Głodostwory – Recenzja Gry – Kto jest głodny?


Podsumowanie

Głowostwory to bardzo przyjemna, lekko szalona kooperacyjna gra imprezowa przeznaczona głównie dla najmłodszych graczy, oraz dla osób zaczynających dopiero przygodę z planszówkami.
Przyjemność z Rozgrywki 80%
Regrywalność 70%
Interakcja 75%
Wykonanie 80%
Cena 90%
Pros
Proste zasady
Gra odpowiednia dla dzieci
Szybki czas gry
Dynamika
Pomysłowa wypraska
Cons
Za mało negatywnej interakcji

Witajcie 🙂 na podwórku już robi się znacznie cieplej, przeraźliwe mrozy i śniegi powoli znikają, a ja przygotowałam dla Was recenzję kooperacyjnej, rodzinnej gry imprezowej o wdzięcznej nazwie Głodostwory.

Głodostwory, to gra wydana przez wydawnictwo Egmont Polska, głównie z myślą o dzieciach, rodzinach, oraz początkujących graczach, którzy preferują proste i jasne zasady w grach. Głodostwory to szalona kooperacyjna imprezówka, przeznaczona dla od trzech do sześciu graczy, czyli na zabawę w większym gronie przyjaciół będzie jak znalazł. Minimalny wiek gracza wynosi 8 lat, ale i młodsi zapaleńcy z drobną pomocą rodziców, powinni dać radę. Czas gry za to jest idealny dla zapracowanych osób, lub tych męczących się przy kilkugodzinnym siedzeniu przy planszy. Wynosi bowiem od 10 do 30 minut, dużo zależy od graczy i od dynamiki rozgrywki. Głodostwory sprawdzają się również jako lekki i przyjemny filler.

Założenia gry Głodostwory

Głodostwory to zwariowana gra imprezowa, w której głównym naszym zadaniem jest wykarmienie wygłodniałych i złych potworów nim przesypie się ostatnie ziarnko w klepsydrze, która mierzy nam czas. Potwory są dość wybredne, i mają wrażliwe podniebienie, które potrafi wyłapać z posiłku każdą niedogodność, więc dogodzeniem takim wymagającym klientom, wcale nie jest proste.

Instrukcja do gry jest bardzo małych rozmiarów, są to dosłownie dwie kartki usiane tekstem oraz instruktażowymi grafikami. Zasady również jasne i klarowne, napisane tak by początkujący gracze nie mieli z nimi żadnych problemów.

Przygotowanie do gry nie zajmuje dużo czasu, jest to raczej szybka, intuicyjna czynność. Najpierw przez rozpoczęciem rozgrywki należy podzielić rewersy kart na czerwone oraz niebieskie. Następnie dobieramy z niebieskiego stosu o 1 kartę więcej, niż jest graczy. Karty układamy w linii obrazkami do dołu, jest to kolejka potworów.  Kolejnym krokiem jest rozdanie każdemu z graczy po sześć czerwonych kart. Pozostałe czerwone karty należy położyć na środku stołu. Pierwszy gracz dostaje klepsydrę, oraz kartę szefa kuchni.

Gdy już wszystko przygotowane można przejść do gry. Zaczynając od szefa kuchni każdy z graczy po kolei wykonuje swoje tury. W związku z tym, że zegar tyka trzeba bardzo szybko wykonywać swoje czynności.

Po wykonaniu wszystkich tur, dobieramy tyle kart by mieć ich sześć na ręce.

Gra się skończy gdy zdołamy wykarmić wszystkie stwory, albo wtedy gdy nie zdążymy na czas i przesypie się piasek.

Regrywalność gry

Regrywalność w przypadku gry Głodostwory jest całkiem przyzwoita. Gra się szybko, dynamicznie, absolutnie nie ma czasu na nudę. Gra ze względu na lekką i przyjemną tematykę oraz łatwe sposoby na pewno spodoba się dzieciakom, które będą się domagały kolejnych rozgrywek. Dla rodzin i młodszych graczy jak najbardziej.

Interakcja

Głodostwory są grą kooperacyjną, więc siłą rzeczy interakcja jest w tym przypadku obecna. W grze dominuje pozytywna interakcja, i to jest bardzo dobre posunięcie ze względu na grające dzieci. W grze Głodostwory nie ma negatywnej interakcji, generalnie gra generuje bardzo dużo pozytywnych emocji.

Wykonanie gry

YouTube player

Głodostwory to gra bardzo dobrze wykonana. Opakowanie jest niewielkich rozmiarów, z kolorowymi, odpowiednimi dla dzieciaków grafikami. W środku instrukcja, kolorowa, bardzo krótka, nie trzeba długo nad nią ślęczyć; wypraska w formie paszczy głodostwora, dodatkowo w pudełku znajdziecie woreczki strunowe. Oprócz tego obowiązkowa klepsydra, a także dwie talie bajecznie kolorowych kart.

Cena

Cena gry wynosi około 60 złotych. Za takie wykonanie gry, formę zabawy oraz zawartość pudełka cena jest jak najbardziej adekwatna. Z powodzeniem nadaje się jako gra kupiona na prezent.

Podsumowanie

Głowostwory to bardzo przyjemna, lekko szalona kooperacyjna gra imprezowa przeznaczona głównie dla najmłodszych graczy, oraz dla osób zaczynających dopiero przygodę z planszówkami. Gra jest dynamiczna, szybka, urozmaicona fajnymi emocjami, nie nudzi, nie usypia. Gwarantuje fajną zabawę w towarzystwie znajomych lub rodziny. Wzbogacona pozytywną interakcją, w grze liczy się przede wszystkim szybkość oraz umiejętność grania pod presją czasu. Serdecznie polecam tą pozycję właśnie rodzinom, osobom początkującym oraz wielbicielom trudnych tytułów, którzy mogą wykorzystać Głodostwory jako filler.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Warhammer: Vermintide 2 - Poradnik i Wskazówki - Jak przeżyć w starym świecie?
Następny METAL GEAR SURVIVE - Recenzja PS4 - Czy jest naprawdę tak źle?