Nawet najmniejsze gry można usprawnić dobrze zaprojektowanym insertem. A jeśli mieści dodatki i ładnie wygląda, to jeszcze lepiej. Insert do Terrors of London od firmy Spike Craft to bardzo eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie.

Budowa

Pierwszą rzeczą po wypakowaniu insertu z pudełka będzie jego umycie. Jako że jedna strona płyty jest pomalowana na czarno, musimy ją przetrzeć wilgotną szmatką, żeby nie zostawiała śladów na komponentach i naszych łapkach. Informacja o tym jest przezornie zamieszczona na torbie strunowej i jasno wyjaśnia co należy robić.

Sama instrukcja jest prosta, krótka i zwięzła, określa numery płyt oraz wylicza komponenty na nich zawarte. Potem w serii prostych obrazków przedstawia, jak złożyć poszczególne pudełeczka. Proste.

Większość elementów można wycisnąć palcami, ale niekiedy musiałem posiłkować się nożem aby nie uszkodzić bardziej opornych ścianek. Sklejanie poszło bardzo szybko, zajęło około 20 minut i nie nastręczało żadnych problemów. Nie da się pomylić przy składaniu pudełek, bo ich ścianki są tak wycięte, że pasują tylko w jedno miejsce. Super.

Omówienie elementów

W skład insertu wchodzi mini wieża/podajnik na karty sklepu, pojemnik na karty startowe, pojemnik na arkusze władców, pudełko na matę i pudełko na żetony z plastikową pokrywką.

Wieża na karty

To chyba najbardziej użyteczny element całego projektu. Pełni podwójną funkcję: przetrzymuje karty w pudełku oraz służy za podajnik na stole. Zapobiega tym samym przewracaniu się sporego stosu zakoszulkowanych kart. Jeszcze większego, gdy dodamy karty z dodatków, które się naturalnie mieszczą bez problemu w koszulkach. Budowa prosta, pełni funkcję w grze i jest ładny

Sortownik kart

Drugie skośne pudło służy logicznemu sortowaniu kart przed grą. Lądują tam karty startowe, karty pomocy, karty specjalne postaci i wszystko co nie powinno być w talii sklepu. Budowa prosta, funkcja czysto porządkowa.

Pudełko na arkusze władców.

Proste pudełko stworzone do przechowywania dużych arkuszy władców, funkcja oczywiście tylko organizacyjna, mieści wszystkich władców z podstawki i dodatków.

Pudełko na żetony

Eleganckie pudełko na żetony z komorami na wszelakie znaczniki z podstawki i dodatku. Co prawda przy samej podstawce to się trochę marnuje, ale rozszerzenia wprowadzają dużo tekturowego dobra, więc miejsce będzie w pełni wykorzystane. Żetony są zabezpieczone przed wypadnięciem poprzez świetnie spasowane plastikowe wieko na zatrzaski. Funkcja zarówno organizacyjna jak i gamingowa.

Pudełko na matę

Tutaj chyba jedyny kontrowersyjny pomysł w całym insercie, mianowicie pudełko na przechowywanie maty do gry. Aby się zmieściła, należy ją kilkakroć złożyć – a to nie jest najrozsądniejszy pomysł. Moja mata do 7th Continent nigdy nie będzie dokładnie płaska przez złożenie jej w transporcie. Może komuś się takie pudło przyda, ja nie skorzystam. Funkcja – sabotująca i może organizacyjna.

Podsumowanie

Insert od Spike Craft do Terrors of London to elegancko wykonany kawałek drewna, który pomoże ci zorganizować grę i powstrzymać karty sklepu przed rozjeżdżaniem się. Jest przygotowany pod dodatki i najlepiej funkcjonuje właśnie z nimi. Posiadacze samej gry podstawowej zobaczą odrobinę wiatru hulającego po pudle, ale to tylko chwilowe. No i te pudełko na matę, nie widzę jego zastosowania, ale też nie wiem co by można włożyć w jego miejsce.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Falcon i Zimowy Żołnierz - odcinek 4 - Cały świat patrzy. Co wydarzyło się w tym tygodniu?
Następny Oddworld: Soulstorm - Recenzja - Dziwny Świat w Dziwnej grze