Wartales – Jak zarabiać pieniądze? – Poradnik


Wartales trzyma fanów gier Adventure-RPG w napięciu dzięki swojemu stylowi rozgrywki i wielu zastanawia się, jak zarobić pieniądze w grze. To nie dziwi, ze względu na różne systemy, którymi trzeba się zająć, aby zarobić jak najwięcej. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć na temat zarabiania pieniędzy w Wartales oraz najlepszych sposobów na to.

Na początku zabawy w Wartales mogą wystąpić momenty, gdy zdobywanie bogactw zajmie więcej czasu, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz swoją podróż. Posiadanie znacznej sumy pieniędzy zapewni ci przewagę w Wartales, a wykorzystanie poniższych metod zapewni ci stały przypływ gotówki.

Podobnie jak w przypadku innych RPG, wiedza na temat szybkiego zarabiania pieniędzy może być znaczącą zaletą, a dzięki poniższym radom będziesz wyposażony w narzędzia, aby to zrobić w Wartales. Walka z Plagą Szczurów może być wymagająca, ale nagrody na pewno będą tego warte.

Chwytanie więźniów w Wartales

Jednym ze sposobów szybkiego zarobienia pieniędzy jest schwytanie więźniów. Najpierw potrzebujesz kajdanek, aby faktycznie móc schwycić więźnia, które można kupić u lokalnego strażnika więziennego.

Następnie musisz znaleźć bandytów lub dezerterów, którzy nie przestrzegają prawa. Podczas walki osłab jednego z nich do momentu, gdy będzie miał mniej niż 50% zdrowia, a następnie użyj umiejętności „wytrącenie z równowagi” z towarzyszem, który nie jest zaangażowany w walkę, aby ogłuszyć i zakuć bandytę w kajdanki. Jeśli uda się schwytanie, bandyta dołączy do twojej drużyny po bitwie.

Więźniowie mogą być przydatni jako muły lub tarcze mięsne, a niektóre cechy towarzyszy korzystają z posiadania więźniów. Jednak musisz ich karmić i płacić, w przeciwnym razie szybko umrą. Jeśli zdecydujesz się oddać ich władzom, zabierz ich do lokalnego więzienia, aby otrzymać monety. Więźniowie pierwszego poziomu przynoszą 100 monet, a im wyższy poziom więźnia, tym więcej monet otrzymasz.

Łapanie więźniów może również pomóc w pozbyciu się podejrzeń i pozbyciu się lokalnych strażników zmniejszając poziom poszukiwania. Jednak zauważ, że więzienie ma miejsce tylko dla trzech więźniów dziennie, więc nie zbieraj ich nadmiernie, ponieważ utrzymanie ich może stwarzać problemy.

Podsumowując, schwytanie więźniów może być dochodowym sposobem na szybkie zarobienie pieniędzy, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszt utrzymania i ograniczoną przestrzeń w więzieniu.

Kontrakty

Kontrakty! Jako grupa najemników, Twoim głównym źródłem dochodu są zadania wymagające siły i umiejętności. Dostępne kontrakty można znaleźć, sprawdzając tablicę nagród w lokalnej karczmie. Gdy osiągniesz drugi poziom drzewa umiejętności Handel i Bogactwo, możesz negocjować lepsze ceny za kontrakty, wydając punkty wpływu. Im więcej punktów wpływu wydasz, tym większa szansa na udaną negocjację.

Jeśli uda Ci się skutecznie negocjować cenę trzech kontraktów, otrzymasz najwyższą możliwą nagrodę. Jednakże, jeśli trzy razy nie uda Ci się przeprowadzić negocjacji, nie będziesz mógł już próbować i cena zostanie ustalona.

Handel w Wartales

W każdym mieście na targowisku znajduje się wyjątkowy sprzedawca, który specjalizuje się w towarach handlowych. Na przykład, Strommkap sprzedaje takie przedmioty jak wełniany materiał i ceramikę.

Kluczem do sukcesu jest kupowanie tych towarów handlowych i ich odsprzedawanie w innym mieście, aby osiągnąć zysk. Możesz również sprzedawać je wędrownym kupcom, ale zarobisz więcej, jeśli sprzedasz je dalej od miejsca ich pochodzenia.

Ponadto, pamiętaj, że masz Księgę Handlową, w której widzisz wszystkie towary, które kupiłeś i sprzedałeś, oraz zyski, jakie na nich osiągnąłeś.

Złodziejstwo w Wartales

Innym sposobem na bogacenie się jest po prostu kradzież rzeczy, które nie są twoje! W ten sposób poziom podejrzeń wzrośnie i jeśli jest zbyt wysoki, strażnicy będą cię ścigać w krótkim czasie. Większość przedmiotów nie jest warta kłopotów, ale to co jest warte trudu to zmierzenie się ze strażnikami, ponieważ posiadają oni wysokiej jakości broń i zbroję!

Jeśli jesteś pewny siebie i wystarczająco silny, staw czoła strażnikom, którzy zwykle posiadają całkiem ładne przedmioty, w tym sporo złota!

Sprytnie wykorzystaj profesje i oszczędzaj

Twoje pierwsze cztery profesje powinny być: 1. majsterkowicz, 2. złodziej, 3. kowal i 4. uczony – nie wybieraj kucharza od razu ani alchemika, górnika lub wędkarza. Jeśli jedzenie pozostaje problemem, to wraz z kolejnym najemnikiem zrób z niego wędkarza, a następnie górnika. Można jeść surowe mięso bez większych konsekwencji – ktoś może zachorować – no i co – wylecz ich. Kupuj mikstury uzdrawiające i naprawy, jeśli są potrzebne, ale wyznaczony majsterkowicz będzie robił dla Ciebie 2 naprawy dziennie.

Nie jest to zły pomysł, aby od razu stworzyć górnika, zdobyć szybko kopalnie, a następnie zmienić jego profesję, aż do momentu gdy zostanie zwerbowany dedykowany górnik. To nie jest tak, że są zablokowani na stałe w danej profesji. Kilka porad, aby pomóc w przypadku, gdy ktoś zachoruje lub coś mu dolega po zjedzeniu surowego jedzenia, miej przy sobie kilka owoców lub brandy lub coś w tym stylu. Czasem można to wypić lub zjeść coś słodkiego i dolegliwość minie. To tańsze niż używanie mikstur uzdrawiających.

Poprzednio Upadek królestwa - fakty historyczne z serialu
Następny Kwietniowe premiery na VOD. Co obejrzeć w weekend?