TOP 10 najlepszych czarów w Elden Ring – Gdzie znaleźć najlepsze zaklęcia?


Elden Ring da nam możliwość zdobycia szeregu zaklęć, które dadzą Tobie nieraz niesamowitą przewagę nawet na najpotężniejszych bossach. Na których zaklęciach warto się skupić i gdzie je zdobyć? Przedstawiam listę najlepszych z nich.

Osobiście wyobraziłem sobie w Elden Ring postać, którą nazwałem magicznym samurajem lub też magicznym wojownikiem. W prawej dłoni trzymam starą dobrą katanę Księżycowy Woal (Moonveil) którą wymieniłem na Wielki Miecz Ciemnego Księżyca (Dark moon Greatsword). Noszę ciężki pancerz, który zmniejsza szansę wytrącenia z równowagi mojego bohatera podczas ataku wroga. Korzystam też z pakietu zaklęć symulujących broń oraz wytrącających wrogów z równowagi, dzięki czemu mogę im ładnie przyłożyć za pomocą miecza lub innej katany. Do tego ten build fantastycznie działa ze starym dobrym mimikiem, który także będzie miał szereg potężnych zaklęć wytrącających wrogów z równowagi. Jakie zaklęcia polecam zdobyć? Sprawdź także nasze inne poradniki – na przykład lista najlepszych duchów w Elden Ring.

Adula’s Moonblade / Księżycowe ostrze Aduli

Moje ulubione bliskodystansowe zaklęcie. Przywołuje lodowy miecz, którym możesz się zamachnąć i zadawać obrażenia lodowe. Tworzy fale uderzeniowe przy uderzeniu, ale maksymalne obrażenia osiągniesz w momencie trafienia jednocześnie magicznym mieczem oraz falą uderzeniową. Idealnie współgra z Wielkim Mieczem Ciemnego Księżyca, który także może tworzyć fale uderzeniowe, więc możesz zasypać wroga solidnym gradem zaklęć. Atak za pomocą tego miecza kosztuje także staminę, więc jeżeli jesteś magiem, który odpuszcza sobie wytrzymałość, to za bardzo nie pomachasz tym mieczem.

Gdzie znaleźć Księżycowe ostrze Aduli? – Dropi ze smoka, którego znajdziesz na samym końcu ciągu zadań dla Ranii.

Cannon of Haima / Działo Haimy

Potężne zaklęcie, które strzela we wrogów pociskiem moździerzowym (!!!). Ten czar zadaje bardzo duże obrażenia oraz jednocześnie jest w stanie przewrócić wroga zadając duże obrażenia dla postury. Obojętnie czy jesteś opancerzonym magiem czy też nie, powinieneś zainteresować się tym zaklęciem. Oczywiście są także mocniejsze zaklęcia, zwłaszcza jeżeli chodzi o księżycowe ostrze oraz wielki miecz, ale i tak warto używać z uwagi na dystans tego czaru.

Gdzie znaleźć Działo Haimy? – Przebudowana wieża na pograniczu, musisz wykonać zagadkę (emotka Erudyta przed posągiem w jakiejkolwiek magicznej masce).

Carian Greatsword / Karyjski wielki miecz w Elden Ring

Klasyczne zaklęcie maga, jedno z najpopularniejszych wśród graczy Elden Ring. Podobnie jak Księżycowe ostrze, zadaje obrażenia na bliskim dystansie przywołując olbrzymi magiczny miecz. Zadaje więcej obrażeń bazowych, ale nie ma fali uderzeniowej oraz bez dodatkowego zamrożenia. Kwestia dyskusyjna, które zaklęcie wybrać, jeżeli nie masz problemów z określaniem odległości w Elden Ring (ja mam przez tą popieprzoną kamerę) to wybierz Carian Greatsword, który zdecydowanie łatwiej jest zdobyć.

Gdzie znaleźć Carian Greatsword? – Kupisz go u Miriela (Pana żółwia papieża) w kościele przyrzeczeń w Liurnii

Carian Phalanx / Karyjska Falanga

Podstawowe zaklęcie maga, które służy do wytrącania wrogów z równowagi oraz zadawania niewielkich obrażeń. Przydatne z uwagi na jego pasywność – rzucasz raz i czekasz aż wróg podejdzie bliżej, wtedy miecze same lecą w stronę wroga, bardzo szybko, co zdecydowanie utrudnia uniki. Zaklęcie występuje w paru rodzajach, osobiście lubię dwa z nich. Karyjska Falanga przywoła znacznie więcej mieczy niż alternatywne wersje, ale jednocześnie każdy z nich zadaje mniejsze obrażenia. Ważne jest jednak to, że obrażenia postury się nie zmieniają, co oznacza, że za pomocą falangi zadasz znacznie więcej obrażeń posturze wroga.

Gdzie zdobyć Karyjską Falangę? – Wieża Seluvisa, kupisz u samego Seluvisa. Lokacja na jeziorze Liurnia, na samej północy.

Comet Azur / Kometa Azura w Elden Ring

Czar ostateczny, alfa i omega palety zaklęć każdego szanującego się maga, zadaje obrażenia ostateczne i potrafi z pomocą mikstury na nieskończone rzucanie zaklęć w chwilę pokonać nawet najpotężniejszego bossa. Wysyła olbrzymie kamehameha w stronę wroga do momentu, kiedy skończy się Tobie mana. A jak masz ją nieskończoną, to rzucasz je bez przerwy. W sieci znajdziesz filmiki, gdzie ludzie za pomocą tego czaru zabijają w chwilę potężnych bossów. Jednym słowem, jak kogoś zgarniesz w kleszcze, to zdmuchniesz go w chwilę. Niestety wymaga olbrzymiej inteligencji (60 punktów), więc albo będziesz musiał czekać do zaawansowanego endgame, albo dawać wszystko w inteligencję.

Gdzie zdobyć Kometę Azura? – Otrzymasz od czarodzieja Azura, który siedzi sobie i czeka niewiadomo na co. Wróć do niego po zakończeniu zadań dla Sellen, to otrzymasz także pancerz.

Gavel of Haima / Młotek Haimy

Kolejne zaklęcie służące do przewracania wrogów. Zadaje także solidne obrażenia i korzysta z niego parę wrogich potworków, czym doprowadzają graczy do furii. Przywołuje wielki młot, który zadaje olbrzymie obrażenia posturze przeciwnika. Możemy łączyć w ciągi ataków oraz kosztuje staminę (oprócz many) do rzucania. Jeżeli jesteś magiem w ciężkim pancerzu, tak jak ja, to polubisz ten czar.

Gdzie znaleźć Młotek Haimy? – W tym samym miejscu co działo Haimy

Loretta’s Greatbow / Wielki Łuk Loretty w Elden Ring

Fantastyczny i jeden z najbardziej ulubionych przeze mnie czarów dystansowych. Istnieje jego ulepszona wersja, którą znajdziemy w dalszej części gry, ale ta edycja jest i tak dobrym zaklęciem łączącym duże obrażenia oraz umiarkowany koszt many. Do tego możemy go ładować dalej zwiększając obrażenia. Strzał jest lekko kierowany, więc ciężko chybić i do tego ma duży zasięg. Jeżeli grasz czymś na wzór magicznego wojownika jak ja, to jest to twoje obowiązkowe zaklęcie.

Gdzie znaleźć Wielki Łuk Loretty? – wypadnie z ostatniego bossa (Rycerz Loretty) w Karyjskiej Posiadłości

Rennala’s Full Moon / Pełny Księżyc Rennali

Zaklęcie występuje w dwóch wersjach, tą edycję otrzymasz wyciągając esencje z duszy zdobytej po pokonaniu Rennali (drugie podczas robienia zadań dla Ranni). Oba wymagają olbrzymiej inteligencji (68 – 70) i oba są w stanie jednym lub dwoma strzałami pokonać najtwardszego wroga. Oprócz tego zasysa wrogie zaklęcia, co sprawia, że jest czymś w rodzaju tarczy. Ah i zaklęcie rzuca na wrogów klątwę, które zmniejsza obronę wrogów na magię o 10%.

Gdzie znaleźć Pełny Księżyc Rennali? – zdobędziesz go ekstraktując esencje Rennali po jej pokonaniu przy okrągłym stole.

Greatblade Phalanx / Falanga wielkiego ostrza

Druga edycja Falangi, której używam regularnie. Ta w przeciwieństwie do karyjskiej falangi przywołuje tylko trzy miecze, jednak są to naprawdę wielkie miecze, więc zadają i znacznie większe obrażenia. Są także w stanie wytrącić najtwardszego wroga z równowagi. Zadają większe obrażenia posturze, pomimo tego, że mieczy jest mniej.

Gdzie odnaleźć Falangę Wielkiego Miecza? – Kukułcze wieczne więzienie i tutejszy rezydent dropi te zaklęcie 🙂

Magic Glintblade / Magiczne błyskoostrze w Elden Ring

Sprytny czar dystansowy, który przywołuje standardowy magiczny pocisk, ale ten jest wystrzeliwany po chwili. Daje to ciekawe możliwości na PvP, ale także i zwykłe potworki nie do końca radzą sobie z unikaniem tego zaklęcia. Zadaje dosyć średnie obrażenia i ma niskie wymagania, jednak daje pewną frajdę przy używaniu, zwłaszcza, jeżeli chcesz zaklęciami i niskim kosztem pokonywać słabszych przeciwników.

Gdzie odnaleźć Magiczne błyskoostrze? – Kupisz o Pana Żółwia Papieża 🙂

Przypominamy, że streamujemy Elden Ring na Twitch 🙂 Wpadnij do nas!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Niepożądani Goście - recenzja - chcesz sprawdzić jaki z Ciebie detektyw?
Następny Creators Of The First Dawn - pierwsze wrażenia - szachy w wykonaniu bogów