Aliens: Dark Descent – Poradnik po Klasach Postaci: Która Opcja Gwarantuje Przetrwanie?


Z impetem godnym Facehuggera atakującego niczego się nie spodziewającą ofiarę, Aliens: Dark Descent debiutuje na rynku jako najnowsza odsłona w globalnym fenomenie serii Alien.

Ten dynamiczny RTS szybko zdobywa miano najmocniejszej gry z serii dostępnej na konsole, oferując zupełnie nową fabułę, w którą fani mogą się wgryźć. Gracze dowodzą oddziałem marines na niebezpiecznej, opanowanej przez Xenomorphs planecie Lethe, dbając o fizyczne i psychiczne zdrowie swojego oddziału w walce o przetrwanie i naprawę uszkodzonego statku. Z pięcioma różnymi klasami marines do wyboru, każda ze swoimi unikalnymi rolami i umiejętnościami, możliwości są ogromne. Jaka struktura jednostek da graczom najlepsze szanse na przetrwanie w Aliens: Dark Descent?

Pamiętaj, że najważniejsze funkcje klasy możesz aktywować za pomocą różnego rodzaju narzędzi. Każdy żołnierz potrafi leczyć innych, ale medyk zrobi to najlepiej i najszybciej. Możesz mieć przy sobie wieżyczki, ale jeżeli potrzebujesz dodatkowych, to zabierz Strzelca. Bez problemu postawisz skanery wykrywania ruchu, ale to zwiadowca zagwarantuje najlepszy zwiad, a nawet wyeliminuje pojedynczych maruderów. Technicy są w stanie otwierać zamknięte drzwi, ale może to zrobić też inny żołnierz z cechą mądrala. Tylko sierżant jest niezastąpiony z uwagi na swoje umiejętności pasywnie zwiększające przeżywalność i przyspieszający regenerację punktów dowodzenia, które są niezbędne w zasadzie do wszystkiego – od minowania przejść, na umiejętnościach osłony kończąc, bez których obcy w chwilę pożrą Twój oddział.

Aliens Dark Descent Technik

5. Technik (Tecker)

Technik jest ekspertem w dziedzinie technologii i systemów. To właśnie Technik jest kluczowym towarzyszem w pokonywaniu miejsc, które na pozór wydają się nie do przejścia. Wyróżnia się inteligencją i potrafi zapanować nad technologią oraz maszynami.

Technik dysponuje szeregiem umiejętności, w tym Wzmocnienie Wieżyczki, Hakowanie oraz Naprawa Robotów, które pozwalają na wsparcie drużyny na różne sposoby. Może także kontrolować Drony Rozpoznawcze i Bojowe, które można wysłać do wykonania konkretnych zadań lub ostrzału wrogów. Największą jednak jego zaletą jest możliwość otwierania zamkniętych drzwi. Jeżeli masz innego bohatera z taką umiejętnością, to poradzisz sobie bez technika. Jako dodatkowe źródło ognia możesz wykorzystać uzbrojonego drona, który w skrajnych przypadkach będzie w stanie przeciąć lub zaspawać drzwi, albo zaalarmować zbliżających się wrogów by poszli w inną stronę.

Aliens Dark Descent Strzelec

4. Strzelec (Gunner)

Strzelec to prawdziwy ekspert w obsłudze broni. Wyposażony w ciężki sprzęt, Strzelec zapewnia ochronę drużynie, będąc pierwszą linią obrony.

Jako Strzelec, możesz używać M56 Smart Gun – potężnej broni, która jest znaczną poprawą w stosunku do standardowego karabinu. Zaleca się również ulepszenia zwiększające ilość amunicji, obrażenia i celność. Strzelec posiada wyjątkową zdolność, która pozwoli mu rozstawić zwój karabin jako wieżyczkę. Przydaje się w wyjątkowo skrajnych sytuacjach, np. kiedy manipulujesz królową obcych, to stojąca z boku wieżyczka z innymi tego typu pomocami ostrzeliwuje bossa.

Aliens Dark Descent Zwiadowca

3. Zwiadowca (Recon)

Zwiadowcy są odpowiedzialni za opracowywanie optymalnych strategii, znalezienie bezpiecznych tras i utrzymanie drużyny w ukryciu. Zwiadowca to ekspert w dziedzinie skradania się, zdolny do eliminacji zagrożeń pojedynczo.

Zwiadowca może korzystać z karabinu snajperskiego M42A3 oraz posiada umiejętności, takie jak Szybkie Rozmieszczenie czy Taktyki Infiltracji. Dzięki ulepszeniom, takim jak Skaner Bojowy M11, Tłumik i Gogle z podczerwienią, Zwiadowca jest nieoceniony w zbieraniu informacji i bezpiecznym powrocie do bazy.

W praktyce Zwiadowcę najlepiej wykorzystać do cichej eliminacji wykrywających nas pojedynczych wrogów. Dzięki temu będziesz dużo bezpieczniej eksplorować otoczenie bez narażenia się na atak hordy.

Aliens Dark Descent Sierżant

2. Sierżant (Sergeant)

Sierżant to przywódca na polu walki, zapewniający niezbędne wsparcie morale, gdy sytuacja się komplikuje. Posiada umiejętności, takie jak Charyzma, Napomnienie i Mowa Zachęcająca, które pomagają utrzymać morale na wysokim poziomie.

Sierżant może także wyposażyć się w Radio Plecak i Zaawansowany Radio Plecak, aby zwiększyć możliwości punktów dowodzenia oraz Znaki Honoru, które zwiększają odwagę.

Najważniejszą funkcją sierżanta jest optymalizacja punktów dowodzenia, dzięki którym będziesz mógł częściej używać umiejętności sprzętu i innych postaci.

Aliens Dark Descent Medyk

1. Medyk (Medic)

Rola Medyka polega na zapewnieniu, że oddział jest w najlepszej możliwej kondycji. Medyk pomaga kolegom w leczeniu zarówno fizycznych, jak i psychicznych ran. To jedna z najważniejszych klas, ponieważ urazy fizyczne mogą mieć długotrwałe konsekwencje dla marines.

Medyk dysponuje umiejętnościami, takimi jak Instruktor Pierwszej Pomocy, Asystent Medyczny i Chirurg Polowy, które pomagają w spełnieniu jego kluczowych obowiązków.

Medyk wydajniej zajmuje się zdrowiem naszych towarzyszy, faktycznie zwiększając ich odporność psychiczną i przeżywalność. Jeżeli nie chcesz szybko wracać z misji, to zawsze zabieraj medyka.

Podsumowanie

Aliens: Dark Descent to gra pełna wyzwań, w której prawidłowy wybór klas postaci ma kluczowe znaczenie dla przetrwania. Medyk, Sierżant, Zwiadowca, Strzelec i Technik, każda z tych klas odgrywa ważną rolę w drużynie. Gra jest dostępna na PS4, PS5, Xbox Series X|S, Xbox One i PC. Zobacz także nasz obszerny poradnik dla początkujących do gry Aliens: Dark Descent. Grę ogrywamy na konsoli playstation 5, a całe nasze zmagania możesz zobaczyć na naszym kanale YouTube.

Nie bądź elf, dej suba!

 

Aliens: Dark Descent

 

Poprzednio Czerwcowe premiery na VOD - koniec miesiąca na Netflixie i HBO MAX
Następny Layers of Fear - Recenzja - Nudny szok