Walentynkowe gry planszowe dla dorosłych [18+]


Szukacie nietypowej rozrywki na Walentynki? Sprawdźcie w jakie gry planszowe dla dorosłych zagrać z partnerem lub partnerką!

Walentynki to obchodzone przez wiele osób święto zakochanych. które zbliża się wielkimi krokami. W dzisiejszym poradniku prezentowym przychodzimy z propozycją raczej pomijanej kategorii gier planszowych – wersji dla dorosłych par, które poszukują pikantnej (bardziej lub mniej) rozrywki. Te gry nie są wyłącznie przeznaczone na 14 lutego – możecie wykorzystać je na randkach, rocznicach lub nawet w wolny wieczór.

UWAGA! Gry przeznaczone są dla osób dorosłych.

Gra w Relacje. Związek + dodatki

gry planszowe dla dorosłych

Gra w Relacje to fajna podstawa rozwoju związku. Wiadomo przecież, że rozmowa to budulec każdej wartościowej relacji i nie można obejść się bez szczerej wymiany zdań. Gra składa się z talii kart, na których znajdziecie serię pytań lub zadań w sześciu różnych kategoriach. Dzięki niej będziecie mogli wzajemnie dyskutować o swoich odczuciach, ale także będziecie musieli uważnie słuchać swojej drugiej połówki. Całość współtworzona jest we współpracy z terapeutami i na pewno pomoże przy komunikacji partnerów.

rozmawiaj.MY ZWIĄZKI.

gry planszowe dla dorosłych

Rozmawiaj.My Związki to gra w podobnym stylu, co wyżej, jednak od innego wydawnictwa. Także wspomaga wzajemną komunikację i pogłębianie relacji. W pudełku znajdziecie pięćdziesiąt kart z pytaniami oraz kilka kół ratunkowych. Niezależnie czy dopiero zaczynacie się spotykać, czy jesteście ze sobą od jakiegoś czasu – ta gra przeznaczona jest dla każdej pary, która chce zgłębiać swoją relację.

Oh Yes! Gra dla par

gry planszowe dla dorosłych

Dla tych, którzy lubią karcianki, ale wolą przejść do czynów proponuję Oh Yes! Gra stworzona została z myślą o osobach, które lubią odstępstwa od schematu i zabawę w nietypowych miejscach (ale nie dyskryminuje też starych, dobrych łóżek). Na czym polega „rozgrywka”? Uczestnicy losują cztery karty z następujących kategorii: Jak? Czym? Gdzie? i Gadżet!, następnie układają sobie w głowie to, co właśnie wyciągnęli z talii i… przechodzą do działania. Ilość kart gwarantuje ponad 30.000 różnego rodzaju, niepowtarzalnych się kombinacji.

Zmysłowa wieża

gry planszowe dla dorosłych

Zmysłowa wieża to ciekawsza wersja Jengi. Idea gry jest taka sama jak w przypadku wersji klasycznej – gracze wyciągają ostrożnie klocki, uważając przy tym, aby nie przewrócić wieży. Na klockach Zmysłowej Wieży zapisane są zadania, które należy wykonać w czasie rozgrywki, np. wymiana części garderoby. Jeśli nie uda się ich spełnić, pije się shota. A kiedy wieża całkowicie upadnie, przegrany ma do wykonania ustalone wcześniej zadanie. Przy tej grze można się rozluźnić.

Protip dla osób lubiących DIY: jeśli macie Jengę, w którą już nie gracie, możecie przerobić ją na swoją wersję Zmysłowej wieży, personalizując ją pod Waszym kątem.

Zakochanie. Gra dla dwojga

Zakochanie to najbardziej przypominająca planszówkę gra z tej listy. W pudełku znajdziecie kość, karty pytań, karty prezentów i wyzwań. Dzielicie na stole karty „dla niej” i „dla niego”, rozdzielacie je pomiędzy kategorie (np. seks, miłość, namiętność) i przechodzicie do rozgrywki. Waszym zadaniem będzie zdobycie kombinacji serduszek widniejących na trzymanej karcie – robi się to poprzez poprawną odpowiedź na pytanie lub też wykonanie zadania. Przegrany ma spełnić wybrany warunek ze zwycięskiej karty, więc w zasadzie wygrywa każdy 😉

rozmawiaj.MY INTYMNIE.

gry planszowe dla dorosłych

Kolejna wersja gry rozmawiaj.MY, skupiona bardziej na intymnych strefach związku. Gra pomoże w dyskusji partnerów odnośnie ich seksualności, pozwoli pogłębić wiedzę na temat swoich upodobań i fantazji. Niezależnie, czy jesteście na pierwszej rance, czy jesteście parą od wielu lat – dzięki tej grze zawsze możecie się więcej czegoś o sobie  dowiedzieć.

Gierki małżeńskie

Wersja nieco luźniejsza i weselsza, dla osób z poczuciem humoru.  Gierki małżeńskie to taki test wiedzy dla par, można grać we dwoje, albo dodać jeszcze kilkoro graczy i wystawić swoje relację na próbę. Partnerzy będą musieli odpowiadać na pytania odnośnie swojej drugiej połówki. Graczy czekają zadania typu kalambury, test zgodności, pytania otwarte czy skojarzenia. Poprawne odpowiedzi dają punkty, które mogą zdecydować o wygranej.

Arkana miłości – talie do wyboru zależnie od preferencji

gry planszowe dla dorosłych

Gra, która u innych wywołuje salwy śmiechu, u innych wypieki na twarzy – przedstawiam Arkana miłości. Różnorakie wersje tej gry możecie dobierać zależnie od preferencji, są dostępne edycje romantyczne, namiętne, pikantna i  deluxe, łącząca trzy pozostałe. Na czym polega? To pozycja typowo erotyczna, skupiona na wykonywaniu zadań i różnorakich wyzwań. Podczas rozgrywki gracze wykładają kolejno karty, z czego każda kategoria oznacza coś innego. Po zagraniu specjalnej karty, Arkan Miłości, zabawa może przenieść się na inną płaszczyznę.

 

Udanego randkowania! 😉

PS 1, Pamiętajcie, że nie trzeba specjalnego święta, żeby powiedzieć „Kocham Cię” <3

PS 2. Zobaczcie też nasze pozostałe PORADNIKI PREZENTOWE – na każdą okazję.

Poprzednio Apex Legends i Battlefield Mobile są zamykane
Następny BLEACH z dniem 1 lutego zawitał na platformie Disney+ !