Elden Ring – 10 prochów duchów lepszych od Latającej Meduzy – Poradnik


Jakie są najlepsze prochy duchów w Elden Ring? Niesłusznie się utarło, że latająca meduza, którą zdobywamy bardzo szybko w grze, jest całkiem niezłym duchem, który wspomoże nas w walce. To niestety mylne podejście i specjalnie dla Was przygotowałem listę dziesięciu duchów, które zdecydowanie lepiej używać niż latającą meduzę.

Nie będę bardzo pastwić się nad latającą meduzą, czyli majestatycznym glutem, który używa w walce lasera. Duszek jest wolny, ma mało punktów życia i w zasadzie tylko jeden atak. Niemniej jednak, sam ukończyłem sporo pierwszych etapów Elden Ring z przywołanymi szkieletami włócznikami, których jedyną zaletą jest zmartwychwstanie po śmierci (o ile nikt nie dobije leżących zwłok). W sumie nieumarłe szkielety nie są takim złym wyborem, zwłaszcza jeżeli potrzebujecie tanka, który odciągnie uwagę bossa. Niemniej jednak, najlepszy duch w grze (przynajmniej według mnie) to także duch obronny. Poniżej parę duchów, które zdecydowanie lepiej używać niż nieszczęsną meduzę oraz porady jakie je znaleźć. A z jakich prochów duchów korzystacie Wy, drodzy gracze? Jeżeli nie wiecie czym są prochy duchów w Elden Ring, to sprawdźcie nasz poradnik przygotowany specjalnie na ten temat – Prochy Duchów w Elden Ring i jak ich używać. Zajrzyjcie także na nasze live na twitchu (także z Elden Ring).

 

10. Skeletal Militiaman / Prochy Szkieletów

Nie mogę rozpocząć tekstu o prochach duchów nie zaczynając właśnie od szkieletów włóczników. Dwójka szkieletów nie jest zbyt skutecznym wojownikiem, ale wstają z martwych, przez co zdecydowanie wyprzedzają konkurencję, zwłaszcza na początkowym etapie gry. Szkielety są bardzo tanie do przywołania (jedynie 44 skupienia) więc nawet magiczny inwalida bez problemu je przywoła. Znajdziecie je pokonując prostego bossa – Nieumarłego Marynarza na Wodach Przyzywania.

9. Lone Wolf / Prochy Wilków

Wilki są niedużo mocniejsze od szkieletów. Przywołujesz trzy sztuki tych pomocników, są znacznie szybsze i zadają więcej obrażeń od wspomnianych szkieletów. Niestety mają mało punktów życia, więc padają szybko w walce. Czasami zdarzy się nawet, że boss bez problemu powali dwa wilki jednocześnie jednym ciosem. Osobiście wolałem używać Szkieletów, zwłaszcza na początku zabawy. Wilki otrzymasz od Renny zaraz na początku zabawy, po tym jak otrzymasz swojego konia. Wróć do Kościoła Elleh, gdzie znalazłeś wcześniej kupca, a Renna pojawi się pojawić w ruinach. Jeżeli jej nie ma, spróbuj zmienić czas na noc.

8. Stormhawk Deenh

Ten kolega jest raczej bardzo specyficzny. Sam w sobie jest beznadziejnym wojownikiem, ale posiada specjalne umiejętności, które poprawiają możliwości bojowe graczy. Jeżeli więc wolisz grać solo, ale nie pogardzisz wzmocnieniem ataku, to warto zainteresować się tym duchem. Znajdziesz go w Chapel of Antipitation, czyli lokacji gdzie rozpoczynałeś grę. Aby tam wrócić musisz się wybrać do The Four Belfries na jeziorze i użyć specjalnego klucza do powrotu. Musisz także pokonać Grafted Scion, jeżeli nie zrobiłeś tego wcześniej.

7. Radahn Soldier / Żołnierze Radahna

Żołnierze Radahna są dosyć specyficzni, bo warto ich przywoływać głównie do walki z wrogami wrażliwymi na atak ognisty. Sami nie są wybornymi żołnierzami, mają średnią wytrzymałość i mobilność, jednak ogniste ataki zrobią dużą różnicę przy walce z wrogami nielubiącymi ognia. Żołnierze Radahna są średnio drodzy do przywołania (71 punktów skupienia), więc możliwe że będziesz musiał zainwestować. Ich ulepszenie jest jednak bardzo łatwo, więc warto mieć tych gagatków na podorędziu. Znajdziesz ich w War-Dead Catacombs, do których dojdziesz po pokonaniu Radahna Gwiezdnej Plagi. Na jego olbrzymiej mapie gdzie walczyłeś, na samym końcu jest wejście do katakumb.

6. Ancient Dragon Knight Kristoff / Smoczy Rycerz Kristoff

Ten jest legendarny i szczerze mówiąc, wymienię parę lepszych legendarnych duchów. Niemniej jednak Smoczy Rycerz posiada mocny atak piorunem, zarówno na bliski dystans, jak i dystansowy. Do tego przyzwoity moveset, silna obrona i aparycja Smocznego Rycerza sprawiają, że czasami przywołam go do pomocy. Niestety zdobędziesz go stosunkowo późno, gdyż dopiero w Sainted Hero’s Grave, pokonując bossa tych pobocznych podziemi. Znajdziesz je na zachód od stolicy królewskiej Leyndell.

5. Dung Eater Puppet

Bardziej jako ciekawostka, niż skuteczny wojownik. Chociaż jego zestaw ruchów i możliwość nakładania szaleństwa na wrogów (jedyny taki duch w grze) może się przydać. Niestety jest elitarny, więc ciężko będzie ulepszać, zwłaszcza jeżeli korzystasz z kolejnych duchów, o których zaraz będę wspominać. Dung Eater walczy na dystans i w zwarciu, jest niezłym tankiem i jeżeli sam korzystasz z szaleństwa, to ten duch może pomóc tobie szybciej nakładać tą paskudną przypadłość na wrogów. Zdobycie go będzie jednak dużo trudniejsze, gdyż będzie wymagało od Ciebie popchania do przodu zadania od Ranni. Kiedy otrzymasz od Seluvisa miksturę, to nie dawaj jej dla Nepheli jak nakazuje cwany czarownik, a przekaż ją dla właśnie Dung Eatera po tym jak go spotkasz. Uważaj jednak, w ten sposób zablokujesz jedno z zakończeń gry!

4. Greatshield Soldier / Żołnierze z Wielką tarczą

Ci są niedoceniani, ale mniej ich na uwadze, zwłaszcza jeżeli nie masz dużo skupienia (74 do przywołania). Za pomocą tych prochów przywołasz pięciu żołnierzy z gigantycznymi tarczami. Jest to dodatkowo zwykły przywołaniec, więc łatwo go ulepszysz. Możesz w bardzo łatwy sposób zdezorientować bossów lub też użyć ich do walki z liczniejszymi wrogami (np. w obozach). Bardzo wytrzymali, niestety zadają znikome obrażenia. Idealni jednak do rozpraszania przeciwników. Bardzo przydatne duchy, zwłaszcza jeżeli nie masz dość many by korzystać z Lhutela. Prochy znajdziesz w Nokron, czyli dopiero po pokonaniu Radahna.

3. Mimic

Na premierę był to najlepszy duch w grze, gdyż jedyne co robił, to kopiował twoją postać. Niestety doczekał się nerfa i teraz zadaje mniejsze obrażenia oraz ma mniej punktów życia niż bohater. A że i tak bossowie są w stanie zabijać graczy dwoma ciosami, to drastycznie zmniejsza przydatność mimica. Są jednak pewne triki, które sprawiają, że przywołanie tego ducha bardzo się przyda. Możesz np. przed walką założyć łuk, przywołać mimica i zmienić broń na tą, której używasz. W ten sposób uzyskasz skutecznego wojownika dystansowego. Bawiąc się różnym sprzętem i wzmocnieniami (np. żywiołami czy też magią) możesz stworzyć ducha, który idealnie dopasuje się do danej sytuacji. Znajdziesz go w zamkniętych za impem drzwiami w Night Sacred Ground (po tym jak pokonasz już bossa Mimica). Uważaj jednak, za jego przywołanie płacisz punktami życia, a nie skupieniem.

2. Nightmaiden & Swordtress Puppets

Ta dwójka to idealny duet zadający monstrualne (jak na ducha) obrażenia i rozpraszający bossów w biegu. Walczyłeś z tymi wrogami w Noctonie, to wiesz że posiadają szereg ataków na różnych dystansach i bardzo szybko przemieszczają się po polu bitwy. Niestety są to elity, więc ciężko będzie je ulepszać, zwłaszcza jeżeli polubisz innego ducha. Znajdziesz je w Nostella, Wiecznym Mieście, zamknięte za statuą impa. W środku chronić ją będą dwie Swordtress.

1. Lhutel the Headless / Lhutel Bezgłowy

Na obecną chwilę jest to najpotężniejszy duch w grze. Zadaje duże obrażenia, ma monstrualną liczbę punktów życia i atakuje zarówno w zwarciu, jak i z dystansu. Do tego jako jedyny duch używa teleportacji, co niesamowicie wpływa na jego przeżywalność. Kosztuje dużo skupienia do przywołania, ale zdecydowanie warto rozwinąć pulę skupienia tylko by móc go przywoływać. Jest to mój pierwszy duch do przywołania przy większości bossów oraz pierwszy do ulepszeń. Pozostałe duchy przywołuję bardziej dla testów i dla zabawy (oraz by przygotować ten artykuł). Tego jednak wyciągam, kiedy sytuacja robi się poważna i trzeba przygotować ciężkie działa. Znajdziesz go bardzo wcześnie w grze, bo w Tombsward Catacombs. Wypadnie po pokonaniu bossa.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Moje skarby - recenzja - spacer pełen różności i drobiazgów
Następny OSCARY 2022 - filmy, które musicie znać!