9-latek który zastrzelił ojca inspirował się Call of Duty Warzone?


Nowe szczegóły dotyczące niedawnego aresztowania 9-letniego chłopca, oskarżonego o zabójstwo ojca, wskazują, że dziecko mogło naśladować grę Call of Duty: Warzone. Szczegóły dotyczące śmierci mężczyzny w Utah zostały ujawnione po uzyskaniu nakazów aresztowania przez Fox 13 News.

19 lutego 2024 roku służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce domniemanego samobójstwa. Po krótkim dochodzeniu na miejscu aresztowano 9-letniego chłopca podejrzewanego o zabójstwo własnego ojca. Nowoodkryte dokumenty sugerują, że chłopiec mógł inspirować się grą Call of Duty: Warzone. Głównie ze względu na broń użytą w domniemanej zbrodni – pistolet i siekierę przypominającą tomahawk.

Czy Call of Duty: Warzone wpłynęło na 9-latka?

Policja twierdzi, że chłopiec często grał i oglądał treści wideo związane z Warzone. Ojciec, 32-letni mężczyzna, i jego syn poszli spać wcześnie we wspólnym pokoju w ośmioosobowym domu. Później syn ofiary wyszedł z pokoju i poinformował pozostałych mieszkańców, że jego ojciec krwawi. Według raportów z miejsca zdarzenia, ofiarę „znaleziono postrzeloną w tył głowy z ranami ciętymi głowy, twarzy, rąk i ramion”. Nakazy aresztowania wskazują, że rany cięte były „ranami obronnymi”. Na miejscu zdarzenia ratownicy znaleźli wyładowany pistolet i zakrwawioną siekierę. W nakazie aresztowania funkcjonariusze organów ścigania sugerowali, że chłopiec miał „problemy z zachowaniem” i często oglądał treści wideo oraz grał w gry wideo, które nie były odpowiednie do jego wieku.

Wśród wymienionych gier znalazło się się Call of Duty: Warzone, które, jak stwierdza nakaz aresztowania, „zawiera w rozgrywce tę samą broń, która została znaleziona i użyta w ataku – pistolet Glock kalibru 9 mm i tomahawk”. Policja łączy użycie tomahawka w zabójstwie z Call of Duty: Warzone. Nakaz aresztowania stanowi, że informacje znajdujące się na smartfonie i tablecie chłopca zostaną wykorzystane do ustalenia „w jaki sposób i/lub dlaczego te konkretne metody i broń zostały użyte w zabójstwie”. Ze względu na młody wiek oskarżonego, nie podajemy personaliów ofiary i domniemanego sprawcy.

Zobacz też – Call of Duty Warzone 2.0 zebrało ponad 25 milionów graczy w tydzień!

Ta szokująca sprawa budzi wiele pytań dotyczących wpływu gier wideo na młode umysły. Czy gry takie jak Call of Duty: Warzone mogą inspirować przemoc? Jakie środki kontroli rodzicielskiej należy stosować? Władze wciąż prowadzą śledztwo, a pełny obraz wydarzeń nie jest jeszcze znany. Jednak ta tragedia podkreśla wagę odpowiedzialnej gry i dbania o to, by dzieci miały dostęp do treści odpowiednich do ich wieku.

Call of Duty Warzone

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Najlepsze anime o samurajach - TOP 10 redakcji
Następny Alone in the Dark - Recenzja - Lovecraft jest dumny!