Witajcie! Dzisiejszy wpis jest dedykowany głównie dla szczęśliwych rodziców małych pociech. Wpadłam na pomysł zrobienia rankingu gier planszowych dla czterolatków, a takowych jest kilka na rynku, więc mam nadzieję, że taki wpis będzie stanowił dla Was inspirację w co zagrać z małym dzieciaczkiem tak by nie zanudzić rodzica. Nawet my gramy w takie gry dla najmłodszych i większość z nich była naprawdę świetnie skonstruowana, w taki sposób by pamiętać o potrzebach dzieci i dorosłych.
Zaczynamy! Zaraz się przekonacie jaka gra planszowa dla czterolatka wydaje się najlepsza:)
1. Park Dinozaurów
Tak, tak my też gramy w gry dla trochę młodszych planszówkowiczów. Park Dinozaurów został przez nas przetestowany i śmiało mogę powiedzieć, że rodzicom się spodoba. Gra jest od wydawnictwa Egmont Polska, i jest odpowiednia dla dzieciaczków w wieku już od 3 lat. Park Dinozaurów to gra kooperacyjna, więc nie powinna zniechęcić dzieci do dalszych zmagań, ponieważ wygrywa się albo przegrywa całą rodziną. Gra ma bardzo proste zasady, i łączy kooperację z elementami memory, a także ma dwa dostępne progi trudności, które można dostosować odpowiednio do wieku gracza.
2. Kotek Psotek
Kolejną grą jest tytuł o wdzięcznej nazwie Kotek Psotek, również od wydawnictwa Egmont, ponieważ to głównie te wydawnictwo tworzy pozycje przyjazne najmłodszym. Kotek Psotek to kolorowa gra planszowa, która skutecznie przyciąga wzrok najmłodszych oraz ich rodziców. Gra również jest kooperacyjna, uczy więc dzieci współpracy oraz radzenia sobie z emocjami. Dzięki temu rodzice mogą pomagać swoim pociechom i nie muszą oddawać im zwycięstwa. Plansza do gry jest sprytnie umieszczona na spodzie opakowania, więc rozkładanie gry nie zajmuje wiele czasu. Całość kosztuje około 50 złotych.
3. Dzielne myszki
Był kotek to teraz przyszła pora na myszki. Następną pozycją jest gra planszowa dla dzieci od 4 roku życia, o nazwie Dzielne Myszki. Naszym celem będzie ucieczka od kota, który będzie próbował złapać myszki. Zróbcie tak, żeby mu się nie udało tego dokonać. Dzielne myszki to idealna pozycja do grania z rodzicami. Starszych na pewno nie zanudzi a dzieciom da trochę cennych lekcji. Nauczy powoli samodzielnie oceniać ryzyko i walczyć z emocjami. Myszki mają w pudełku przyjazne i bezpieczne dla dzieci elementy, ekologiczne zresztą, co jest kolejną przesłanką do tego by kupić grę.
4. Mali detektywi
Jest i kolejna gra z serii RODZINKA WYGRYWA, również dla dzieciaczków od 3 roku życia, a górnej granicy wieku nie ma. Gra przeznaczona dla rodzin, cała rodzinka spokojnie się zmieści przy stole, ponieważ gra potrzebuje od 1 do aż ośmiu niezawodnych detektywów. Gra bardzo ciekawa, która łączy przygodę z różnymi technikami zapamiętywania. W tej grze również nie ma wszechobecnej rywalizacji, a za to jest współpraca, dzięki której dziecko czuje się znacznie bardziej bezpiecznie i łatwiej mu będzie złapać planszówkowego bakcyla, by potem grać z rodzicami w cięższe tytuły.
5. Ratuj króliczki
Na piątej pozycji uplasowała się gra Ratuj Króliczki, również od wydawnictwa Egmont. Gra przyjemna, szybka i kolorowa a to ma kluczowe znaczenie w przypadku maluchów. Dokładnie tak, jak sugeruje nam tytuł naszym zadaniem, jakże ważnym jest ratowanie króliczków przed deszczem. Cała rozgrywka trwa około 15 minut, więc dzieciaki nie powinny się zanudzić. Gra uczy najmłodszych liczyć i rozpoznawać kolory, zawiera bezpieczne elementy dużych rozmiarów, dzięki czemu gra staje się w oczach dzieci bardzo atrakcyjna. A co najważniejsze w grze dostępny jest wariant kooperacyjny, który przyda się zwłaszcza w przypadku tych najmłodszych dzieciaków, które nie opanowały jeszcze przegrywania. Oczywiście z biegiem czasu możemy pomału uczyć dziecka zdrowej rywalizacji.
6. Wyprawa do Babci
Szóste miejsce w naszym rankingu zajmuje gra koopracyjna dla najmłodszych, wyprawa do babci. To gra z niezwykle kolorowymi ilustracjami, w której nie występuje rywalizacja pod żadną postacią. Gra uczy najmłodszych rozwiązywania problemów, oraz kreatywności. Wspólnie dyskutują, i omawiają wszystkie możliwe rozwiązania. Dzieci nie zrażają do gier poprzez kooperację z rodzicami i rodzeństwem.
7. Kot Stefan
Lubicie koty? Bo ja bardzo 🙂 mam dla Was siódmą propozycję z kotem Stefanem w roli głównej. Kot Stefan to świetna propozycja dla najmłodszych graczy i ich rodziców. To gra dedykowana dla dzieci od 4 roku życia, i dla odmiany jest rywalizacyjna. Co kot robi w wolnym czasie, oprócz tego, że śpi? No właśnie, łapie myszki i pokazuje pazurki. Podczas rozgrywki jeden z graczy będzie kotem, reszta myszkami. Kot Stefan to gra, w której liczy się zręczność, więc uważajcie na kota. Gra uczy koncentracji, oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej. Grę uwielbiają dzieciaki, a humorystyczne grafiki cieszą oczy graczy.
8. Kolorowe Biedronki
Ósme miejsce na liście zajmuje trochę nietypowa gra, ponieważ złożona z magnesów, idealna dla najmłodszych stylistek i nie tylko. Kolorowe biedronki to gra kooperacyjna, która uczy współpracy, logicznego myślenia i planowania, a także doskonale wpływa na pamięć dzieciaczków. Gra została wyróżniona kilkoma nagrodami, co tylko potwierdza to, że jest wartościową pozycją dla młodszych graczy. Gra daje szansę zacieśnienia rodzinnych więzów, spędzenia razem czasu i wspólnej nauki poprzez naukę oraz nabywania pozytywnych wzorców.
9. Domino Kolory
Kolejną grą dla najmłodszych fanów planszówek jest tylko albo i aż Domino. Domino Kolory jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, chociaż dorośli też bez problemu mogą się bawić z pociechami. Gra zawiera 27 elementów obrazkowego domina, pociecha podczas grania z rodzicami, bądź też samemu jeśli ma ochotę, zaczyna uczyć się poprzez zabawę, oraz poznawać kolory. Rozwija się również spostrzegawczość małego gracza. Oczywiście wszystkie elementy gry posiadają specjalne atesty i są bezpieczne dla dzieci.
10. Imionki
Dziesiąte miejsce zajmuje gra planszowa od wydawnictwa Granna, która została wydana nie tak znowu dawno. Imionki, bo o niej mowa, to gra imprezowa dla najmłodszych graczy, bardzo humorystyczna i kolorowa. Skutecznie rozwijająca kreatywność. Imionki to bajeczne, małe stworki, które niestety zapomniały jak się nazywają i trzeba im pomóc stworzyć kreatywne i zabawne pseudonimy. Podołasz? Imionki mają bardzo proste zasady, które ułatwiają wprowadzanie dzieciaczków do rozgrywki. Idealnie sprawdzą się podczas rodzinnych wieczorów, czy też dziecięcych imprez, w postaci na przykład urodzin.
Brak komentarzy