Twitch zezwala na Artystyczną Nagość – Cokolwiek to oznacza


Twitch, popularna wśród graczy platforma do transmisji na żywo należąca do Amazona, ogłosiła zmiany w swoich zasadach, na mocy których niektóre typy treści seksualnych, które były wcześniej zabronione, będą teraz dozwolone pod warunkiem odpowiedniego oznaczenia.

Zgodnie z nowymi zasadami „artystyczne” przedstawienia – czyli narysowane, animowane lub rzeźbione – „całkowicie odsłoniętych piersi o kobiecym wyglądzie i/lub narządów płciowych lub pośladków bez względu na płeć” są teraz dozwolone, jeśli twórcy oznaczą zawartość jako zawierającą treści o tematyce seksualnej. Jednak fikcyjne akty seksualne lub masturbacja pozostają zabronione. „Na Twitchu istnieje prężna społeczność artystów, a ta polityka była zbyt surowa i nie oddawała charakteru treści” – napisała firma w swoim blogu w środę.

Wygląda na to, że doszło do aktualizacji polityki Twitch dotyczącej treści o charakterze seksualnym na ich platformie. Mimo że Twitch nadal zabrania strimerom bycia w pełni lub częściowo nagimi, teraz zezwala na treści, które celowo podkreślają określone części ciała, takie jak piersi, pośladki czy okolice miednicy, a także na pisanie lub malowanie na ciele na piersiach i/lub pośladkach prezentowanych jako żeńskie, niezależnie od płci. Takie treści są teraz dozwolone pod warunkiem etykiety „Tematy Seksualne”. Dodatkowo, pewne tańce, takie jak twerkowanie, taniec erotyczny i tańce na rurze, są teraz dozwolone bez konieczności stosowania specjalnej etykiety. Niemniej jednak, polityka Twitch nie uległa zmianie, jeśli chodzi o gry, w których nagie ciało, pornografia, seks lub przemoc seksualna są głównym celem lub elementem – tego rodzaju treści są wciąż całkowicie zabronione. Dla gier, gdzie nagość jest incydentalna i nie stanowi głównego elementu, wystarcza etykieta „Klasyfikacja Zawartości Gier dla Dorosłych”.

Twitch wprowadził te zmiany w odpowiedzi na konsekwentne opinie od strimerów, którzy uważali, że dotychczasowe zasady są mylące, a także wyrazili trudności w zrozumieniu, w jaki sposób ich treści będą interpretowane na podstawie tych zasad. Angela Hession, główny oficer ds. zaufania klientów Twitch, wyjaśniła te zmiany w wpisie na blogu. W czerwcu Twitch wprowadził Etykiety Klasyfikacji Zawartości (CCL) z uznaniem, że niektóre treści zezwolone na platformie mogą nie być odpowiednie dla wszystkich widzów. Według Hession dokładne oznaczanie treści ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia widzom oczekiwanych wrażeń. Dzięki możliwości korzystania z CCL do odpowiedniego oznaczania treści seksualnych, Twitch uważa, że niektóre ograniczenia z poprzednich polityk są teraz zbędne. Zobacz też Amouranth już nie jest drugą najpopularniejszą streamerką na Twitchu

Gdy twórca stosuje Etykietę Klasyfikacji Zawartości, widzowie muszą wyrazić wyraźną zgodę przed rozpoczęciem oglądania transmisji. W przyszłości transmisje na żywo oznaczone treściami takimi jak Narkotyki, Nietrzeźwość lub Nadmierne Użycie Tytoniu; Przemoc i Szczegółowe Opisy; Hazard; i/lub Tematy Seksualne nie będą już rekomendowane na półkach strony głównej ze względu na wizualny charakter tych tematów, jak stwierdza Twitch. Twitch podkreśla, że strimerzy, którzy nieprawidłowo korzystają z Etykiet Klasyfikacji Zawartości, otrzymają ostrzeżenia, a Twitch automatycznie zastosuje właściwą Etykietę CCL do transmisji. Powtarzające się nieprawidłowe stosowanie właściwej Etykiety CCL skutkować będzie tymczasowym zablokowaniem etykiety na transmisji, ale nie prowadzić będzie do zawieszenia.

Poprzednio Co znajdziemy w dodatku do Disney Dreamlight Valley: A Rift in Time?
Następny Grudniowe premiery na Netflixie, HBO Max i Prime Video!