League of Legends, Counter-Strike, Quake czy Warcraft to gry, które wywołują w świecie graczy wiele emocji. Rozgrywki sieciowe przybrały postać nowej dziedziny sportu i dziś traktuje się je często na równi z innymi dyscyplinami. Przygotowania do zawodów, treningi oraz presja, jaką wywierają fani, są takie same, jak w przypadku tradycyjnego sportu.
Turnieje dostępne dla każdego
W Polsce szacuje się, że na chwilę obecną jest ok. 1,5 mln graczy. Oczywiście liczba ta jest mniejsza niż w innych krajach, ale nie zmienia to faktu, że spory odsetek internautów interesuje się e-sportem. Wymusza to na operatorach i dostawcach pakietów telewizji dostosowanie się do oczekiwań wszystkich odbiorców, wśród których spora część to właśnie gracze. Dlaczego rozgrywki elektroniczne wzbudzają tyle emocji? Wpływ na taki stan rzeczy ma na pewno popularność gier komputerowych (League of Legends, Warcraft czy Counter-Strike), a przede wszystkim rozgrywek sieciowych. Możliwość rywalizowania z innymi graczami online przyciąga każdego dnia przed komputery czy konsole miliony osób. Potencjał rynku dostrzegli też przedsiębiorcy i inwestorzy, którzy przyczynili się do założenia profesjonalnych lig, do których należą najlepsi gracze z całego świata. Coraz większa liczba zespołów pozwoliła na wzrost znaczenia turniejów, które z czasem starały się nawet wykreować na odpowiednik igrzysk olimpijskich. To, co przyciąga graczy do elektronicznych zmagań to z pewnością także spore sumy pieniędzy, które można wygrać na zawodach i które każdorazowo zgarniają najlepsi e-sportowcy.
Gdzie oglądać zawody e-sportowe?
Turnieje, a także inne rozgrywki elektroniczne dostępne są poprzez streamingi online (do ich oglądania z pewnością przyda się szybki internet, taki jak https://telewizjaswiatlowodowa.pl/internet-swiatlowodowy) – to w sieci na bieżąco można oglądać zmagania najlepszych zawodników e-sportowych. Wiele platform (np. takich jak YouTube) udostępnia bezpośrednie oglądanie rozgrywek. Jednak dla miłośników tradycyjnych rozwiązań idealną propozycją może okazać się ramówka Polsat Games. Skierowana jest ona do fanów gier komputerowych, a także e-sportu. Poza transmisjami z turniejów elektronicznych na tym kanale pojawiają się recenzje gier, sprzętu oraz talk-show’s z twórcami gier. Co więcej, Polsat Games pokazuje też programy rozrywkowe, anime i te skierowane do najmłodszych widzów, łączące naukę z wykorzystaniem interaktywnego medium. Co więcej, stacja postanowiła zainwestować w e-sport coraz więcej swoich zasobów, a to z kolei przełożyło się na wygranie przetargu na transmisję najważniejszej ligi LoLa w Europie, czyli LEC (League of Legends European Championship). Poza wspomnianymi zawodami, na Polsat Games zobaczyć można też Ultraligę (obecnie jest ona ligą regionalną, która będzie zapewniać kwalifikację do ligi nr 2 w Europie, czyli European Masters).
Fenomen e-sportu
Rozgrywki sieciowe pomiędzy graczami zapewniają nie tylko emocje towarzyszące odbiorcom w trakcie rywalizacji ich ulubionych zawodników, ale także dają możliwość podpatrzenia najlepszych podczas „pracy”. E-turnieje ściągają nie tylko rzesze fanów na samo wydarzenie, ale również przed komputery czy telewizory. To właśnie z tego powodu w Polsce telewizyjne kanały e-sportowe mogą cieszyć się takim zainteresowaniem, pomimo możliwości oglądania rozgrywek online.
Brak komentarzy