Uwielbiam modularne inserty. Pomagają w sprzątaniu, rozkładaniu gry no i w samej rozgrywce. Taki właśnie jest insert do Barrage od reDrewno. Komponenty w dużych grach takie jak właśnie Barrage aż proszą się o ich segregowanie, a dobra drewniana wkładka zna się na tym najlepiej.

Budowa i pojemność

Składanie tego cacka nie zajęło mi zbyt wiele czasu, może około 40 minut. Duża ilość pojemników odrobinę rozdyma czas konstrukcji, ale wszystkie są łatwe w budowie i sensownie rozmieszczone na płytach do wyciśnięcia. Właśnie, płyty – podczas wyciskania elementów miałem sporo zadziorów i drobnych nadłamań. Nie wpływają one na sam wygląd insertu, bo miały miejsce w lokacjach i tak pokrywanych klejem i przylegających do pozostałych powierzchni, ale zdziwiła mnie ich ilość. To nie mój pierwszy insert od reDrewno i w poprzednich składach nie miałem takiego zachowania materiału. Dla ścisłości powiem, że producent zaleca wycinanie komponentów nożykiem, to mi się zawsze śpieszy i paluchami pcham.

Insert jest przygotowany na grę podstawową wraz z dodatkiem. Ja przepakowuję tylko podstawkę, więc moje wypowiedzi odniosą się do funkcjonowania tylko z nią.

Omówienie elementów

Pojemniki na komponenty graczy – 5 pojemniczków na drewniane komponenty, czyli elektrownie, tamy, rury i ludki wraz ze znacznikami. Poza główną komorą na drewno, posiada też przedziałek na startowe kafelki technologii. Cztery pudełka wykorzystane w podstawce, piąte przy dodatku. Funkcja organizacyjna i przyśpieszająca rozkładanie gry.

Korytko na monety – standardowe jak na reDrewno korytko na monety. 3 przedziałki na nominały 1, 3 i 5. Jak najbardziej spełnia funkcję w samej rozgrywce plus organizuje komponenty. Brakuje mi tutaj plastikowej pokrywki, jak w niedawno opisywanym insercie do 7 Cudów Świata Pojedynek.

Korytko na koparki, betoniarki i wodę – jak wyżej, ale na te dziwaczne drewienka co udają koparki i betoniarki. Z wielkim powodzeniem można używać go w samej grze. Baaaardzo pomaga. Jednak, znów, brakuje mi plastikowej pokrywki. Elementy na nich lądujące mają dziurki wypychowe i bez kafli z dodatku, drewienka latają. Oczywiście problem ten naprawia samo posiadanie dodatku.

Pojemnik na technologie i kontrakty – długi pojemnik z wieloma przedziałkami odpowiedzialny za rozsądne magazynowanie kafli kontraktów; kafelki technologii można dociągać, kiedy są potrzebne w danej rundzie. Sama konstrukcja jest prosta, ale czasochłonna. Funkcja raczej organizacyjna, ale jeśli masz to w pobliżu, szybko możesz wyłożyć nowe technologie i schować stare.

Pojemnik na kafle wody, neutralnych tam oraz plansze specjalistów – pojemnik odpowiedzialny właściwie za przygotowanie gry. Prosty skład, przydatny tylko na początku. Wszystko mieści się elegancko i jest miejsce na dodatek. Funkcja organizacyjna.

Pojemnik na kafle automy i pomocy graczy – pudełeczko proste w konstrukcji i przydatne tylko w składowaniu gry, no chyba że automa to twój ulubiony przeciwnik. Mieści sporo kartonu i odrobinę pomaga w przygotowaniu gry.

Pojemnik na koła produkcji, cele i neutralne tamy – trzyma koła coby nie krążyły bez celu. Organizuje cele coby w koło nie latały. Plus posiada komorę na neutralne tamy, ale one wchodzą tylko jeśli ułożysz je dokładnie jak na obrazku 😊 Funkcja czysto organizacyjna.

Tacka na plansze graczy i inne duże komponenty – zwana inaczej planszą dociskową, wkładana jest nad planszą gry oraz planszą wyboru akcji. Funkcja dziwaczna, bo niby organizuje, ale tylko wielkie elementy. Wydaje mi się, że była potrzebna do dociśnięcia poniższych warstw, aby nie latały.

Podsumowanie

Barrage świetnie śmiga z korytkami na surowce, a pozostałe pojemniki zacnie pomagają w rozstawieniu gry i jej sprzątnięciu. Niestety testy przewrotowe wskazują na wypadanie elementów w transporcie i składowaniu pionowym – pamiętajcie, nie posiadam dodatku. Insert od reDrewno do Barrage jest funkcjonalny, prosty w budowie, ale tylko do składu poziomego przy samej podstawce. Jeśli interesuje cię szybsze przygotowanie gry i płynniejsze korzystanie z zasobów, to coś dla ciebie.

A tutaj mały bonus – pakowanie insertu na krótkim filmiku

YouTube player

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Falcon i Zimowy Żołnierz - recenzja - nowy Kapitan Ameryka wkracza do akcji!
Następny Conqueror's Blade - Poradnik broni - Która broń jest najlepsza?