Co sprawia, że dzieci tak lubią “Psi patrol”?


Od dzieciństwa jesteśmy przyzwyczajeni do bajek telewizyjnych. Zmieniły się one bardzo na przestrzeni lat. Kiedyś cieszyły zwykłe kreskówki, które powstały w pracowni jako odręczne prace. Dziś mamy bajki cyfrowe, komputerowe, gdzie jest mnóstwo efektów, których kiedyś w ogóle nie było, i o których nikomu się nie śniło. Niegdyś nie istniało także coś takiego, jak bonus za rejestrację bez depozytu 2021 pl, który jest dostępny dla każdego gracza online zdecydowanego na tego typu rozrywkę. Wracając do tematu bajek, przyjrzyjmy się jednej z nich i dowiedzmy, w czym tkwi popularność “Psiego patrolu”?

Ulubione pieski milionów dzieci

Psy, a już z pewnością szczeniaki, są pozytywnie kojarzone przez większą liczbę osób. Szczególnie dzieci szybko potrafią zawierać przyjaźnie ze zwierzętami, bawić się z nimi do upadłego. Przyjacielskie postaci piesków z “Psiego patrolu” są uśmiechnięte, zadowolone i zawsze chętne do pomocy. Poza tym mają ciekawy sprzęt jak pojazdy i inne gadżety, do których dzieci nie mają na co dzień dostępu. W każdym odcinku, a serii jest naprawdę sporo, pieski i ich opiekun Ryder przeżywają rozmaite przygody. Akcja toczy się przyjemnym tempem i nawet w obliczu jakiegoś zagrożenia, jest prowadzona spokojnie. Dzieci przeżywają przygody ze swoimi bohaterami i wczuwają się w sytuację osób, które potrzebują pomocy. Jednak zawsze znajdzie się rozwiązanie, gdyż jak mawia Ryder: “Nie ma takiego problemu, którego nie rozwiążemy”. To pokazuje dzieciom, aby nie poddawać się, szukać rozwiązania na swoją miarę i miarę kłopotu, a gdy sobie nie radzisz, to prosisz o pomoc innych. Pieski w bajce potrafią wiele zdziałać, mają swoje pojazdy, smakołyki i mówią uroczymi głosami. Są one naprawdę koleżeńskie i uczynne, lubią wszystkich i każdemu dają szansę. To dość mocne przesłanie w świecie, gdzie dzieci od małego są wystawiane na ocenę, krytykę czy wykluczenie ze względu na swoją odmienność. Psi patrol” jest miły dla każdego i cieszy się z sukcesów innych.

W grupie raźniej

Bohaterami bajki jest 6 piesków różnej rasy, które mieszkają ze swym opiekunem w bazie. Każdy z nich ma swoje miejsce do spania, swoją miskę w danym kolorze. Ich dni wypełnione są zabawą, ćwiczeniem umiejętności potrzebnych im w akcjach ratunkowych. Bawiąc się razem na łące przed bazą, wykorzystują swoje naturalne predyspozycje. Tak jak prawdziwe psy, dobrze czują się w większej sforze, gdzie każdy jest ważny, przynależy do grupy. Każdy z piesków jest inny, ma odmienny charakter, upodobania, a pozostałe osobniki w pełni to rozumieją i akceptują. Mogą one liczyć na swoje wsparcie w trudnych momentach, szczególnie kiedy brak im wiary w siebie i wątpią, czy podołają jakiemuś działaniu. Najbardziej niesfornym pieskiem, który często jest zwyczajnie niezdarny, potyka się, jest dalmatyńczyk Marshall. Niemal w każdym odcinku zdarza mu się przewrócić i wpaść na swoich psich przyjaciół, którzy nie denerwują się z tego powodu, a zamiast tego traktują to, jak okazję do śmiechu i żartów. Pieski pomagają innym, ale i sobie nawzajem, pokazują, jak to jest być w grupie oraz i ile można razem zdziałać. Ich przyjaźń jest pełna szacunku i uważności na potrzeby drugiej strony. To akurat dobre lekcje dla najmłodszych, którzy często nie wiedzą, jak się zachować.

Popularne zawody

Pieski są beztroskie, jednak w chwili alarmu szybko mobilizują swą gotowość do pomocy i stawienia się do służby. Prezentują one zadania, czynności, które na co dzień wykonywane są przez określone zawody. Jest tutaj Chase – policjant, Marshall – strażak i ratownik, Rubble – budowlaniec, Rocky – specjalista od recyklingu i surowców wtórnych, Sky – pilotka, Zuma – ratownik wodny. Ich akcje są sprawne i nastawione na działanie, jak w przypadku tych zawodów, ale i samych psów. Potrzeba bycia potrzebnym i ważnym dla innych jest również bliska dzieciom, które wszystkiego uczą się od zewnętrznego świata, dorosłych.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Gry planszowe kryminalne - zbrodnie, występki i śledztwa w planszówkach
Następny Wiedźmia Skała - Recenzja