji i jest uwielbiana przez osoby w każdym wieku.

5. Dobble

Na piątym miejscu znajduje się gra Dobble, która również jest pewnie doskonale znana przez większość ludzi. To gra, szybka, prosta i ogromnie regrywalna, nadaje się zarówno do grania w pomieszczeniach jak też w podróży, na plaży czy też na pikniku w plenerze. Niewątpliwą zaletą tejże gry jest również bardzo przyjazna cena, która nie powinnna zrujnować Waszego portfela. Dobble ćwiczy refleks, a w grze jest sporo rywalizacji. Idealna zarówno dla młodszych jak i starszych dzieciaków, a i dorosłym się spodoba.

6. Gorący Ziemniak

Kolejną propozycją dla najmłodszych jest gra Gorący Ziemniak od wydawnictwa Alexander. Gorący Ziemniak jest grą słowną, w której kartą przetargową jest umiejętność szybkiego myślenia pod presją czasu i niezły refleks. Gra zwiększa zasoby słownictwa, i skłania do myślenia. W zależności od tego co chcemy osiągnąć możemy kupić wersję polską lub angielską tejże gry. Generalnie podczas rozgrywki jest lepiej jeśli gramy w większym gronie rodziny czy też znajomych.

7. Kraina snów

Kraina Snów to kolejna przeurocza gra od wydawnictwa Rebel, która jest swojego rodzaju hybrydą gry Dixit, ponieważ obie są do siebie nieco podobne w pewnych kwestiach. Kraina Snów jest chyba najpiękniej wykonaną grą jaką do tej pory widziałam, grafiki na kartach są prześliczne, a cała reszta robi ogromne wrażenie. I w pudełku znajdziecie również opaskę na oczy przeznaczoną do spania. Kraina snów również opiera się na naszej wyobraźni i fantazji, podczas rozgrywki musimy pomóc/bądź przeszkodzić jednemu z graczy odgadnąć swój sen. Gra jest delikatna i idealna dla dzieci.

8. Domek

 

 

Ostatnią pozycją na naszej liście jest gra Domek od wydawnictwa Rebel. Pozycję posiadamy w swojej kolekcji i graliśmy naprawdę mnóstwo razy, z zapartym tchem. Domek nigdy nie nudzi, a wręcz przeciwnie. Do tego jest to tak barwna gra, jak mało która. Jeśli ktoś z Was całe życie marzył o byciu architektem, to ta gra będzie jak znalazł aby to marzenie zrealizować. Domek ma proste zasady, dzieci jest bardzo szybko chłoną, więc z ich zrozumieniem nie będzie żadnych problemów. Do rozgrywek można zasiadać rodzinnie, a umożliwia to dodatek, który powstał do tej gry. Podczas rozgrywki urządza się dom, zarządza rozkładem pomieszczeń, co stanowi niezłą zabawę.

 

1 komentarz

  1. Ula
    11 czerwca 2019
    Odpowiedz

    Zgadzam się Gorący Ziemniak to najlepsza gra dla maluchów! 😉 Chociaż ja z mężem też się dobrze bawimy przy niej. Zauważyliśmy, że dziewczynki pogłębił swoje słownictwo i starają się przy tej grze myśleć. Chyba nie muszę mówić, że żadna z nich nie lubi przegrywać 🙂

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Fotosynteza - Recenzja - Sadzenie lasu dla każdego
Następny Bless Online - Człowiek Kot powraca i nabija kolejne poziomy - Expimy postać [LVL 21]