Na wspieram.to trwa właśnie kampania dotyczącej gry Triang Wars. Akcja dzieje się w trakcie drugiej wojny światowej i w grze wcielamy się w siły jednej z walczących frakcji.

Triang Wars to gra planszowa dla 2 – 8 graczy, czas gry wynosi od 30 do 75 minut i jest przeznaczona dla graczy od 14 roku życia. Producentem gry jest wydawnictwo Duck’s Games, której to gra Triang Wars jest tak naprawdę debiutem na rynku. Gra posiada dwa tryby rozgrywki, gdzie w jednym jako szeregowy żołnierz walczymy o przetrwanie i zwycięstwo, a drugiej kierujemy naszymi wojskami jako generał zza bezpiecznego (czy aby na pewno?) stołka w sztabie.

Gra wpadła mi w oko głównie swoim wykonaniem. Otóż za jednostki odpowiadają tutaj trójkąty z magnesami które służą do oznaczania sytuacji na polu bitwy przedstawionym za pomocą planszy z metalową powierzchnią. Dzięki temu magnesy są stabilnie przyczepione do planszy co nie powoduje że jednostki przesuwają się na polu bitwy.

Graliśmy już we wczesny prototyp i w tej zapowiedzi znajdziecie także parę moich spostrzeżeń, porównań oraz opinii. Pamiętajcie też, że gra jest obecnie znacznie bardziej rozbudowana niż w prototypie który otrzymaliśmy. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie kampanii – Triang Wars na wspieram.to.

W Triang Wars wygrywa się na trzy sposoby. Po pierwsze, mamy tutaj target control, czyli mechanikę polegającą na przejęciu trzech punktów krytycznych na mapie. Drugim sposobem, jest znany z np. Neuroshima Hex, najazd na sztab (kwaterę główną wroga). Zrównanie jej z ziemią gwarantuje nam zwycięstwo. I wreszcie ostatnim sposobem na wygraną jest zdobycie 480 punktów, które zdobywamy za zwycięstwa w walce oraz obronie, a także przejmowanie punktów oraz inne działania na mapie. Dzięki temu Triang Wars posiada bardzo wysoką regrywalność: różne frakcje oraz podejście do taktyki powodują że każda rozgrywka to nowe doświadczenie, a odbyte wcześniej wojny rozwijają nasze umiejętności.

Znowu, podobnie jak w Neuroshima Hex, gra jest bardzo łatwa do nauczenia, ale mniej od niej losowa i jednocześnie dająca duże pole do nauki i rozwoju, dzięki czemu gra lubi weteranów oraz osoby które już tą pozycję znają. Gra ma potężne tło historyczne i widać tutaj duże nawiązanie do potężnych i trudnych gier wojennych. Na całe szczęście, Triang Wars jest znacznie prostszy. To gra będąca czymś pomiędzy grą wojenną, a grą planszową. Dzięki temu trafi idealnie w gust fanów gier planszowych, które lubią temat Drugiej Wojny Światowej i jednocześnie uważają że gry wojenne są za trudne lub nie mają znajomych do zabawy w gry wojenne (gdyż uważają że są one za trudne).

Myślę że Triang Wars to gra którą powinniście się zainteresować, zwłaszcza jeżeli nie straszna wam jest negatywna interakcja oraz lubicie wojenne klimaty. W takim przypadku gra idealnie powinna się sprawdzić.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Najlepsze gry w rozdzielczości 4K!
Następny Nier: Automata Game of the YoRHa Edition - Recenzja - Lepiej późno, niż wcale!