Prawdziwe bolączki Counter Strike 2: Nie tylko oszustwa


Od czasu premiery we wrześniu ubiegłego roku Counter-Strike 2 miał swoje wzloty i upadki. Największym problemem dla graczy były i są oszustwa oraz słaby system anty-cheat. Jednak gracze uważają, że oszustwa to nie jedyny problem i wymienili wiele innych „prawdziwych problemów” w niedawnym wątku na Reddicie.

Wątek, opublikowany 22 kwietnia, zawierał długą i wyczerpującą listę problemów, które trapią CS2 od miesięcy. Oryginalny autor, blairxv, wymienił interpolację (umieranie, gdy nie widzisz wroga, niecelne strzały lub trafienia, gdy nie powinny), zepsutą ekonomię z systemem MR12 i ogólną czytelność jako główne problemy poza oszustwami. Valve poczyniło postępy w naprawie niektórych z nich, szczególnie w kwestii interpolacji dzięki znaczącym aktualizacjom sieciowym. Firma próbowała również poprawić czytelność, dodając nową opcję cl_bob, choć dla wielu graczy nie okazało się to właściwym rozwiązaniem. Warto też pamiętać, że jeszcze niedawno był dosyć duży problem z cheatami w Counter Strike 2, które były dostępne dla każdego z graczy.

What are the real issues with the game we all love? And it is not just cheating.
byu/blairxv inGlobalOffensive

Gracze w odpowiedziach zgodzili się z wymienionymi problemami i mieli wiele własnych do dodania do listy. Jedna z głównych odpowiedzi mówiła o tym, jak zaufanie do gry całkowicie zniknęło z powodu oszustów. Baza graczy nie wierzy już w system anty-cheat i będzie sfrustrowana i będzie wyzywać uczciwych graczy, ponieważ nikt tak naprawdę nie wie, czy druga strona używa oprogramowania. Jest to efekt uboczny szerzących się oszustw i może poważnie zaszkodzić kondycji gry. Inny gracz powiedział, że ogólna wydajność gry jest słaba, a czasy klatek są często gorsze niż w VALORANT, który według niego był pod tym względem gorszy.

Comment
byu/blairxv from discussion
inGlobalOffensive

Użytkownik VariousDegreesOfNerd dodał, że Premier „po prostu kuleje”. Systematyczny ranking Elo jest bardzo słabo zaprojektowany, uważa gracz, i łączy wysoko wykwalifikowanych graczy z tymi, którzy są nowicjuszami w grze. Wielu w wątku mówi innym, aby na razie przeszli na Faceit, co niektórzy już zrobili, mimo że zamiarem Valve w przypadku Premier było zjednoczenie bazy graczy.

Jednakże, jakkolwiek by nie było, jedna odpowiedź jest słuszna: Gdyby w grze nie było oszustów, wszystkie inne problemy zostałyby odsunięte na bok i nikt nie byłby nimi zbyt sfrustrowany. Oszuści niszczą gry wideo, zwłaszcza te Valve. Niezależnie od tego, czy jest to Team Fortress 2, stare CS:GO czy CS2, oszuści mogą całkowicie zniszczyć grę i sprawić, że ludzie przejdą na alternatywne matchmakingi lub całkowicie inne gry. Jeśli Valve skutecznie rozprawi się z oszustami i przestanie dawać graczom 20-wyrazowe notatki do aktualizacji, być może wszystko inne pójdzie za tym przykładem. Więc jak zawsze, Valve – proszę naprawić.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Final Fantasy XVI Rising Tide DLC - Recenzja - Godne zakończenie historii!
Następny Shogun na Disney+ - Recenzja ze Spoilerami - Brak Szacunku