Łupieżcy Rigor Mortis – Recenzja Gry – Słodkie kotki


Podsumowanie

Łupieżcy Rigor Mortis to gra karciana, świetnie nadająca się imprezy, różnego rodzaju spotkania ze znajomymi, oraz sprawdzająca się jako przerywnik między czymś cięższym.
Przyjemność z rozgrywki. 70%
Interakcja 80%
Regrywalność 70%
Wykonanie 90%
Cena 70%
Pros
- negatywna interakcja w najczystszej postaci
- bardzo dobre wykonanie gry
- KOTY 🙂
- proste zasady
Cons
- słabiej gra się w duecie

Witajcie 🙂 całe szczęście za oknem ciepłe lato, a ja przygotowałam dla Was coś do poczytania na sobotę. Mianowicie dzisiaj przyszedł czas na recenzję gry Łupieżcy Rigor Mortis, która w polskiej wersji została wydana przez wydawnictwo Black Monk Games. Gwiazdami gry są kociaki, może i pełne pluszu z uroczymi mordkami, ale za tym futerkiem, kryje się coś o wiele gorszego. Prawda, że to idealna propozycja na lekturę w sobotni wieczór? Przytul więc kota do serca i czytaj  🙂

Łupieżcy Rigor Mortis to gra karciana, świetnie nadająca się imprezy, różnego rodzaju spotkania ze znajomymi, oraz sprawdzająca się jako przerywnik między czymś cięższym. Gra przede wszystkim zawiera bardzo dużo kotów, które są dosłownie wszędzie, ale żeby nie było to znajdą się i myszki, na których koty położą swoje puchate łapki. Ogólnie zadaniem każdego z graczy jest stworzenie silnych bohaterów, którzy pomogą im zebrać jak najwięcej skarbów i skutecznie popsuć szyki przeciwnikowi. Gra jest przeznaczona dla od dwóch do sześciu graczy (na dwoje gra się bardzo fajnie), minimalny wiek to osiem lat, a czas rozgrywki wynosi około 20 minut, czyli jak znalazł dla osób nie przepadających za długimi partiami.

Założenia gry Łupieżcy Rigor Mortis

Jak już wspominałam wcześniej w grze chodzi o to, by spróbować zdobyć jak najwięcej złota, i uniemożliwić to przeciwnikowi. Żeby to zrobić trzeba pozbyć się wszelkich skrupułów i dokopać przeciwnikowi. Gra jest po brzegi wypełniona negatywną interakcją, więc nie nadaje się dla osób, które po przeszkodzeniu oponentowi, mają wyrzuty sumienia. Ona ma naprawdę bardzo dużo wredu w sobie, i Adrianowi to się bardzo, bardzo podoba. Jeśli zaś chodzi o zasady to te są bardzo proste i intuicyjne. Z ich zrozumieniem świetnie poradzą sobie i Ci zaawansowani, i laicy wśród planszówek. Instrukcji nie trzeba długo studiować, jest krótka i dość łatwo się ją czyta.

Podczas rozgrywki gracze mogą wykonać następujące czynności:

  • Pierwsza rekrutacja – albo rekrutujemy bohatera, albo dobieramy kartę na rękę.
  • Akcje – aktywujemy koty, szukamy skarbów, bądź też atakujemy bohatera przeciwnika.
  • Druga rekrutacja – albo rekrutuje bohatera albo dobieramy kartę na rękę.
  • Poświęcenie – odrzucamy nadprogramowych łupieżców.

Gra się kończy gdy w przypadku rozgrywki dwuosobowej ktoś z graczy zbierze 15 monet. W zależności od liczby graczy te wytyczne są trochę inne.

Interakcja

Łupieżcy są niepozorną grą, ale naszpikowaną do bólu negatywną interakcją. To zdecydowanie dodaje smaczku tej grze, i spodoba się wielbicielom pokładania kłód pod nóg innym graczom. Nie sprawdzi się natomiast w przypadku ludzi, którzy po zrobieniu czegoś złośliwego (nawet w grze) mają z tego powodu wyrzuty sumienia. W każdym razie nam to się bardzo podoba.


YouTube player


Wykonanie

Gra jest bardzo solidnie wykonana. Pudełko ma przyjemne dla oka grafiki, lekko matową fakturę i jest bardzo solidne. Ma niewielkie rozmiary, bez żadnego problemu zmieści się do większej kieszeni, czy też plecaka by zabrać grę w podróż. W środku znajduje się również niewielka instrukcja, w formie książeczki, utrzymana w takiej samej stylistyce co opakowanie. Karty, które znajdziemy w pudełku są świetne, mają ciekawe humorystyczne grafiki i będą trochę bardziej odporne na ścieranie podczas grania. Oprócz tego znajdziemy kostki, które w sumie niczym szczególnym się nie wyróżniają a także żetony wykonane z grubej tektury.

Regrywalność

Regrywalność w przypadku gry Łupieżcy jest w porządku. Gra jest losowa, nigdy do końca nie wiemy co się zdarzy podczas rozgrywki, absolutnie nie nudzi graczy, sprawdza się na domówkach i bardzo dobrze się skaluje praktycznie na każdą liczbę graczy. Gra ma niski próg wejścia, więc jeśli chcecie kogoś zarazić hobby to ta gra się sprawdzi. Sprawdzi się również na imprezach, ponieważ nie wymaga długiego tłumaczenie zasad. Jednym słowem gra jest regrywalna ale najlepiej zdaje egzamin podczas okazyjnego grania w gronie najlepszych znajomych.

Cena

Koszt Łupieżców to około 70 złotych. Osobiście uważam, że cena mogłaby być trochę mniejsza, ale to moje osobiste zdanie. Nie mniej jednak wykonanie jest bardzo dobre i to co otrzymujemy w pudełku również. Grę z powodzeniem można kupić bliskiej osobie na prezent, zwłaszcza jeśli lubi kociaki.

Podsumowanie

Łupieżcy to bardzo przyjemna i humorystyczna gra karciana z kociakami w roli głównej. Gra jest przeznaczona dla od dwóch do sześciu graczy, i bardzo dobrze gra się zarówno we dwójkę jak i w większym gronie osób. Podczas rozgrywki, która jest krótka prym wiedzie negatywna interakcja w najprawdziwszej odsłonie. Z pewnością spodoba się jej fanom. Gra świetnie sprawdzi się na imprezie ze względu na humor jakim została obdarzona i proste zasady, a także jako przerywnik między cięższymi tytułami. Bardzo polecam grę praktycznie każdemu!

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Obsada serialu Wiedźmin Netflix - Poznajmy kobiety Wiedźmina
Następny Assassin's Creed Odyssey - Kilka porad na dobry początek.