Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was zapowiedź nowej gry planszowej, ponieważ dawno żadnych zapowiedzi nie było na blogu. Tym razem to wydawnictwo Imagine Realm wystartowało z kampanią swojej nowej gry. Wydawnictwo jest znane ze świetnej rodzinnej gry przygodowej Wyścig Odkrywców, jednak teraz będzie wydawana gra o trochę wyższym progu wejścia.
Przyszedł więc czas na zapowiedź gry strategicznej Strażnicy Xobos.
Strażnicy Xobos – najważniejsze informacje
Strażnicy Xobos to nowa gra planszowa, którą możemy skategoryzować jako grę strategiczną, bardziej zaawansowaną. Pieczę nad grą dzielnie sprawuje wydawnictwo Imagine Realm. Strażnicy Xobos są finansowani na polskiej platformie crowdfundingowej wspieram.to, a cała kampania gry wystartowała z kopyta dokładnie wczoraj. Cała kampania potrwa do 10 marca bieżącego roku, a wysyłka do wspierających będzie możliwa już w czerwcu.
Strażnicy Xobos, to gra, która z pewnością będzie generowała dużo emocji podczas rozgrywki. Fani planowania, taktycznego, strategicznego myślenia oraz wielbiciele dynamiki w grach planszowych z pewnością znajdą w niej coś odpowiedniego dla siebie.
Gra jest odpowiednia dla od dwóch do czterech graczy, cała rozgrywka potrwa ok. półtorej godziny, a minimalny wiek gracza wynosi 12 lat i w górę.
Podczas rozgrywki nadrzędnym zadaniem graczy będzie zdobycie jak największej ilości Kryształków Energii oraz jak najszybsze wybudowanie Reaktora.
Pierwszy pomysł na wykonanie gry narodził się w 2011 roku, czyli jakby nie patrzeć klarował się jeszcze przez wiele lat. Pewnie zastanawiacie się jak dokładnie się narodził, i co zainspirowała twórców do stworzenia tej gry oraz ogromnej pracy nad nią? Już spieszę z wyjaśnieniami. Pomysł na grę zaczął kiełkować, wtedy gry rządziły gry na PC, takie jak pewnie znany większości StarCraft oraz Red Alert. Przez te wszystkie lata, autorzy gry udoskonalali jej koncepcję, ciężko pracowali nad grą i jej mechaniką, oraz testowali, testowali i jeszcze raz testowali grę by sprostać oczekiwaniom wielu ludzi.
Co znajdziemy w pudełku?
- duża plansza główna do gry
- cztery plansze graczy
- cztery plansze gospodarcze
- cztery zasłonki dla graczy z zebranymi najważniejszymi informacjami
- szesnaście pionków strażników
- 36 kafelków technologii
- łącznie 164 różnych żetonów
- 131 drobnych, różnokolorowych kosteczek
- 70 transparentnych kryształków
Cele projektu
Pierwszym i zarazem najważniejszym cele projektu jest nazbieranie kwoty w wysokości 45 tysięcy, by możliwe było wydanie samej gry. W tym przypadku wiele zależy od wspierających grę. Ja uważam, że jak najbardziej warto wesprzeć wydawców choćby i drobną sumą, ponieważ jest to autorski projekt i zapowiada się naprawdę dobrze. Żeby narobić Wam smaku, powiem, że jedynie do 13 lutego trwa promocja, czyli tak zwany Early Bird, w ramach tej promocji wystarczy zapłacić 129 złotych by w zamian otrzymać egzemplarz gry, cztery koszyczki na elementy do gry, darmową dostawę, a także wszystkie cele, które zostały odblokowane. Spieszcie się bo oferta jest ważna tylko do 23:59!
Drugim atrakcyjnym celem są drewniane znaczniki do oznaczania lidera w grze, aby je odblokować wymagane jest zebranie pieniędzy w wysokości 46 tysięcy 500 zł.
Kolejne cele również umożliwiają nam otrzymanie wraz z grą drewnianych znaczników m.in. znaczniku pierwszego gracza, znaczników reaktora, oraz znaczników strażników.
Został nam jeszcze jeden cel, który obejmuje książeczkę z pięcioma scenariuszami.
Podsumowanie
Gorąco zachęcam do wspieranie tej pozycji i zarazem wydawców, zwłaszcza, że gra oferuje naprawdę masę dobrej zabawy przy planszy, oraz wiele emocji. Spodoba się wielbicielom planowania, myślenia oraz strategii. W pudełku dostaniecie fajnej jakości komponenty, oraz grę owianą barwnymi ilustracjami. W związku z tym, że gra jest przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy, to z powodzeniem nada się również dla tych, którzy najczęściej grają w duecie, oraz dla entuzjastów grania w trochę większym gronie. My gorąco trzymamy kciuki i kibicujemy wydawnictwu z całych sił, po prostu wierzymy w powodzenie tego projektu!
Brak komentarzy